Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość munia67

Planowanie drugiego dziecka po 8 latach

Polecane posty

Gość munia67

Witam serdecznie. Mam corke ktora prawie ma 8 lat.  Duzo wczesniej mysalam juz o drugim dziecku ale moje malzenstwo niestety sie rozpadlo. W chwili obecnej jestem w nowym zwiazku. On nie ma wlasnych dzieci a chcialby je miec zreszta ja tez. Mam 30 lat on 38. Moja córka jest bardzo samodzielna szczerze mowiac, juz przywyklam do tej '' wygody '' . Czy sa tu mamusie z taka roznica 8lat poniedzy dziecmi.? Chcalabym sie dowiedziec czy jest bardzo ciezko czy duzo latwiej przy drugim i takiej roznicy wieku. Czy znow moje zycie wywroci sie bardzo do gory nogami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja mam różnicę 12 lat między dziećmi 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...

Chcesz mieć 2 dzieci i każde od innego? Jak znowu ci się nie ułoży to co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

znam rodzine z różnica wieku 16 lat i dają sobie rade

ba, sa przypadki gdzie ta różnica jest 30 letnia i tez jakoś żyją 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość munia67

czasami tak w zyciu jest ze sie nie uklada i trzeba sobie zycie ulozyc na nowo.... Zawsze chcialam miec wiecej dzieci niz jedno. Boje sie tylko ze now moje zycie wywroci sie do gory nogami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jest i fajnie i niefajnie 🙂 fajnie, bo starszy jest już duży, samodzielny, jest świetnym bratem. Młodszy mimo,że wpadka to pojawił się w dobrym czasie. Ja jestem starsza i mam więcej cierpliwości, stabilna sytuację zawodową, finansową, mieszkaniową... młody daje mi mnostwo radosci, bo jest kochanym calusnym urwisem. 

A czasem z sentymentem wracam do czasów kiedy miałam odchowane dziecko, mało obowiazkow, luz i wracalam do normalnego życia, gdzie można juz troche odpocząć od dziecka, bo poszło do szkoly, na wycieczkę, kolonie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

U mnie wprawdzie 6 lat różnicy,  ale odpowiem. 

Macierzyństwo jako takie, przy drugim dziecku, było łatwiejsze,  nie narzucałam sobie jakiś ...ycznych wymagań,  do wszystkiego podchodziłam na luzie, oboje z mężem byliśmy tez bardziej dojrzali i lepiej zorganizowani.  Starsze dziecko było na tyle rozumne że doskonale rozumiało że są potrzeby mlodszego, jak głód czy brudna pielucha, ktore musimy zaspokoić natychmiast,  i takie jak jego które mogą chwilę poczekać-  jak wyjście na lody, czytanie, ale również zostaną zaspokojone i nie są mniej ważne.  Ogólnie było dużo starań z naszej strony,  ale obyło się bez większych tarć.

Tak, życie znowu wywraca się do góry nogami-  sama doskonale wiesz jaka jest różnica chociażby w głupich zakupach z osmiolatkiem a niemowlakiem (nie mówiąc o tym że osmiolatek sam może podejść do pobliskiego sklepu albo zostać w domu bez mamy). Czasu jest mniej, bo starsze, mimo ze samodzielne w większym zakresie, tez potrzebuje troski i uwagi.

Mimo wszystko, nie mogę powiedzieć że  żałuję.  Gdybym miala wybór  (niby mialam, ale względy dla których kolejne dziecko tyle czekało,  były bardzo istotne), wolałabym dzieci rok po roku. Jednak w takiej sytuacji,  cieszę się mimo tych codziennych trudności. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sea

A u mnie jest różnica 6 lat i dogadać sie nie mogą...masakra 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

U nas jest różnica 9lat. Ogólnie nie narzekamy. Starszy trochę pomaga przy młodszym: posprząta zabawki, poda jak coś młodszy potrzebuje. Młodszy się cieszy na widok starszego brata chociaż ten czasami się denerwuje, że mały za nim chodzi. Ja i mąż też jakoś normalnie podeszliśmy do sytuacji, chociaż czasami mamy ochotę gdzieś wyjść tylko we dwoje ale się nie da. Są plusy i minusy, sama musisz to przemyśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 098098oooo
1 godzinę temu, Gość ... napisał:

Chcesz mieć 2 dzieci i każde od innego? Jak znowu ci się nie ułoży to co?

To sobie jakos poradzi... jak ma głowę na karku. co za czarnowidztwo od razu...

Moja koleżanka ma dwoje dzieci - każde z innym partnerem, z pierwszym się rozstała jak dziecko mialo niecały rok, a z drugim jak mialo 2 lata.

dzieci teraz mają 15 i  7 lat. koleżanka ma dobrą i fajnie płatną pracę (pracujemy razem od prawie trzech lat, ona siedzi 2 biurka dalej).

Obaj mężczyźni regularnie widują się z dziecmi, biorą na weekendy, płacą na nie.

kolezance też pomagają rodzice - nie finansowo, bardziej jako opieka nad dziećmi od czasu do czasu, i robią to chętnie.

Koleżanka w lipcu jedzie na 2 tygodnie na wakacje do Kanady ze "swoją paczką"  - ona i 4 koleżanki, wszystkie 32-40 lat, w tym para lesbijek.

w zeszłym roku była z synem i jego tatą we włoskich Alpach, a z córką i dziadkami na Teneryfie.

nie mieszkam w Polsce. koleżanka natomiast zarabia za dobrze, by miec benefity na samotną matkę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgniEszkA
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

(nie mówiąc o tym że osmiolatek sam może podejść do pobliskiego sklepu albo zostać w domu bez mamy).

Serio...?

bo ja mam syna, skończy 9 lat w sierpniu, i sam w domu to był może 5-6 razy i to zwykle na max 30 minut. raz sie zdarzylo że prawie godizna ale wiadomo, zawsze z telefonem.

i po zakupy sam nie chodzi... mieszkam w duzym mieście, ale na spokojnej dzielnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosc

Ja mam 10 i 13 latka planujemy trzecie a dzieco od kiedy skończyły 6 lat potrafiły zostać w domu kiedy ja np musiałam wyskoczyć na zakupy, do odiedlowego sklepu chodzą już ładnych parę lat, dzieci są samodzielne bardzo 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

U mnie 13 lat różnicy.  Jest przede wszystkim wygodnie, bo obecnie syn ma 15 lat, a corka 2 lata. On oczywiście potrzebuje mnie,  ale jest całkowicie samodzielny, więc mogę większość sił skupić na dwulatce. A wiadomo jakie są dwulatki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×