Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciocia

Prezent dla noworodka - mamy pomocy!!!

Polecane posty

Gość Ciocia

Wybieramy się do szwagra (brata męża) w odwiedziny. Jeszcze nie wiemy czy nas będzie chrzestnym czy nie. Co się teraz kupuje fajnego małym dzieciom? Co można kupić innego oprócz ubranka? Pomóżcie, bo jesteśmy zieloni 🙂 Pytaliśmy czy czegoś potrzebują, ale mówią, że wszystko mają 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jakieś ładne kocyki bambusowe albo pieluszki z ładnym wzorem, może jakaś zabawkę na "później " dla dziecka. Odradzam pampersy, ja pamietam że dostałam dla córki pieluszki Pampers chyba z 4 opakowania i chusteczki nawilżanie i  wszystko musiałam sprzedać bo nie uzywamy tej marki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Kocyki, bujaczek, grzechotka, mata do zabawy, podusia. Jest tyle pomysłow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Wszyscy zawsze tak mówią 🙂 Według mnie najlepiej złożyć się z rodziną na coś fajnego np. leżaczek, matę albo karuzelkę.

Albo jakiś ładny kocyk, zestaw pieluch tetrowych, ręcznik z kapturkiem. Moja 9 miesięczna córeczka uwielbia grające lub świecące zabawki, też możecie o takich pomyśleć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jeszcze apropo zabawek dla dziecka. Często rodzice kupują małym dzieciom pluszaki, jakieś duże misie i tym podobne. Maluchy najbardziej lubią te, które są niezbyt atrakcyjne dla nas, dorosłych 🙂 Czyli wszystko co można gryźć, szeleści, najlepiej gra, świeci. Polecam zabawki w kontrastowych kolorach, w smyku kupiłam takiego króliczka czarno-białego, córka go uwielbia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ask

Kiedy rodzina pytała co kupić na powitanie maluszka, prosiłam o pampersy. Każdy kupił jakie uważał i nie musieliśmy kupować pieluch do 4 msc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Tak jak wyżej! Najlepsze to coś co się przyda a więc pampersy! To zawsze się przyda a jakieś maty czy bujaczki to niekoniecznie bo po pierwsze nie każde dziecko to lubi po drugie pewnie już to mają a po co im drugie a jak nie mają to od kogoś innego mogą dostać i co zrobią z tyloma matami czy bujaczkami. Ja bym kupiła ubranka zapas pampersów lub chusteczek (jeśli uzywają) jakąś grającą zabawkę misia czy coś albo może jakieś ręczniczki do kąpieli, ładny kocyk jakiś zestaw pieluch tetrowych ( bardzo przydatne a teraz są różne ładne wzory) . Ja się najbardziej cieszyłam z przydatnych rzeczy jak dostałam pełno pampersów, pieluch tetrowych i ręczniczków z kapturkiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Gość napisał:

Tak jak wyżej! Najlepsze to coś co się przyda a więc pampersy! To zawsze się przyda a jakieś maty czy bujaczki to niekoniecznie bo po pierwsze nie każde dziecko to lubi po drugie pewnie już to mają a po co im drugie a jak nie mają to od kogoś innego mogą dostać i co zrobią z tyloma matami czy bujaczkami. Ja bym kupiła ubranka zapas pampersów lub chusteczek (jeśli uzywają) jakąś grającą zabawkę misia czy coś albo może jakieś ręczniczki do kąpieli, ładny kocyk jakiś zestaw pieluch tetrowych ( bardzo przydatne a teraz są różne ładne wzory) . Ja się najbardziej cieszyłam z przydatnych rzeczy jak dostałam pełno pampersów, pieluch tetrowych i ręczniczków z kapturkiem 

Raczej w ręczniki kąpielowe czy pieluchy tetrowe rodzice zaopatrzyli sie kompletujac wyprawkę. Z pampersami i chusteczkami też raczej trafić  bo modne są pampersy A teraz sporo ludzi używa pampersow i chusteczek z dobrym skladem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kakkakaak

 Z perspektywy mamy kilkumiesięczniaka: chusteczki nawilżane - zejdzie każda ilość, najlepiej jakieś z dobrym składem :) Ciuszki ale jakieś trochę większe (68 albo 74) bo wszyscy kupują te malutkie, z których i tak młode zaraz wyrasta a te na chwilę później jak znalazł. Kocyk bambusowy u nas się ekstra sprawdził. Ręcznik z kapturkiem. Mata edukacyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kakkakaak

Jeszcze zabawka do wózka, taka na sprężynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ręczniki z kapturkiem i czy ładne pieluszki flanelowe, ewentualnie lekki bawełniany kocyk na lato.  Raczej neutralne wzory i kolory. Z pieluszkami czy kosmetykami bym się wstrzymała, bo dzieci często mają na coś uczulenie.

Może być też drewniany gryzaczek, czy modna zabawka w stylu zyrafki Sophie. A najlepiej zapytaj rodziców,  może akurat brakuje im jakiegoś drobiazgu. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciocia
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Ręczniki z kapturkiem i czy ładne pieluszki flanelowe, ewentualnie lekki bawełniany kocyk na lato.  Raczej neutralne wzory i kolory. Z pieluszkami czy kosmetykami bym się wstrzymała, bo dzieci często mają na coś uczulenie.

Może być też drewniany gryzaczek, czy modna zabawka w stylu zyrafki Sophie. A najlepiej zapytaj rodziców,  może akurat brakuje im jakiegoś drobiazgu. 

 

Rodzice odpowiedzieli standartowo, że mamy nic nie kupować. Dziękuję za Wasze pomysły 🙂 A czy można kupić zabawkę edukacyjną, która jest dla trochę większego dziecka? Czy nie ma sensu kupować aż tak do przodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

ksiazeczki kontrastowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Z zabawek faktycznie książeczki kontrastowe albo karty. Ewentualnie jakąś zabawkę którą można zaczepic do wózka czy łóżeczka,  na razie dziecko będzie tylko oglądać,  potem dotykać i eksperymentować.  Lamaze ma ładne  🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Zabawka sensoryczna do wózka, otulacz muślinowy, bujaczek zależy jaki przewidujesz budżet. Fajny pomysł to tort z pieluch, ale musisz wiedzieć jakich używają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Jeśli idziecie na pierwsze odwiedziny do noworodka to powiem wam jako mama co mnie najbardziej cieszyło.: pieluszki. Serio. Noworodek siusia i kupka co chwilę i pieluszek idzie sporo. Na pierwszą wizytę wystarczy duża paczka porządnych pieluch typu pampers czy puffies, koszt to około 50zł. Od brata męża dostaliśmy właśnie pieluszki, ja kwiat słonecznik i bombonierka jakby dla męża (ale ja zjadłam bo tak mi sie chciało słodkiego). To był najmilszy prezent na tamten czas bo pomyślał o naszych potrzebach. A na prezenty typu karuzele, bujaczki, maty i huśtaweczki przyjdzie jeszcze czas. Czy to na chrzest czy święta. Noworodek nie będzie jeszcze korzystał z maty. On śpi większość czasu i to 3 miesiące właściwie tak jest. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×