Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Lorta

Smutno mi, że Polacy wciąż chodzą do kościołów.

Polecane posty

Gość Lorta

Nie rozumiem, dlaczego popierają tą instytucję i wszystkie jej grzechy jak pedofilia czy pranie brudnych pieniędzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A czy ty potrafisz zrozumieć że kościół jest nie tyle instytucją co wiarą? Ja tam nie chodzę dla księży, ja wierzę i uczestniczę w mszach wraz z innymi wiernymi ze względu na Pana Boga. Czy to że apostoł Piotr zaparł się Pana Jezusa trzykrotnie albo to że apostoł Judasz zdradził Pana Jezusa, ma oznaczać że ja się mam odwrócić od Pana Jezusa??? Nie! Tak samo to że księża upadają, to są tacy sami ludzie grzeszni jak na przykład apostoł Piotr czy Judasz albo apostoł Mateusz były celnik, Ale ja się przez to nie odwrócę od Pana Boga i od prawd wiary.

księża oczywiście święci nie są to jest wiadome ale nie jest to żaden powód do tego by odwracać się od Pana Boga O widzę że do tego to wszystko zmierza, bo robi się nagonkę i wmawia się ludziom rzućcie kościół - co oznacza - rzućcie Boga.... ! A to już jest działanie szatańskie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gisc

Kościół jest święty, ale tworzą go ludzie grzeszni... Nie mam zamiaru z tego powodu odwracać się od Pana Boga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gisc

Tym bardziej że zawsze, od samego początku tworzyli go ludzie grzeszni (patrz -> Apostołowie)

Ludzie ogólnie są grzeszni, nie ma ludzi bez grzechu, taka nasza natura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciemna strona
43 minuty temu, Gość Lorta napisał:

Nie rozumiem, dlaczego popierają tą instytucję i wszystkie jej grzechy jak pedofilia czy pranie brudnych pieniędzy. 

1000 lat piorą mózgi temu narodowi, często od kołyski, bez możliwości wyboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kleopatra
11 minut temu, Gość ciemna strona napisał:

1000 lat piorą mózgi temu narodowi, często od kołyski, bez możliwości wyboru

Otóż to... Żeby każdemu się to dało wytłumaczyć... Naiwni ludzie i wierzą w dziwne rzeczy realnie jakby nie mogli podejść do świata i życia... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
30 minut temu, Gość gisc napisał:

Tym bardziej że zawsze, od samego początku tworzyli go ludzie grzeszni (patrz -> Apostołowie)

Ludzie ogólnie są grzeszni, nie ma ludzi bez grzechu, taka nasza natura 

Co innego zgrzeszyć, co innego grzech ukrywać i usprawiedliwiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Kleopatra napisał:

Otóż to... Żeby każdemu się to dało wytłumaczyć... Naiwni ludzie i wierzą w dziwne rzeczy realnie jakby nie mogli podejść do świata i życia... 

Kto żyje tym światem ten umrze na wieki, A kto oddaje swe życie Panu Bogu tutaj to Bóg mu zwróci życie na wieki. Kto się uniża będzie wywyższony, kto się wywyższa będzie poniżony....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscv

Da sie naprawic kazde zgromadzenie wystarczy wprowadzic kilka tysięcy sadystycznie przestrzegających prawa np. katechizmu kuratorów.

Np. Ja mam taki charakter przeczytałem cały katechizm i trzymam się niego z sadystyczną precyzją lubi mnie zaledwie kilka osób, ale nawet oni podświadomie widać że mnie nienawidzą bo każdemu wygarniam błędy i będe to robił bo na tym polega dążenie do świętości jestem fanatykiem katechizmu i moge objąc taką posadę kuratora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ale tak szczerze mi powiedzcie co was to ogólnie obchodzi? Nie wierzycie to niewierzycie, to jest wasza sprawa i ja się wam jakoś nie wpieprzam i nie narzucam wam wiary. 

nie chodzicie do kościoła, to nie chodźcie, to jest wasza sprawa. Ja was wcale nie namawiam do chodzenia i nie narzucam wam tego.

Zatem dlaczego to WY macie z tym aż tak wielki problem? Nie możecie żyć po prostu swoim życiem? Niech sobie inni wierzą, niech sobie chodzą do kościoła, A wy żyjcie po swojemu, róbcie swoje. 

No ale to chyba takie typowo polskie bo i pod kołdrę Polacy lubią innym zaglądać i do czyjegoś portfela, to też i do życia duchowego się wpieprzają.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość goscv napisał:

Da sie naprawic kazde zgromadzenie wystarczy wprowadzic kilka tysięcy sadystycznie przestrzegających prawa np. katechizmu kuratorów.

