Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kama

Czy to zapalenie piersi?

Polecane posty

Gość Kama

Karmię córkę piersią, ale od dwóch dni wydaje mi się, że moje piersi są nabrzmiałe a moja córka się nie najada. Ogólnie piersi nie bolą, ale wydaje mi się, że mam mleko, ale ono nie leci. Czy to może być zapalenie piersi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abc.

Przy zapaleniu piersi robia sie twarde, bolace, pojawiaja sie czerwone plamy. Moze kryzys laktacyjny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Przy zapaleniu jak miałam to była tragedia, zrobił się zastój, ból jak sam s...ysyn, gorączka w ciągu 2 h dobiła do 40... Myślałam, że zdechnę 😫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Raczej nie, przy zapaleniu mialam 39 stopni i dreszcze, piers jak kamien i rwacy bol a i tak lagodnie to przeszlam, kolezanka wyladowala na chirurgii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

To jeszcze nie zapalenie, i to co ktoś wyżej napisał o plamach to też jeszcze nie zapalenie. Ostatnio mialam tak samo, lewa pierś się zapchala, z dwóch stron czulam jakby guzki- pełne gruczoly, bolalo nawet przy chodzeniu, ręki nie mogłam podnieść. Pomoglo systematyczne odciaganie, bo wtedy często jeździłam i mialam długie przerwy więc z zegarkiem w ręku co 3h przy laktatorze. Gorące okłady chwile przed odciaganiem/karmieniem, zimne okłady po. Nie masuj bo jeśli zrobisz to nieumiejetnie albo zbyt mocno będzie gorzej. Za to spróbuj wycisnąć ręcznie, jeśli to tylko zapchany kanalik lub jego wyjscie musisz wycisnąć stare mleko bo zgestnialo i dlatego nie przepływa. Mi tym sposobem minęło po trzech-czterech dniach, powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

I koniecznie idź do lekarza jeśli dostaniesz gorączki, zapalenie piersi prowadzi do ropni i wtedy potrzebny jest zabieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Weź ręczny laktator pod ciepłym prysznicem i na spokojnie, powoli,  masujac dasz radę ściągnąć to mleko.  Miałam takie sytuacje po kilka razy i zawsze się udawało.  Tylko daj sobie czas. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Boże i po co wam to karmienie piersią jak jest mm? Tzn chodzi o mamy które mają z tym problem, jak zapalenia itp. Mm są już tak dobrej jakości że nie krzywdza dziecka a matka też spokojniejsza i piersi całe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexa

Wydaje mi się, że możesz mieć zatkane kanaliki, a to pierwszy krok do zapalenia piersi. Póki nie masz czerwonych, bolących piersi to jeszcze nie ma źle. Najlepiej dawaj córce pierś która według ciebie jest zatkana, rób sobie okłady ze schłodzonych liści kapusty i masuj pierś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena

Prawdopodobnie to jeszcze nie zapalenie piersi, ale ostatnio czytałam tekst na temat zapalenia piersi i ropnia na blogu krakowskiej kliniki vesuna i się nieco wystraszyłam. Oto i link: https://vesuna.pl/blog/zapalenie-piersi-a-ropien/ . Nie sądziłam, że zapalenie piersi może przejść bez gorączki, a jednak się zdarza. Jak nie masz pewności to może idź do lekarza i wtedy będziesz mieć pewność. Lepiej działać wcześniej niż później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika

Zgadzam się, u mnie zapalenie piersi przeszło prawie bezobjawowo dopiero ból zaczęłam odczuwać kiedy miałam bardzo rozwinięty stan zapalny i już pojawił się ropień. Nie miałam gorączki, czułam się dobrze, myślałam, że zwyczajnie zaczyna mi brakować pokarmu. Na całe szczęście ropień nie był duży więc udało się go wyleczyć za pomocą antybiotyków. Bałam się strasznie szpitala i rozdzielenia z synkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kama

O to chyba dla świętego spokoju zapiszę się do lekarza na wizytę. Nie ma co, jak miałaś takie doświadczenia to nie ma co ryzykować. Niestety mam bardzo mała wiedzę ponieważ to moje pierwsze dziecko więc jestem mało doświadczenia w temacie karmienia piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margo
Dnia 27.05.2019 o 21:10, Gość Lena napisał:

Prawdopodobnie to jeszcze nie zapalenie piersi, ale ostatnio czytałam tekst na temat zapalenia piersi i ropnia na blogu krakowskiej kliniki vesuna i się nieco wystraszyłam. Oto i link: https://vesuna.pl/blog/zapalenie-piersi-a-ropien/ . Nie sądziłam, że zapalenie piersi może przejść bez gorączki, a jednak się zdarza. Jak nie masz pewności to może idź do lekarza i wtedy będziesz mieć pewność. Lepiej działać wcześniej niż później.

Moja siostra miała taki problem i niestety pierś jej nacinali.

 

Dnia 29.05.2019 o 21:13, Gość Kama napisał:

O to chyba dla świętego spokoju zapiszę się do lekarza na wizytę. Nie ma co, jak miałaś takie doświadczenia to nie ma co ryzykować. Niestety mam bardzo mała wiedzę ponieważ to moje pierwsze dziecko więc jestem mało doświadczenia w temacie karmienia piersią.

Kama i co byłaś u lekarza? Udało się rozwiązać Twój problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kama

Tak byłam, na całe szczęście to były zastoje, położna z przychodni wymasowała mi tak piersi, że myślałam, że się rozpłaczę i pokazała jak mam robić taki masaż i tak masowałam, odciągałam i się udało! Teraz będę do tego przywiązywać większą uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×