Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zoja

Szczerość w relacjach,mądrość czy glupota?

Polecane posty

Witam wszystkich forumowiczów.Mam pewna refleksje, w kwestii szczerości w relacjach. Z tego co już doswiadczylam sporo ludzi postrzega szczere ,wrażliwa osoby jako slabe a te cechy są wyszydzane.Moze trend dzisiejszego życia wymaga od nas psychotycznej osobowosci gdzie nie ma empatii,wrażliwości na uczucia drugich osób gdzie cel uświęca środki.W takim kontekście ludziom z tą osobowością żyje się dziś naprawdę wspaniale. Ponieważ mój związek rozpadł się po kilkunastu latach z powodu uzależnienia zaś po pewnym czasie samotność, brak drugiej osoby z którą mogę porozmawiać, dzielić się obowiazkami ,czuć bliskość zaczęła mi ciazyc, więc zaczelam szukać. Zarejestrowałam się na 1 z portali sądząc podług siebie że każdy tam szuka uczciwie ale to dopiero był szok w zderzeniu z rzeczywistością.Falszywe deklaracje które odslanialy się w trakcie poznawania danej osoby.Wylanial się faktyczny cel,partnerka z dobrą sytuacja materialna najlepiej z dużym domem,na stanowisku.Lub sypaly się propozycje seksu.Pierwszy szok minol, nauczyłam się większej tolerancji jednak sporo przykrych sytuacji można było uniknąć gdyby każdy był szczery.Zapisalam się na drugi ale tam też podobnie zrezygnowalam z obu.Owszem natrafiłam na osoby mające kulturę, przykre było jak niewiele jest takich ludzi.Uwazam że można mieć diametralnie odmienne poglady, ważne by umieć je wyrażać bez narzucania drugiemu skoro kłócą się z jego naturą. Sama zetknelam się tam z szantażem emocjonalnym, skrajnym zachowaniem.Pomyslec że chcialam nie korzyści materialnych ale poznania odpowiedzialnego człowieka żeby już nie wchodzić w ponowny związek pełen chaosu, klamstw, okradania. Zetknelam się zaś z szerokim przekrojem poglądów jednak akurat poglady nie są dla mnie problemem bardziej uderzyl mnie brak skrupułów, szukanie argumentow do wywarcia nacisku abym zachowała się tak jak było wygodnie tej drugiej osobie bez brania pod uwagę mojego zdania,odczuć. Kłamstwa, aktorstwo, nie rozumiem po co tak gmatwac znacznie rozsądniej jest być szczerym ,mieć jasne sytuacje. Ludzie są różni więc ci którzy szukają seksu czy wyłącznie komfortu sami sobie utrudniają przez kłamstwa. Dodatkowo sprawiaja ból drugiemu czlowiekowi który z początku uwierzy jednak kłamstwo wyjdzie na wierzch.Byly też osoby piszące wprost głównie o seksie tych nie neguje ja nie muszę chcieć tego co inni ale szczerość jest ważna,to również świadczy o szacunku do naszych wspolrozmowcow. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A czego ty się spodziewałas po portalach randkowych gdzie piszą najwcześniej mężowie szukający kochanki? Ludzi mało interesuje poznawanie kogoś tak naprawdę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówi się że każdy w pierwszym momencie sądzi podług siebie właśnie dlatego nie spodziewałam się tam ludzi szukających seks partnerek.Korzysci materialnych żeby ułożyć sobie komfort na starość.Podeszlam naturalnie z czystymi intencjami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To nie sądz według siebie bo świat działa inaczej. Nie można być naiwną dèbilka bo taka zawsze kończy najgorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mnie,nie sądzę podług siebie słucham co inni mają do powiedzenia zaś to że jestem uczciwa i staram się żyć tak aby nikogo nie krzywdzic czyżby to było zle?Tak w pierwszym odruchu kazdy reaguje podlug siebie dopiero potem niektorzy potrafią zastanowić się nad swoimi racjamiJa tak postępuje, nie szydze, nie obrażam mam swoje poglady ale ich nie narzucam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jest z tobą wszystko okej nie martw się o takie głupoty , są osoby co nie mają nawet kręgosłupa moralnego własnego, a pouczają kogoś w takiej kwesti  , ...i nie brak po stronie facetów i kobiet , ważne żebyś ty była szczęśliwa i miała z swojego życia satysfakcję , Nasz kraj ma braki w tolerancji i narzuca swoje poglądy na kogoś ,  to można nawet porównać do indoktrynacji religijnej i wpływom społecznym , nie wierzysz w głupoty w chmurach śmieją się z ciebie i wytykają palcami nie masz chrztu też wytykają palcami , a konstytucja daje ci prawo wolności wyznania o ile pamięć nie myśli artykuł 53 , dobra powiedziałem coś nie na temat , nie oczekuj zbyt dużo od facetów , większość z nich to ...e sory ale takie nawet statystyki są co sam Korwin o nich mówił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hhh
37 minut temu, Zoja napisał:

Nie zrozumiałeś mnie,nie sądzę podług siebie słucham co inni mają do powiedzenia zaś to że jestem uczciwa i staram się żyć tak aby nikogo nie krzywdzic czyżby to było zle?Tak w pierwszym odruchu kazdy reaguje podlug siebie dopiero potem niektorzy potrafią zastanowić się nad swoimi racjamiJa tak postępuje, nie szydze, nie obrażam mam swoje poglady ale ich nie narzucam. 