Np. Ja mam taki charakter przeczytałem cały katechizm i trzymam się niego z sadystyczną precyzją lubi mnie zaledwie kilka osób, ale nawet oni podświadomie widać że mnie nienawidzą bo każdemu wygarniam błędy i będe to robił bo na tym polega dążenie do świętości jestem fanatykiem katechizmu i moge objąc taką posadę kuratora.

A ja mam gdzieś katechizm bo to wymyślili ludzie, ja czytam Biblię i na tym się opieram bo to jest słowo boże. Może jestem katolikiem to Biblię stawiam na pierwszym miejscu a nie jakieś tam ludzki katechizm i ludzkie wytyczne, bo Bóg jest najważniejsze a nie to co ludzie mówią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Gość Kleopatra napisał:

Otóż to... Żeby każdemu się to dało wytłumaczyć... Naiwni ludzie i wierzą w dziwne rzeczy realnie jakby nie mogli podejść do świata i życia... 

 za wiarę dam  się zabić...ponieważ kocham Jezusa..i gu/no mnie obchodzą grzeszni księża...KOŚCIÓŁ TO JA ....TO ZBIOROWISKO LUDZI GRZESZNYCH ŚWIĘTE ŚWIĘTOŚCIĄ BOGA.......zostałam uzdrowiona Bóg jest działa i mam na to zdjęcia rentgenowskie jako dokument.....a kto jest bez grzechu niech powie tu ...jestem święty i nigdy nic złego nie zrobiłem....wiec...sam jesteś ...grzesznikiem a palcem wskazuje na innych...

8 minut temu, Gość Kleopatra napisał:

jak tego gościa skasować to moja odp....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

Ale tak szczerze mi powiedzcie co was to ogólnie obchodzi? Nie wierzycie to niewierzycie, to jest wasza sprawa i ja się wam jakoś nie wpieprzam i nie narzucam wam wiary. 

nie chodzicie do kościoła, to nie chodźcie, to jest wasza sprawa. Ja was wcale nie namawiam do chodzenia i nie narzucam wam tego.

Zatem dlaczego to WY macie z tym aż tak wielki problem? Nie możecie żyć po prostu swoim życiem? Niech sobie inni wierzą, niech sobie chodzą do kościoła, A wy żyjcie po swojemu, róbcie swoje. 

No ale to chyba takie typowo polskie bo i pod kołdrę Polacy lubią innym zaglądać i do czyjegoś portfela, to też i do życia duchowego się wpieprzają.

 

Sam się zapętliłeś. Jak ktoś się "wpieprza do życia duchowego" to będzie się też "wpieprzał" to życia osób niewierzących. A skoro to takie "typowo polskie" to już masz odpowiedź.

Druga spawa: jak finansowany jest kościół w Pl? Czy płacą tylko wierzący?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goss
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Ale tak szczerze mi powiedzcie co was to ogólnie obchodzi? Nie wierzycie to niewierzycie, to jest wasza sprawa i ja się wam jakoś nie wpieprzam i nie narzucam wam wiary. 

nie chodzicie do kościoła, to nie chodźcie, to jest wasza sprawa. Ja was wcale nie namawiam do chodzenia i nie narzucam wam tego.

Zatem dlaczego to WY macie z tym aż tak wielki problem? Nie możecie żyć po prostu swoim życiem? Niech sobie inni wierzą, niech sobie chodzą do kościoła, A wy żyjcie po swojemu, róbcie swoje. 

No ale to chyba takie typowo polskie bo i pod kołdrę Polacy lubią innym zaglądać i do czyjegoś portfela, to też i do życia duchowego się wpieprzają.

 

No właśnie, to jest to o czym ja nie raz mówiłem i podam to na przykładzie. Jeśli nie lubię zupy pomidorowej to jej po prostu nie gotuje, nie jem jej i koniec... 

Tak samo powinno być z niewiernymi, nie wierzysz to sobie nie wierz, nie chodź do kościoła, olej w ogóle tą całą duchowość i tyle

A co robią przeciwnicy Boga i kościoła? Panoszą się z tym i obnoszą, To tak jak ja bym zaczął chodzić po ulicy z transparentami że nie lubię pomidorowej albo zacząłbym spamować wszystkie fora w internecie namawiać ludzi żeby nie jedli pomidorowej tylko dlatego że ja jej nie lubię, no tak no właśnie porównał tych ludzi którzy mają problem z kościołem i Bogiem Bo zamiast po prostu olać sprawę to oni muszą wyrzygiwać swoje frustracje w internecie i na ulicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 minut temu, Gość goss napisał:

No właśnie, to jest to o czym ja nie raz mówiłem i podam to na przykładzie. Jeśli nie lubię zupy pomidorowej to jej po prostu nie gotuje, nie jem jej i koniec... 

