Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Aaaaa

Jak pokonać paniczny strach przed dentysta

Polecane posty

Gość Aaaaa

Część, przychodzę z dość poważnym problemem. Otóż boję się dentysty Ale nie jest to taki typowy strach jak u każdego. Dostaje biegunki, wymiotuje, jest mi słabo... ten problem zaczął się od pewnej koszmarnej wizyty. Nie zadziałało znieczulenie (nfz, podobno zdarza się ze nie działa) a lekarz mi wmawial że to nie prawda ze mnie boli tylko ze się boję (wtedy akurat jeszcze się nie bałam). Od tego incydentu nie byłam u dentysty a było to jakieś 5 lat temu. Mam zdrowe właściwie żeby od 1 do 4 na górze i na dole, cała reszta jest do leczenie a przynajmniej 3 do wyrwania już pewnie tylko. Nie wiem jak sobie pomoc bo z jednej strony wiem ze muszę w końcu te zęby wyleczyć obecie mam ból jednego zęba. Strasznie się boję konsekwencji chodzenia z tak chorymi zębami Ale strach przed dentysta jest silniejszy. Kilka razy umowilam się na wizytę Ale nie poszłam bo miałam biegunkę i wymiotowalam (taka mam reakcję na bardzo silny stres). Pomóżcie jak sobie z tym poradzić, nie Mam jeszcze 30 i za chwilę zostanę bez zębów :( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość xxx

Przede wszystkim gratuluję, że zdecydowałaś się na leczenie swoich zębów :) Powinnaś najpierw umówić się na taką wizytę kontrolną: typowy przegląd i diagnoza, rozmowa z lekarzem dentystą na temat stanu twoich zębów, potrzebnego leczenia, sposobów jego prowadzenia. Może trzeba będzie wykonać zdjęcie RTG? To nie boli. Zapewne bolącym zębem trzeba będzie się zająć w pierwszej kolejności. Przede wszystkim już podczas rejestracji należy powiedzieć o swoim panicznym strachu, aby dobrano ci lekarza z odpowiednim podejściem (empatycznego, ale zdecydowanego i opanowanego). Można też zażyć lek uspokajający (kiedyś podczas wyrywania 8 przy znieczuleniu miejscowym + relanium - praktycznie zasnęłam). Przy tego typu możliwych reakcjach z twojej strony, można zastosować leczenie w uśpieniu, co pozwoli na leczenie kilku zębów na jednej wizycie, a to realnie skróci czas leczenia i zminimalizuje dyskomfort oraz narastanie obaw. Pamiętaj o tym, że możesz w każdej chwili zdecydować o zakończeniu wizyty. Warto najpierw porozmawiać z lekarzem, bo powinnaś odczuwać do niego sympatię i zaufanie. Zapewne zdecydujesz się na leczenie prywatne, chociaż w takich gabinetach niektóre rzeczy robią też na NFZ - popytaj. Mam nadzieję, że gdy umówisz się na sam przegląd i rozmowę, to nie będziesz miała tej biegunki i wymiotów, a to będzie już dobry początek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaa

Dzięki za długą i wyczerpująca odpowiedź. Cóż chyba nie mam wyjścia jak podjąć kolejną próbę. Może faktycznie jakby coś na uspokojenie wziąć to by było lepiej. Trzeba będzie spróbować. Wiem ze można w znieczuleniu ogólnym też, ale kolejki nawet prywatnie są długie.... I tak przynajmniej ten najgorszy ząb będę musiała zrobić na dniach bo się boję ze naprawdę mi się wda zakażenie w końcu czy coś. Poza tym to uciążliwe bo jeść się nie da... tylko zupy na które już nie mogę patrzeć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja rada, bo również się bałam dentysty: zrobić zęby i mieć święty spokój. A później tylko o nie dbać i chodzić na wizyty kontrolne. :) Inaczej będziesz się męczyć i będzie się to ciągnęło. 

Pozdrawiam i trzymam kciuki! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam udać się do stomatologa, który będzie miał dobre podejście do pacjenta a przy tym będzie miał duże doświadczenie. Ja chodzę do stomatologów z Eurodental w Warszawie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobrze się czuję w Centrum Demed - dokładnie i przede wszystkim bezboleśnie leczą! super gabinet!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×