Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ala

Mój ojciec jest pijakiem

Polecane posty

Gość Ala

Mój ojciec pije od wielu lat. Jestem po 30tce a już w podstawowce pamiętam jak już zaczał pić. Początkowo wydawało się że to chwilowe bo miał niepowodzenia zawodowe. Ale niestety uzależnia się i pije do dzisiaj. Wyprodzadzilisny się już z rodzeństwem i została z nim mama. Bardzo mi jej szkoda. Bo żyje jakby sama. Ojciec chodzi kilka razy dziennie pić i wraca raz mocniej raz słabiej napity. Nie wiem jak pomóc mamie i ja przekonać że on już nie przestanie i powinna go zostawić i albo się ogarnie albo zostanie sam.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Ewa

Możesz zaoferować pomoc przy wyprowadzeniu się i zaczęcia życia na nowo, jeżeli mama odmówi to nic na siłę nie zrobisz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gość

Twoja mama jest współuzależniona i tutaj potrzebna jest fachowa pomoc, najlepiej terapeuty, ale pewnie, jak jej to zaproponujesz, to  nie będzie chciała takiej pomocy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iubire

A wiesz, że Twoja mama jest dorosła i Ty nie musisz być odpowiedzialna za jej wybory i samopoczucie? 

Moim zdaniem dobrym pomysłem jest porozmawiać z mamą i powiedzieć jej, jak Ty się czujesz w związku z tym, że została sama z pijącym tatą. I zobaczysz co powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Moze twoja mama potrzebuje jakiegos bodzca by zostawic tate. Kobiety w tym wieku sa juz przyzwyczajone do zycia ktore trwa od wielu lat i boja sie zmian bo nie wiedza jak to bedzie wygladalo a lepszy wrobel w garsci niz golab na dachu. Lepsze jest dla niej to co juz zna. Moze propozycja pomocy okaze sie skuteczna chociaz wydaje mi sie ze z tym tez moze byc krucho. Twoja mama musi sama zobaczyc w czym tkwi i spisac plusy i minusy zwiazku z alkoholikiem i plusy i minusy tego jak bedzie wygladac jej zycie w samotnosci aczkolwiek ciezko bedzie jej te plusy dostrzec samej gdyz ciezko jest jej sobie to wyobrazic. W tym moglabys jej pomoc na poczatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moj

Jestem córka alkoholikow. Tata już nie żyje. Mama właśnie przestała pić bo zachorowała na nadciśnienie. Pili odkąd pamiętam. Ale mama piła raz na jakiś czas z tym że uciekła na meline i siedziała tam dopóki tata po nią nie poszedł... Chodziła na leczenie niestety po 5 czy 6 latach wróciła do nałogu.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×