Portale rankowe to pomylka, szukaj wsrod tych ktorzy dzielą twoje pasje, czyli w konkretnych srodowiskach a nie takich spędach wyglodnialych duzych dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sobiechwale

Gościu chcesz powiedzieć że nie warto szukać na portalu randkowym ? fakt masz prawo do własnej opinii , ja się cieszę że one są bo dzięki temu mam kuzyna który ma już 6 lat i bardzo go lubię , a jakby ich nie było moja ciocia by się nie poznała Łukasza i nie pobraliby się 2 lata później  , Więc niech próbuje może jej się trafi nie każdy tam jest zły do szpiku kości , ludzie nie mają szczęścia w codziennym życiu nie mają też zbytnio czasu i nie posiadają znajomych bo tylko praca praca i praca , sam poznawałem kobiety przez portale randkowe i byłem w długich związkach , ja sobie chwale i dziękuje za to ze jest internet i takie możliwości nam daje , ja nie mam znajomych tylko praca i ćwiczenia siłowe myślisz że miałem możliwość po staremu kogoś nowego poznać no nie , nie podrywam kobiet i nie narzucam się komuś bo sam tego nie lubię , to jest dobra rzecz jak portale randkowe dla osób które mają mało czasu i nie mają możliwości nikogo poznać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hhh
2 minuty temu, Gość sobiechwale napisał:

Gościu chcesz powiedzieć że nie warto szukać na portalu randkowym ? fakt masz prawo do własnej opinii , ja się cieszę że one są bo dzięki temu mam kuzyna który ma już 6 lat i bardzo go lubię , a jakby ich nie było moja ciocia by się nie poznała Łukasza i nie pobraliby się 2 lata później  , Więc niech próbuje może jej się trafi nie każdy tam jest zły do szpiku kości , ludzie nie mają szczęścia w codziennym życiu nie mają też zbytnio czasu i nie posiadają znajomych bo tylko praca praca i praca , sam poznawałem kobiety przez portale randkowe i byłem w długich związkach , ja sobie chwale i dziękuje za to ze jest internet i takie możliwości nam daje , ja nie mam znajomych tylko praca i ćwiczenia siłowe myślisz że miałem możliwość po staremu kogoś nowego poznać no nie , nie podrywam kobiet i nie narzucam się komuś bo sam tego nie lubię , to jest dobra rzecz jak portale randkowe dla osób które mają mało czasu i nie mają możliwości nikogo poznać 

Internet tez ma srodowiska tematyczne, po prostu szybki przesiew, wchodzisz rozgladasz się, czytasz poglady opinie oceniasz osobowosc idealy  i zagadujesz, a nie rozmowa o niczym z nieznajomym, wedlug mnie lepsze:) poznalam tak sporo swietnych osob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sobiechwale

zależy czego oczekujesz , bo ja za deskami i szczupłymi laskami nie przepadam a takich jest pełno nie rozumiem fenomenu tego , chyba przywykłem do tego że wybieram sobie kobietę przez internet oboje się spodobamy możemy się spotkać , a zgrabną dziewczynę w Katowicach która jest mądra i ma podobne poglądy jak ja , i nie leci tak samo jak reszta bydła którym są ludzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Zoja napisał:

Witam wszystkich forumowiczów.Mam pewna refleksje, w kwestii szczerości w relacjach. Z tego co już doswiadczylam sporo ludzi postrzega szczere ,wrażliwa osoby jako slabe a te cechy są wyszydzane.Moze trend dzisiejszego życia wymaga od nas psychotycznej osobowosci gdzie nie ma empatii,wrażliwości na uczucia drugich osób gdzie cel uświęca środki.W takim kontekście ludziom z tą osobowością żyje się dziś naprawdę wspaniale. Ponieważ mój związek rozpadł się po kilkunastu latach z powodu uzależnienia zaś po pewnym czasie samotność, brak drugiej osoby z którą mogę porozmawiać, dzielić się obowiazkami ,czuć bliskość zaczęła mi ciazyc, więc zaczelam szukać. Zarejestrowałam się na 1 z portali sądząc podług siebie że każdy tam szuka uczciwie ale to dopiero był szok w zderzeniu z rzeczywistością.Falszywe deklaracje które odslanialy się w trakcie poznawania danej osoby.Wylanial się faktyczny cel,partnerka z dobrą sytuacja materialna najlepiej z dużym domem,na stanowisku.Lub sypaly się propozycje seksu.Pierwszy szok minol, nauczyłam się większej tolerancji jednak sporo przykrych sytuacji można było uniknąć gdyby każdy był szczery.Zapisalam się na drugi ale tam też podobnie zrezygnowalam z obu.Owszem natrafiłam na osoby mające kulturę, przykre było jak niewiele jest takich ludzi.Uwazam że można mieć diametralnie odmienne poglady, ważne by umieć je wyrażać bez narzucania drugiemu skoro kłócą się z jego naturą. Sama zetknelam się tam z szantażem emocjonalnym, skrajnym zachowaniem.Pomyslec że chcialam nie korzyści materialnych ale poznania odpowiedzialnego człowieka żeby już nie wchodzić w ponowny związek pełen chaosu, klamstw, okradania. Zetknelam się zaś z szerokim przekrojem poglądów jednak akurat poglady nie są dla mnie problemem bardziej uderzyl mnie brak skrupułów, szukanie argumentow do wywarcia nacisku abym zachowała się tak jak było wygodnie tej drugiej osobie bez brania pod uwagę mojego zdania,odczuć. Kłamstwa, aktorstwo, nie rozumiem po co tak gmatwac znacznie rozsądniej jest być szczerym ,mieć jasne sytuacje. Ludzie są różni więc ci którzy szukają seksu czy wyłącznie komfortu sami sobie utrudniają przez kłamstwa. Dodatkowo sprawiaja ból drugiemu czlowiekowi który z początku uwierzy jednak kłamstwo wyjdzie na wierzch.Byly też osoby piszące wprost głównie o seksie tych nie neguje ja nie muszę chcieć tego co inni ale szczerość jest ważna,to również świadczy o szacunku do naszych wspolrozmowcow. 

