Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama na bezrobotnym

Zus przez 3 lata teraz krus potem znowu zus czy to ma sens? Będę miała lukę czy ciągłość

Polecane posty

Gość Mama na bezrobotnym

Pracowałam ok 4 lata. W tym miesiącu kończy mi się maciezynski. Umowa skończyła mi się pół roku temu. 

Teraz nie mogę wrócić do pracy. Wrócę za rok. Pół a może półtora.  Mam pole musze płacić krus. Sasiadka powiedziała ze bez sensu płacić bo będę miała lukę nikt mi tego do renty nie doliczy. 

Wiecie coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A nie należy Ci się zasiłek dla bezrobotnych? Jeśli gospodarstwo jest małe (chyba poniżej 2,5 ha przeliczeniowego) to można być zarejestrowanym w PUP. Wiem, bo przerabiałam.

A tak poza tym, to też mam tak trochę na przemian. Tzn w sumie "na Krusie" byłam chyba trzy razy i za każdym razem było to stosunkowo krótko, bo około miesiąca. Jakoś się bałam nie zarejestrować, że potem się dopatrzą i naliczą mi mega odsetki. Ale liczę się z tym, że do emerytury z ZUS może się to nie wliczać.

Mój tata przeszedł na emeryturę z KRUS w wieku 60 lat. Z ZUS (pracował przez 10 lat) dostał drugą, gdy ukończył 65 lat. Dostaje dwie osobne (w obu przypadkach nawet nie tysiąc złotych...), nie sumuje się tego. Nie wiem jak będzie za 30 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama bezrobotna

A należy mi się? Zasiłek? Dla bebezrobotnych? 

Dzwoniłam do krus jeśli pole nie jest w dzierżawie muszę płacić krus. 

O dzierżawę nie trudno. 

Co ja mam robić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Mama bezrobotna napisał:

A należy mi się? Zasiłek? Dla bebezrobotnych? 

Dzwoniłam do krus jeśli pole nie jest w dzierżawie muszę płacić krus. 

O dzierżawę nie trudno. 

Co ja mam robić 

A skąd mam wiedzieć? Idź i zapytaj. Jak miałaś rok ciągłości zatrudnienia to tak, ale tak jak już pisałam wyżej - gospodarstwo musi być małe, inaczej nie możesz być osobą bezrobotną, chyba tylko "poszukującą pracy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nie znam się na krusie, ale z zusem jest teraz tak, że nie trzeba już wypracować X lat, żeby cokolwiek otrzymać. Jeśli popracujesz kilka lat i należy ci się 100 zł emerytury to tyle dostaniesz. Po 20-paru latach odprowadzania składek dostajesz gwarancje emerytury minimalnej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×