Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość alina

Kiedy następne dziecko?

Polecane posty

Gość alina

Różnica wieku pomiędzy dziećmi - jaka jest według Was najlepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka

Nie ma najlepszej różnicy wg mnie. Drugie dziecko wtedy jeśli czujecie że to odpowiedni moment życiowy. Czujesz instynkt itd. Moja siostra ma 16 miesięcy różnicy. Jest ciężko ale dzieci się zaczynają razem bawić. Druga siostra ma między jastarszymi 2 lata i jest fajny kontakt a najmłodszy jest o 6 i 4 lata mlodszy. U mnie będzie 6 lat różnicy ale nie z naszego świadomego wyboru. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Miedzy moimi jest 2 lata roznicy i kontakt maja super. Razem sie bawia i zyc bez siebie nie moga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate

Jedni twierdzą, że 1 rok inni że 5 lat a według mnie, ważne jest to aby dziecko nie było jedynakiem. Wiem co mówię, jestem jedynaczką od 28 lat i z mężem zdecydowaliśmy że chcemy mieć co najmniej 3 dzieciaczków. Już jesteśmy niedługo w 2/3 plan będzie zrealizowany 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wg mnie najlepiej wcale 😉 Jak ktoś chce więcej dzieci to się nie zastanawia i nie pyta na forum, tylko rodzi kolejne, bo je kocha. A odpowiadając na pytanie, to dla dzieci najlepsza jest mała różnica. Dla rodziców duza , bo Łatwiej,albo wcale bo przy dużej przerwie już sie nie chce wracać do pieluch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćiu1
2 minuty temu, Gość kate napisał:

Jedni twierdzą, że 1 rok inni że 5 lat a według mnie, ważne jest to aby dziecko nie było jedynakiem. Wiem co mówię, jestem jedynaczką od 28 lat i z mężem zdecydowaliśmy że chcemy mieć co najmniej 3 dzieciaczków. Już jesteśmy niedługo w 2/3 plan będzie zrealizowany 😉

a za trzecim razem czworaczki 😄

 

5 godzin temu, Gość alina napisał:

Różnica wieku pomiędzy dziećmi - jaka jest według Was najlepsza?

ja mam 15miesiecy rożnicy i kurcze myslałam ze bedzie gorzej, ludzie opowiadali jaka to katorga , ajka masakra, a ja mam w domu posprzatane, gotuje zupe dla malucha i siedze na kafe bo mi nudno.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Raczej wtedy gdy czujecie się gotowi na kolejne. Ja jestem w pierwszej ciąży i do porodu zostało mi około 12 tygodni. Ja bym chciała chyba max 2 dzieci i w niezbyt dużej różnicy wiekowej. Może tak 2-3 latka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam różnicę 3 lata i żyć bez siebie nie mogą,  Wszytsko razem.  Teraz będzie kolejny synek z różnica 7 i 4 ale starszaki są tak ze sobą zrzyte że nie wiem jak to będzie wyglądało z maluszkiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama

Wogole. Zostajej przy jednym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka

Odpowiedź na twoje pytanie znalazłam na str. szkoły prenalen :Z medycznego punktu widzenia, w zależności od tego jak maluszek przyszedł na świat: poprzez CC lub siłami natury zaleca się odczekanie określonego czasu z planowaniem kolejnej ciąży, aby organizm matki doszedł do siebie. Najczęściej jest to okres od około 6 miesięcy do nawet 2 lat - w zależności od tego jak przebiegał poród i jakie pojawiły się komplikacje. Oczywiście każda z Pań indywidualnie dochodzi do siebie i przed rozpoczęciem starań o kolejnego maluszka warto wykonać podstawowe badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate

Gdyby czworaczki urodziły się pierwsze to człowiek miałby z głowy, ale trzecia ciąża i czworaczki to byłoby wielkie wyzwanie 🙂 . A tak na marginesie w rodzinie mam 3 pary bliźniąt  😉 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćiu1
3 minuty temu, Gość kate napisał:

Gdyby czworaczki urodziły się pierwsze to człowiek miałby z głowy, ale trzecia ciąża i czworaczki to byłoby wielkie wyzwanie 🙂 . A tak na marginesie w rodzinie mam 3 pary bliźniąt  😉 .

jedna ciaza i emerytura 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota

Moja położna, sąsiadka zza ściany namawiała mnie na drugą ciążę już 6 miesięcy po porodzie, twierdziła że jestem młoda, silna, szybko dzieciaczki odchowam i będę miała pieluchy z głowy. Kobieta miała rację. Dzieciaczki wspólnie wychowywały się, różnica 16 miesięcy. Po 4 latach dodam im następnego towarzysza do zabawy 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwina

Czasami coś człowiek zaplanuje,że będzie miał rodzinę,  dwoje lub troje dzieciaczków z odpowiednią przerwą w porodach, a tu trach życie ma inne plany wobec ciebie. Pierwsze dziecko "stworzone" bez problemów, powiedzmy że za pierwszym strzałem. Odchowane, wypieszczone i wycyckane, a więc czas na następne, a tu niespodzianka. Niby jesteśmy młodzi (30 i 31 lat) ale coś nie chce  załapać. Niby miała być różnica 3 lata bo taka jest różnica między mną a moją siostrą (uważam że jest najlepsza) ale... Życie dalej pisze scenariusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×