Na kłamstwie nie zbudujesz dobrej relacji a już na pewno związku. Postępowanie wbrew sobie też nie jest dobre. Najlepiej żyje się w zgodzie z własnym sumieniem. Tak myśle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Gość sobiechwale napisał:

Gościu chcesz powiedzieć że nie warto szukać na portalu randkowym ? fakt masz prawo do własnej opinii , ja się cieszę że one są bo dzięki temu mam kuzyna który ma już 6 lat i bardzo go lubię , a jakby ich nie było moja ciocia by się nie poznała Łukasza i nie pobraliby się 2 lata później  , Więc niech próbuje może jej się trafi nie każdy tam jest zły do szpiku kości , ludzie nie mają szczęścia w codziennym życiu nie mają też zbytnio czasu i nie posiadają znajomych bo tylko praca praca i praca , sam poznawałem kobiety przez portale randkowe i byłem w długich związkach , ja sobie chwale i dziękuje za to ze jest internet i takie możliwości nam daje , ja nie mam znajomych tylko praca i ćwiczenia siłowe myślisz że miałem możliwość po staremu kogoś nowego poznać no nie , nie podrywam kobiet i nie narzucam się komuś bo sam tego nie lubię , to jest dobra rzecz jak portale randkowe dla osób które mają mało czasu i nie mają możliwości nikogo poznać 

Z tym czasem to fakt ja sama zaglądam tu  na wyrywki zwyczajnie brak mi czasu .Nawiązując do twojej cioci czy była młoda czy już w średnim wieku to również jest znaczące. Też znam parę kobiet które są w związkach dzieki znajomosci z portali,jednak coś mnie zastanawia.Wlasnie te które wyszły za mąż lub żyją razem na co dzień każda już miała dom,ciekawe czy to przypadek?Znam jedna które ma małe mieszkanie i rok żyje z doskoku z rozwodnikiem, to również mnie zastanawia gdyż kiedy ona chce stałego związku on zawsze ma jakaś wymowke,czy to wszystko przypadek?Może tak może nie jest takie powiedzenie jeśli nie wiadomo o co chodzi zawsze chodzi o pieniądze.Oczywiscie nie chce samotnosci ale już obawiam się złudzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koneser

Boże co za pier.dolenie... to nie badz szczera, patrz na ludzi wilkiem i zamknij sie w jaskini. No naprawde, albo ma się odwagę stawiać czoła światu i być sobą albo pozwala się innym tryiumfowac. Ja mam odwagę sr.ać na moją ukochaną gdzie inni mówią że to zboczenie - myslisz ze my się tym przejmujemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat będę szczera to moja natura.Jestem też tolerancyjna,jedynie nie uznaje narzucania czegoś co dla mnie jest nie do zaakceptowania.Wychodze do ludzi,podejmuje ryzyko a że nie lubię bólu no cóż któż by nie chciał żyć szczesliwie. Staram się myśleć realnie,kazdego wyslu...e,zastanawiam się co mogę przyjąć i w czym ewentualnie się mylę.Ty masz taką relację skoro wam  obojgu odpowiada niech będzie.Ja mam inne potrzeby.Zas pisze o tym czego doswiadczylam,jakie osoby napotkalam,to są moje przemyślenia nie boję się ludzi słucham ich z ciekawością nie znoszę obludy, oszukiwania wolę szczera rozmowę  to klamstwo mnie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli bedziemy podchodzić w relacjach w kategoriach przegrany lub wygrany to nie ma dialogu jest walka ,krzywdzenie drugiego.To jest niepotrzebne moim zdaniem.W każdym z nas są cechy drazniace innych i te które się podobają.Nikt nie pasuje we wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×