Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Też mama

Czy do szkoły w upały?

Polecane posty

Gość Gosc

Ja w takie cieplo jak teraz to chodzilam w pole stonke zbierac i nikt sie nie przejmowal. 

Mielibyscie wszyscy chłodniej gdyby wokol budynkow staly drzewa. A tak to stoja te domy/szkoly, wszedzie drzewa wycięte,beton,asfalt, kostka brukowa. Sami sobie takie warunki stwarzacie.

Spójrzcie na wszystkie stare domy i nudynki przedwojenne, gdzie jeszcze wszyatkiwgo nie wycieto. Wszystko bylo osłonięte drzewami.

Niedawno moi sasiedzi wybrukowali sobie kawal podwórka od domu do stodoly. W taki dzien jak dzisiaj to sie tam wyjsc nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja w takie cieplo jak teraz to chodzilam w pole stonke zbierac i nikt sie nie przejmowal. 

Mielibyscie wszyscy chłodniej gdyby wokol budynkow staly drzewa. A tak to stoja te domy/szkoly, wszedzie drzewa wycięte,beton,asfalt, kostka brukowa. Sami sobie takie warunki stwarzacie.

Spójrzcie na wszystkie stare domy i nudynki przedwojenne, gdzie jeszcze wszyatkiwgo nie wycieto. Wszystko bylo osłonięte drzewami.

Niedawno moi sasiedzi wybrukowali sobie kawal podwórka od domu do stodoly. W taki dzien jak dzisiaj to sie tam wyjsc nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc123

Za tydzień też ma być gorąco, więc na zakończenie roku szkolnego nie idźcie bo upał. Jescze udaru dostaniecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Next

Kolejna z tą stonką. Co wy z tymi stonkami? Żeby się dzieci pod nogami nie plątały, to się je na pole wyganiało. Ani na termometr wtedy nikt nie patrzył, ani słońce tak nie paliło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Next

Od czwartku ma być chłodniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 minut temu, Gość Gosc napisał:

Ja w takie cieplo jak teraz to chodzilam w pole stonke zbierac i nikt sie nie przejmowal. 

 

Było nas jedenaścioro, mieszkaliśmy w jeziorze... na śniadanie matka kroiła wiatr, ojca nie znałem, bo umarł na raka wątroby, kiedy zginął w tragicznym wypadku samochodowym, po samospaleniu się na imieninach u wujka Eugeniusza. Wujka Eugeniusza zabrało NKWD w 59. Nikt nie narzekał.

Wszyscy należeliśmy do hord i łupiliśmy okolicę. Konin, Szczecin i Oslo stały w płomieniach. Bawiliśmy się też na budowach. Czasem kogoś przywaliła zbrojona płyta, a czasem nie. Gdy w stopę wbił się gwóźdź, matka odcinała stopę i mówiła z uśmiechem, "masz, kurna, drugą, nie"? Nie drżała ze strachu, że się pozabijamy. Wiedziała, że wszyscy zginiemy. Nikt nie narzekał.

Z chorobami sezonowymi walczyła babcia. Do walki z gruźlicą, szkorbutem, nowotworem i polio służył mocz i mech. Lekarz u nasbywał. Chyba że u babci – po mocz i mech. Do lasu szliśmy, gdy mieliśmy na to ochotę. Jedliśmy jagody, na które wcześniej nasikały lisy i sarny. Jedliśmy muchomory sromotnikowe, na które defekowały chore na wściekliznę żubry i kuny. Nie mieliśmy hamburgerów – jedliśmy wilki. Nie mieliśmy czipsów – jedliśmy mrówki. Nie było wtedy coca-coli, była ślina niedźwiedzi. Była miesiączka żab. Nikt nie narzekał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość Next napisał:

Od czwartku ma być chłodniej

zależy gdzie, warmińsko-mazurskie dalej pod 30 stopni w czwartek, a w piątek 28 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Kiedy naprawde szlo sie te stonke zbierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Kiedy naprawde szlo sie te stonke zbierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Do czego była potrzebna ta stonka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Gość Też mama napisał:

Nie zrozumcie nie źle. Nie jestem leniwa. Po prostu ostatnio dzieci wracają ugotowane ze szkoły bo panie z lenistwa wychodzą z nimi na boisko . W piątek np siedzieli na dworze bo bili jakiś rekord w czytaniu. Nic z książek nie robią. Nauczycielom nie zależy na zdrowiu dzieci, a wieczorem płacz bo głowa boli. Dziwią mnie Wazsze komentarze, ale może u Was jest inaczej. Dziękuję jednak za wszystkie

Z jakiego lenistwa? Chyba jednak trudniej jest upilnować dzieci na boisku niż w klasie prawda? No jakie to straszne, że na dworze siedzieli. Trzeba było dziecku dać odpowiednie nakrycie głowy i zapas wody. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Next napisał:

Od czwartku ma być chłodniej

Oby nie 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
20 godzin temu, Gość Też mama napisał:

Nie zrozumcie nie źle. Nie jestem leniwa. Po prostu ostatnio dzieci wracają ugotowane ze szkoły bo panie z lenistwa wychodzą z nimi na boisko . W piątek np siedzieli na dworze bo bili jakiś rekord w czytaniu. Nic z książek nie robią. Nauczycielom nie zależy na zdrowiu dzieci, a wieczorem płacz bo głowa boli. Dziwią mnie Wazsze komentarze, ale może u Was jest inaczej. Dziękuję jednak za wszystkie

A to nie umiesz się przejść do nauczycielki i jej napyskować, że dzieci na pełne słońce się nie wyprowadza? Że jak już to mają siedzieć w cieniu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Oby nie 😛

dokładnie, oby nie bo od czwartku wyjeżdżam z córcią na Mazury na tydzień, wracamy na rozdanie świadectw :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja z ta stonka tez nie bede oryginalna bo tez zbieralam ale do dzisiaj pamietam jak w IV klasie podstawowki wrocilam z zakonczenia roku ze swiadectwem z czerwonym paskiem a tata mowi, ze no fajnie a teraz sie mam przebierac i idziemy siano przewracac w polu 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×