Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Asia

Czy mój syn rozwija się prawidlowo

Polecane posty

Gość Asia

Ma 2,5roku. Jest bardzo bystry szybki zwinny wejdzie na największą slizgawke gdzie nawet 4latki nie wchodzą. 

Pomaga mi w zakupach. Kładzie wszystko na taśmę. Pomaga mi sprzątać bierze sciereczke i myje stolik albo idzie po mioltle i sprząta. 

Martwi mnie jednak ze mało mówi i ignoruje moje polecenia. Pytam go "czy będzie robił siku na nocnik" a ten się na mnie patrzy jak ciele na malowane wrota co ciekawe jak mówię "chodź idziemy po lody do sklepu" bardzo szybko się zaczyna ubierać:) wiele jest takich sytuacji że czasem myślę że mój syn jest wyjątkowo bystry i sprytny a z drugiej że jest gamon

Do tego mało mówi. Może że 20slow a resztę po swojemu. Próbuję składać zdania i liczy do trzech. 

Bardzo trudno go odpieluchowac nie chce robić na nocnik. Zachowuje się jakby nie rozumiał. 

Powinnam się martwić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hula

A fuuuu taki duży i w pampresie- tak on jest niedorozwiniety, powinnaś sie martwić, przecież to już kupy jak u dorosłego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia
19 minut temu, Gość Hula napisał:

A fuuuu taki duży i w pampresie- tak on jest niedorozwiniety, powinnaś sie martwić, przecież to już kupy jak u dorosłego 

Uczę go robić na nocnik ale nie wspolpracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vcrdd

Jest po prostu cwaniaczkiem, moj tez dużo nie mowil w wieku Twojego, a przez rok tak sie rozkrecil ze buzia sie nie zamyka. Daj mu czas jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cerseiiii

Hej, mój syn zaczął tak naprawdę fajnie mówić jak miał 3 lata i kilka miesięcy - tu duuuużo dalo przedszkole.  myslę ze wpływ na późne mówienie miało też to, że mimo iż oboje jestesmy Polakami, to syn urodzil się w innym kraju i otaczal go zawsze angielski (w zasadzie, to szkocki ;)  ).  rozumial bardzo dużo, ale maalutko mówił.

przestal nosic pieluchę w dzień troszkę przed 3 urodzinami, a w nocy pół roku później.

obecnie ma 13 lat. wysoki, mądry chlopak, zwłaszcza bardzo lubi chemię i informatykę.  właśnie  niedługo skończy 1 klasę liceum (Szkocja).

Nie martw się, obswrwuj zachęcaj, mów dużo, nie zdrabniaj ,czytaj mu - będzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tak

Popieram wypowiedź powyżej. Mój syn mając 2,5 roku poszedł do przedszkola. Umiał dokładnie tyle co syn autorki czyli mało. Aktualnie ma 3 lata, przez pół roku w przedszkolu bardzo rozwinęła się mowa🙂

Chociaż niestety walczymy z pieluchami nadal... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wszystko z nim ok, nie martw się. Mój syn też w tym wieku słabo mówił, jak poszedł do przedszkola był rok starszy od Twojego i był problem z komunikacją werbalną. Obecnie kończymy pierwszy rok przedszkola i mówi nieco niewyraźnie, ale całymi zdaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×