Tak samo powinno być z niewiernymi, nie wierzysz to sobie nie wierz, nie chodź do kościoła, olej w ogóle tą całą duchowość i tyle

A co robią przeciwnicy Boga i kościoła? Panoszą się z tym i obnoszą, To tak jak ja bym zaczął chodzić po ulicy z transparentami że nie lubię pomidorowej albo zacząłbym spamować wszystkie fora w internecie namawiać ludzi żeby nie jedli pomidorowej tylko dlatego że ja jej nie lubię, no tak no właśnie porównał tych ludzi którzy mają problem z kościołem i Bogiem Bo zamiast po prostu olać sprawę to oni muszą wyrzygiwać swoje frustracje w internecie i na ulicach

No sorry ale dopóki Kościół będzie stanowił realną siłę polityczną w Polsce oraz będzie finansowany przez wszystkich płacących podatki to każdy ma się prawo wypowiedzieć o jego działalności. Sami sobie finansujcie kościół (dodatkowy podatek), wyrzucie religię do szkół i przenieście do kościołów, ukróćcie powiązania polityki i kościoła a nikt się wami nie będzie interesować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kleopatra
17 minut temu, Gość Gość napisał:

Kto żyje tym światem ten umrze na wieki, A kto oddaje swe życie Panu Bogu tutaj to Bóg mu zwróci życie na wieki. Kto się uniża będzie wywyższony, kto się wywyższa będzie poniżony....

Zakładając i cytując słowa z przerabianej Biblii manipulacja jak każda inna na prawdę nie przeszkadza ci widząc cierpienie ludzi i wiesz ze za tym stoi bóg to jego dzieło że nic z tym nie robi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Lorta napisał:

Nie rozumiem, dlaczego popierają tą instytucję i wszystkie jej grzechy jak pedofilia czy pranie brudnych pieniędzy. 

aha. chodzę do kościoła więc popieram pedofilię???która zresztą dotyczy małego odsetka księży. Do Kościoła się chodzi dla Pana Boga a nie dla księdza a ksiądz jest tak samo grzeszny jak każdy inny i musi się spowiadać. Zamiast zaglądać z domu gdzie ludzie chodzą,do kościoła czy do sklepu to lepiej zmień lekarza bo pleciesz bez ładu i składu. Ja chodzę do kościoła i wcale nie popieram pedofilii a co więcej jestem za dojechaniem tych którzy ją kryli. Co do prania brudnych pieniędzy  to co gdzie jak i kiedy? Komuś sąd coś udowodnił czy tylko tak dla hecy szargasz dobre imię kościoła?? Ja wrzucam na tacę co niedzielę minimum 20zl i NIC tego nie zmieni. Tak samo jak tego, że nie przestanę chodzić do Kościoła i popierać to we wszystkim oprócz grzechu.

ps. i nie pisze się "tą" tylko "tę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość gość napisał:

No sorry ale dopóki Kościół będzie stanowił realną siłę polityczną w Polsce oraz będzie finansowany przez wszystkich płacących podatki to każdy ma się prawo wypowiedzieć o jego działalności. Sami sobie finansujcie kościół (dodatkowy podatek), wyrzucie religię do szkół i przenieście do kościołów, ukróćcie powiązania polityki i kościoła a nikt się wami nie będzie interesować.

*ze szkół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kleopatra
15 minut temu, danuta grytschuk napisał:

 za wiarę dam  się zabić...ponieważ kocham Jezusa..i gu/no mnie obchodzą grzeszni księża...KOŚCIÓŁ TO JA ....TO ZBIOROWISKO LUDZI GRZESZNYCH ŚWIĘTE ŚWIĘTOŚCIĄ BOGA.......zostałam uzdrowiona Bóg jest działa i mam na to zdjęcia rentgenowskie jako dokument.....a kto jest bez grzechu niech powie tu ...jestem święty i nigdy nic złego nie zrobiłem....wiec...sam jesteś ...grzesznikiem a palcem wskazuje na innych...

 

A mówią że jak się kogoś kocha to się nie krzywdzi czyli bóg nas nie kocha zakładając gdyby byl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chodzę do kościoła bo kocham Jezusa..a h///mnie obchodzi pedofil...a jak ojcowie nie są lepsi........co mnie obchodzą cudze grzechy pilnuje swojego nosa...nie obgaduje...lubisz obgadywać i paplać się w cudzych brudach...ja nie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Dobrze to ktoś wyżej ujął, to nie my się obnosimy z naszą niewiara, tylko kościół pcha nam się do domów, łóżek, instytucji państwowych i polityki, Ja sobie tego nie życzę i nie zamierzam utrzymywać tych nierobów i zboczeńców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 minuty temu, Gość gość napisał:

