Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Czerwcowamama

Spokojne dziecko od brzuchu= chore dziecko?

Polecane posty

Gość Czerwcowamama

Z góry zaznaczę miałam 3 badania prenatalne wszystkie wyszły idealnie. Co miesiąc dokładne usg każde również wychodzi dobrze ale... wczoraj przy okazji spotkania z szwagierką i teściową wywiązała się dyskusja odnośnie ruchów dziecka ja obecnie (38tc) szwagierka  (34 tc) ja mówię że moje dziecko jest raczej spokojne odkąd poczułam ruchy. Rusza się wiadomo ale.nie jakoś silnie nie kopie do bólu po pecherzu nerkach czy żebrach brzuch nie przybiera jakis monstrualnych kształtów a dziecko nie wierci się jak oszalałe są to raczej normalne spokojne ruchy, kopniaczki ruchy nóżkami  widoczne na powierzchni brzucha ale nie jakoś bardzo mocno. Za to moja szwagierka stwierdziła że jej dziecko to robi takie fikołki kopie całymi dniami brzuch ma różne kształty itp itd wiem o co jej chodzi bo często oglądałam różne filmiki jak rusza się dziecko w brzuchu i moje faktycznie nie robi jakiś nie wiadomo jakich akrobacji. Tutaj odezwała się teściowa że skoro moje dziecko tak nie robi to może coś jest nie tak? Może ma coś nie tak z nóżkami albo rączkami? No po prostu sugerowała że moje dziecko jest chore bo nie wierci się jak inne dzieci. Olałam to ale późnej  zaczęłam się zastanawiać nad tym i martwić trochę bo niby każde badanie wychodzi ok ale może faktycznie coś jest nie tak. Czy któraś z was też miała takie spokojne dziecko  a urodzilo sie zdrowe?  Niby wiem że każde dziecko jest inne ale rozumiecie czasem głupi komentarz kogoś potrafi zająć głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Moj synek taki byl. Obecnie ma 2 lata i to wulkan energii ale fakt, ze do 6 miesiaca jadl i spal.  Z kolei jego starsza siostra tak sie wiercila w brzuchu ze szok. Jak sie urodzila to dala nam w kosc na maxa 🙂 za to teraz ma 5 lat i jest spokojna. 

Obydwoje zdrowi 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moje dziecko było bardzo spokojne nie wiedziałam co to budzenie się nocy przez ruchy i kopniaki , bolesnych też nie było, czasem syn nie ruszał się wcale np 8 godzin gdzie normalnie uznaje się to za bardzo zły znak i konieczność wizyty w szpitalu ale ja wiedziałam że wszytsko jest ok bo taka była jego natura. Urodził się zdrowiutki ale przyznam że mi samej w ciąży nie raz przeszło przez myśl czy na pewno jest z nim wszytsko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaali

Moja córka również była spokojna a zdrowa 😉 jak byłam w ciąży moja przyjaciółka również była na podobnym etapie co ja i  nie raz siedziałysmy u mnie czy u niej i widziałam nawet przez gruby swetr jak jej brzuch chodzi w jedną i w drugą stronę a moja córka nie robiła takich cudów 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hania

Hahahha mojej tesciowej nie przeszłoby przez gardło zdanie, że może z moim dzieckiem cos będzie nie tak. Tylko moja jest już dawno ustawiona i takich zagrywek nie ma. U was już jest rywalizacja które dziecko zdrowsze i lepsze mimo że jeszcze się nie urodziły hahahhaha nie widzisz tego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nic się nie martw taka uroda dziecka 😉 każda dziecko inne. Może będziesz miała szczęście i po narodzinach też będzie taki anioł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika

Moja corka jak byla w brzuszku to mialam wrazenie ze wiekszosc czasu spi,malo sie ruszala,taka byla jej natura i tyle. Urodzila sie zdrowa za to z taka energia ze czasami mysle ze w brzuchu odpoczywala i zbierala sily zeby teraz rozrabiac. Wiec spokojny brzdac w brzuchu moze oznaczac malego rozrabiake po urodzeniu ale nie musi tak byc😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nie martw się. Moja córka też mało się ruszała w brzuchu. Raz jak coś robiłam w kuchni i przycisnęłam brzuch do blatu to kopnęła 🙂 a tak to w sumie tylko czasem czułam ruchy ale delikatne. Urodziła się zdrowa. 

Tak na marginesie. To również można się bać gdy dziecko jest zbyt ru...ch..liwe w brzuchu. To może oznaczać że układ nerwowy źle działa. Także jeśli badania u ciebie wykazują, że wszystko jest ok to się nie przejmuj. Pamiętaj że twoje lęki i nerwy, tak jak radość i szczęście przejmuje twój dzieciaczek. 

Życzę zdrowia i szczęścia dla ciebie i twojego maluszka. Uśmiechnij się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mój drugi synek też był spokojny.  Zawsze na ktg mówili, że za spokojny jest. I to mu zostało. 

Ładnie spał, jak był mały,  ma 2 lata i oczywiście broi i wariuje,  ale potrafi się fajnie wyciszyć.  Za to starszy w brzuchu i poza nim ciągle w ruchu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Super Żona

Moja corka prawie nic się nie kręciła w brzuchu tzw 10 ruchów dziennie i koniec! Urodziła się cala zdrowa i ciężko za nią nadarzyc chodź ma 6 lat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×