Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Ausbildung w Niemczech , co się opłaca?

Polecane posty

Gość Gosc

Czy jest wśród was ktoś, kto robił lub obecnie robi tzw. Ausbildung w Niemczech? W jakim kierunku? Wiem,że rynek potrzebuje pielęgniarek, opiekunek, asystentów do opieki, ale to kompletnie nie moja bajka, nie nadaję się do tego. Myślałam bardziej o turystyce, hotelarstwie, może jakieś prace biurowe...Czy macie doświadczenie w tym temacie? A może orientuje się ktoś w kwestii zarobków w tych branżach? Oczywiście odpowiedzi odnośnie każdego zawodu ,kierunku będą mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koli

Zeby zrobic Ausbildung w Niemczech czyli taka 2-3 letnia szkole, Musisz znac jezyk na poziomie c1

pozatym dostajesz jakies 800 € przez ten  czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Do Ausbildung wystarczy poziom b2, wyjątkiem są specyficzne branże. C1 jest wymagane ,jeśli ktoś chce studiować. Wiem,ile się dostaje średnio pieniędzy podczas Ausbildungu, natomiast nie o to pytalam. Pytając o zarobki, chodziło mi bardziej o wynagrodzenie już stricte w zawodzie w konkretnej branży. Tak czy inaczej, dziękuję za odpowiedź. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Enja

Ja robię właśnie Ausbildung. Jest mnóstwo różnych ciekawych zawodów. Poczytaj sobie w necie bo nie sposób tutaj wszystkich wymienić. Każdy zawód tez jest inaczej opłacany, są także zawody gdzie wcale nie otrzymujesz wynagrodzenia. Wszędzie są stawki podane. Najważniejsze to przetłumaczyć swiadectwo szkolne i wszystkie papiery jakie mogą ci się ewentualnie przydać np. Jakieś poprzednie studia bądź matura. Później szukasz Ausbildungsplatz w różnych firmach i jak cię przyjmą to równocześnie uczysz się praktycznie zawodu w firmie i chodzisz 2 dni w tyg bądź w blokach Np po 2 tyg do Berufsschule gdzie uczysz się teorii. Po 2-3 latach zdajesz Abschlussprüfung i masz zawód i najczęściej tez prace w tej samej firmie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Witam. Przypadkiem znalazłam ten temat ; jak wygląda praca pielęgniarki w De? Nie chodzi mi o opiekę nad osobami starszymi, a właśnie o pielęgniarkę, najchętniej w szpitalu. Jak to wygląda finansowo? Jestem właśnie w trakcie podejmowania decyzji o Ausbildung i rozważam opcję takiego zawodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×