Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamusia

Jak rpzygotować się do rpzyjścia dziecka na świat?

Polecane posty

Gość mamusia

Witam wszystkie mamusie, Niedługo zostanę mamą, wiele osób mówi mi, że powinnam już sobie wyposaży apteczkę, moja położna podała mi listę potrzebnych rzeczy, ale chciałabym też poradzić się kogoś doświadczonego. Zastanawiam się też jaki probiotyk powinnam mieć w swojej apteczce. Postaramy się aby mały jak najrzadziej chorował no ale przyda się przy ewentualnej chorobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę najlepiej doradzi ci położna. Ja już od samego początku chce mieć wszystko (dosłownie wszystko co przyjdzie mi do głowy) tak aby później w nagłym przypadku nie latać po sklepie, aptekach jak głupia. Nawet te niepotrzebne rzeczy bo któregoś dnia mogą być potrzebne.

Poza tym słyszałam że Estabiom Baby jest dobry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jeśli chodzi o apteczkę, to warto wyposażyć się w jakiś lek przeciwgorączkowy, ale te na bazie ibuprofenu chyba można podawać dopiero od 3 miesiąca. Mi położna poleciła też jakieś czopki takie wyciszające, ale nie pamiętam nazwy. Na pewno przyda się sól morska do noska i aspirator. Warto kupić kilka ampułek soli fizjologicznej, bo może się zdarzyć, że będziesz musiała przemywać oczka, czasem dzieciaczkom ropieją. Oksanisept (tak się to nazywa?) do pępuszka i ewentualnej rany po cc. Ja miałam też gaziki nasączone spirytusem - stosowałam do pępka. Jakiś krep do pupy w razie odparzeń (mieliśmy Sudocrem), jakiś krem czy emulsję do suchej skóry, bo niekiedy maluszkom, zwłaszcza wcześniakom się łuszczy.

Z innych rzeczy, no to coś do obcinania paznokci, patyczki higieniczne (są takie specjalne dla bobasów, których nie da się włożyć zbyt głęboko), jałowe gaziki. Jeśli będzie potrzeba, to coś na kolkę doradzi lekarz lub położna, albo nawet farmaceuta, po co wydawać pieniądze na coś, co może okazać się zbędne? Po kilku miesiącach warto też zainwestować w żel na ząbkowanie. Z leków my podawaliśmy wit. D, wit. K i żelazo - ale mówimy o wcześniaku urodzonym 1,5 miesiąca przed terminem i karmieniu mieszanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lusia

Musisz sobie spisać taką listę wcześniej, co tam trzeba kupić. Zapytaj może jakiejś bardziej doświadczonej koleżanki lub kogoś z rodziny. Trzeba pamiętać o dobrych rzeczach do kąpieli do nawilżania, no i probiotyk jakiś dobry, flostrum jest ok dla dzieci, my mamy zawsze w apteczce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Pediatra dobierze najbardziej odpowiedni probiotyk.Nie kupuj bo to i tak nie jest dla noworodka jak większość leków zresztą.Sól fizjologiczna czy oceniłeś to tak ale z reszta się wstrzymaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natka

Sól fizjologiczna i Wit D w kropelkach nic więcej, chyba że chcesz mieć później zapas niepotrzebnych leków...chodze do szkoły rodzenia i absolutnie odradzają stosowany kilka lat temu sudocrem oraz wszelkie inne cynki, tak samo jak spirytus! Do końca 3 miesiąca nie podaje się dziecku leków bez porozumienia z lekarzem! Oczywiscie jak wolisz to słuchaj mamusiek, które od lat tak robia i się powołują że one tak robia i jest ok, mogę Ci polecić tylko tyle, ale jest to zgodne z obecną wiedzą medyczna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×