aha. chodzę do kościoła więc popieram pedofilię???która zresztą dotyczy małego odsetka księży. Do Kościoła się chodzi dla Pana Boga a nie dla księdza a ksiądz jest tak samo grzeszny jak każdy inny i musi się spowiadać. Zamiast zaglądać z domu gdzie ludzie chodzą,do kościoła czy do sklepu to lepiej zmień lekarza bo pleciesz bez ładu i składu. Ja chodzę do kościoła i wcale nie popieram pedofilii a co więcej jestem za dojechaniem tych którzy ją kryli. Co do prania brudnych pieniędzy  to co gdzie jak i kiedy? Komuś sąd coś udowodnił czy tylko tak dla hecy szargasz dobre imię kościoła?? Ja wrzucam na tacę co niedzielę minimum 20zl i NIC tego nie zmieni. Tak samo jak tego, że nie przestanę chodzić do Kościoła i popierać to we wszystkim oprócz grzechu.

ps. i nie pisze się "tą" tylko "tę"

Nie rozumiem jak można tłumaczyć pedofila, że "grzeszy jak każdy inny" xD Za taki "grzech" to się idzie do paki i jest się skończonym do końca życia.  Tylko w kościele takiego "grzesznika" się kryje, a ofiarę zmusza do milczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Dobrze to ktoś wyżej ujął, to nie my się obnosimy z naszą niewiara, tylko kościół pcha nam się do domów, łóżek, instytucji państwowych i polityki, Ja sobie tego nie życzę i nie zamierzam utrzymywać tych nierobów i zboczeńców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Gość gość napisał:

Dobrze to ktoś wyżej ujął, to nie my się obnosimy z naszą niewiara, tylko kościół pcha nam się do domów, łóżek, instytucji państwowych i polityki, Ja sobie tego nie życzę i nie zamierzam utrzymywać tych nierobów i zboczeńców.

jeżeli ty nie chcesz to nie słuchaj ja chce i słucham Boga nie pedofila....kocham kosciol bo tam jest Jezus..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skądinąd

w tym problem!

kościół narzuca jak żyć wszystkim dookoła, katolikom i niekatolikom - chce decydować o stanowieniu prawa, które dotyczy  każdego - jakim prawem?

a jednocześnie ukrywa informacje o przestępstwach, chroniąc kryminalistów i zboczeńców, przez co dopuszcza, by krzywdzili kolejne dzieci, rujnowali ich psychikę i wiarę, odbierali niewinność i zostawiali z traumą na całe życie, podczas gdy powinni siedzieć w więzieniach!

gdyby się to zdarzyło waszym dzieciom, czy bylibyście tacy wyrozumiali, do cholery?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Gość Kleopatra napisał:

A mówią że jak się kogoś kocha to się nie krzywdzi czyli bóg nas nie kocha zakładając gdyby byl

powiem szczerze .a h/...mnie interesuje pedofil..ja kocham Jezusa i h/.... mnie obchodzi ..są rodzice czasem gorsi od pedofili..... mogą 17 lat gnębić...a może takich pedofil  1x czy dwa...i mogłeś iść na skargę a na ojca gdzie...pokaz mi instytucje która wsadzi ojca do mamra...wiec ...co tu dużo dyskutować i pluć na Boga....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 minuty temu, danuta grytschuk napisał:

jeżeli ty nie chcesz to nie słuchaj ja chce i słucham Boga nie pedofila....kocham kosciol bo tam jest Jezus.. 

Raczej tu powinno paść: nie chcesz płacić to nie płać...ale zaraz, przecież tego wyboru nie mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Gość Kleopatra napisał:

A mówią że jak się kogoś kocha to się nie krzywdzi czyli bóg nas nie kocha zakładając gdyby byl

pieprzysz jak amyl Guciu    czy Bóg krzywdzi...to ludzie nie Bóg to ze ja zostałam przez rodzica skrzywdzona....TO CO TERAZ MAM BOGA NIENAWIDZIEC....CO ZA ABSURD...CO ZA GŁUPOTA PLUĆ NA BOGA..JAK CZŁOWIEK ZAWINIŁ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Gość Kleopatra napisał:

A mówią że jak się kogoś kocha to się nie krzywdzi czyli bóg nas nie kocha zakładając gdyby byl

pieprzysz jaka maly Guciu    czy Bóg krzywdzi...to ludzie nie Bóg to ze ja zostałam przez rodzica skrzywdzona....TO CO TERAZ MAM BOGA NIENAWIDZIEC....CO ZA ABSURD...CO ZA GŁUPOTA PLUĆ NA BOGA..JAK CZŁOWIEK ZAWINIŁ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieszkamy  ponoć w kraju gdzie jest  wolność słowa  i wyboru. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×