Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość DoriDori

Czy dywan z wysokim runem jest trudny w pielęgnacji?

Polecane posty

Gość DoriDori

Ostatnio zauroczył mnie dywan z bardzo wysokim runem. Jest niezwykle miękki i przyjemny w dotyku, wprost wymarzony do mojej sypialni, ale obawiam się, że ciężko będzie utrzymać go w czystości. Jak wygląda czyszczenie takiego dywanu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azja

Dywan z wysokim runem, czyli typowy włochacz, nie jest wcale tak bardzo trudny w zachowaniu w czystości. Trzeba tylko codziennie go odkurzać. O jakim kolorze dywanu myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DoriDori

Ten, który mi się spodobał był śnieżnobiały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij chyba że masz sprzątaczkę, ja swój wyprowadziłam z domu, znalazł nowego właściciela i mówię nigdy więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilka

Z racji koloru rzeczywiście ryzyko zabrudzenia jest większe, ale mówiąc ogólnie, higiena dywanu z wysokim włosiem nie różni się specjalnie od każdego innego dywanu. Musisz go bardzo systematycznie odkurzać i trzepać, żeby nie dopuścić do wbijania się okruchów pomiędzy runo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szyszka

Pamiętaj o odkurzaniu, a wszystko będzie w porządku. Oczywiście, śnieżnobiały dywan to niezbyt dobry pomysł do salonu, ale do sypialni? Czemu nie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DoriDori

Czy taki dywan wymaga jakichś specjalnych środków chemicznych do czyszczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szyszka

Jeżeli producent nie napisał inaczej, to nie ma konieczności stosowania specjalistycznych środków czystości. Zawsze najlepiej jest przeczytać ulotkę i używać tylko tych środków, które są w niej wymienione, bo inaczej możemy zniszczyć dywan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda

Uważaj też na sierść zwierząt, bo spomiędzy wysokiego runa dość ciężko będzie ci usunąć sierść psa czy kota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FitJa

Włochacze są piękne i w sypialni nie wyobrażam sobie lepszego dywanu, sama się przekonasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DywanyWitek

Problemem w czyszczeniu dywanu typu shaggy zaczynają się, kiedy pozwolimy sobie na małe zaniedbanie i nie odkurzymy dywanu przez dłuższy okres, pozwalając na to, by okruchy wniknęły w głąb włosia. Dlatego dywan tego typu powinniśmy odkurzać nawet co 2 lub 3 dni. Warto też pamiętać, żeby do odkurzania włochacza używać szczotki bez włosków. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu nie mamy takiej szczotki, dywan shaggy można odkurzyć samą rurą. Można także włochacza wytrzepać na zewnątrz.

A jak usunąć plamy z takiego dywanu? Producenci odradzają pranie dywanów shaggy w wodzie. Znacznie bezpieczniejszym sposobem jest zakupienie specjalnych środków do czyszczenia dywanów. Zawsze możemy też skorzystać z usług pralni ekologicznych czy chemicznych, które zrobią to za nas. To może się okazać najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem na wyczyszczenie włochacza.

Pozdrawiamy,
Dywany A.Witek - https://sklep24.dywanywitek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×