Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hmmm

Do mam które mają dziecko i psa

Polecane posty

Gość hmmm

Co powinnam wiedzieć o psie i dziecku? Piszcie jakieś porady swoje spostrzeżenia..

Sytuacja wygląda tak:

Mam synka 3 lata i kupiliśmy niedawno pieska float coated retriver szczeniaka ma 5 tygodni.

Odrobaczyłam go na szczepienie czekamy i drugą dawkę odrobaczenia ma 14.

Dziecko wszędzie chodzi z tym pieskiem, początkowo pies chciał wchodzić do domu ale nie pozwoliłam siedzi na dworzu.

Mamy domek i działkę 0,5ha. Więc jest trochę miejsca na bieganie.

Zauważyłam że pies ma długie pazurki jak dziecko chodzi w majtkach w to gorąco, to skacze na niego i go drapie ostatnio do krwi. Można mu te pazurki obciąć u weterynarza? Próbowałam sama ale pies piszczy choć obciełam jedynie z 1mm końcówki....

Coś jeszcze powinnam wiedzieć ? Martwie się o psie pasożyty u dziecka... Wy też macie takie obawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćgosc

Przede wszystkim to, ze 5 tygodni, to nie czas żeby zabierać małego psa od matki. Ale rozumiem, że to pseudohodowla, bo żaden szanowany hodowca nie robi takich głupot. Więc przygotuj się na różne choroby, bo psy w pseudohodowlach są rozmnażane poprzez kazirodztwo. I nie dotykaj  się do psich pazurow- zwłaszcza u takiego malucha, bo uszkodzisz mu miazgę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja się tak zastanawiam skąd taka tępota się bierze jezeli faktycznie masz taką rasę to zadałaś sobie trochę trudu  i wiesz pewnie, że tych psów się nie izoluje ze nie nadaja się do tak małych dzieci bo są zbyt żywiołowe i obecność z kilkulatkami lepiej nadzorować ,że już nie wspomnę 5 tygodniowe i już odebrane ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klunia

Świetna kolejność - najpierw kupić psa a potem sie zastanawiać. Gratuluje.  Rozumiem, że pies ze sprawdzonej hodowli? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 minut temu, Gość Gość napisał:

Ja się tak zastanawiam skąd taka tępota się bierze jezeli faktycznie masz taką rasę to zadałaś sobie trochę trudu  i wiesz pewnie, że tych psów się nie izoluje ze nie nadaja się do tak małych dzieci bo są zbyt żywiołowe i obecność z kilkulatkami lepiej nadzorować ,że już nie wspomnę 5 tygodniowe i już odebrane ech

A po co ona ma to wiedziec taki milusi mały jest no nic ino przytulać a że urosnie i bez odpowiedniego wychowania bedzie więcej szkody niż pozytku to nic  ważne że teraz milusi i bonbelek zadowolony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nam ktoś podrzucił do podwórka psa kundelka i został z nami. Dziecko miało wtedy niespełna rok. Był mały, więc wtedy jeszcze nie groźny, choć lizał i łapał delikatnie za palce. Oczywiście byliśmy u weterynarza, został zaszczepiony i odrobaczony, jest z nami już trzy lata, ale mieszka w podwórku (mamy wielki ogród). Przy całej sympatii dla psów, niestety nie zdzierżę takiego stworzenia w domu. Dziecko bardzo go lubi, zanosi mi jedzenie, wodę, biega za nim po podwórku. Nie robią sobie wzajemnie krzywdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Autorko, zaraz pies zacznie kąsac, bo takie maluchy tak robią, a te ząbki są ostre jak igiełki, to co wtedy zrobisz? Powyrywasz psu zęby, jak ci dziecko złapie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Nam ktoś podrzucił do podwórka psa kundelka i został z nami. Dziecko miało wtedy niespełna rok. Był mały, więc wtedy jeszcze nie groźny, choć lizał i łapał delikatnie za palce. Oczywiście byliśmy u weterynarza, został zaszczepiony i odrobaczony, jest z nami już trzy lata, ale mieszka w podwórku (mamy wielki ogród). Przy całej sympatii dla psów, niestety nie zdzierżę takiego stworzenia w domu. Dziecko bardzo go lubi, zanosi mi jedzenie, wodę, biega za nim po podwórku. Nie robią sobie wzajemnie krzywdy.

Ale to kundelek choć  wiem ugryźć też potrafi ,ale wierzcie mi większość ras potrzebuje dobrej ręki do wychowania to nie jest tak że kupisz psa i on się bedzie sam wychowywał a nad tak dużym psem którym zaraz się stanie trzeba mieć kontrolę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 minut temu, Gość Gosc napisał:

Autorko, zaraz pies zacznie kąsac, bo takie maluchy tak robią, a te ząbki są ostre jak igiełki, to co wtedy zrobisz? Powyrywasz psu zęby, jak ci dziecko złapie? 

No tak bo będa się stałe wyrzynać będą go dziąsła swędzieć i będzie jazda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autorka

Bez przesady flaty nie są jakieś bardzo wielkie. I są dobre dla dzieci. Moje dziecko ma 3 latka. Zabawy z psem nadzoruję.

Rozważaliśmy także kupno owczarka niemieckiego długowłosego.  Między tymi psami wybierałam.

Krótko o rasie:

Charakter

Flat coated retriever jest znany ze swojego pogodnego usposobienia: zawsze zadowolony z życia i chętny do zabawy. Uśmiechnięty pysk i stale machający ogon to jego znaki rozpoznawcze. Jest dość wrażliwy i pozbawiony agresji. Mocno przywiązuje się do właściciela. Nie można go izolować ani zaniedbywać jego edukacji. Pozostawiony samemu sobie, pozbawiony zajęcia i znudzony retriever potrafi być nieznośny.Pies tej rasy bardzo dobrze dogaduje się z dziećmi, jednak ze względu na dużą żywiołowość poleca się go raczej rodzinom ze starszymi pociechami. Maluchom może niechcący zrobić krzywdę, dlatego jego kontakty z kilkulatkami zawsze trzeba nadzorować.Łagodny flat nawet obcych traktuje przyjaźnie. Wiele retrieverów chętnie stróżuje (czasem może się to objawiać uciążliwym szczekaniem), ale raczej nie sprawdzą się w roli obrońców dobytku.Flat nie przejawia skłonności do włóczenia się, pogoni za kotami czy leśnymi zwierzętami. Zachowania dominacyjne w stosunku do pobratymców zdarzają się sporadycznie, ale nawet wówczas łatwo go od nich odwieść.Pies tej rasy ma duży temperament i pasję do pracy. Potrzebuje około dwóch godzin intensywnego ruchu dziennie, najlepiej połączonego ze szkoleniem. Powinien też jak najczęściej pływać. Wybiegany flat coated retriever większość dnia przesypia i nie sprawia kłopotów w domu. Znudzony może niszczyć sprzęty i domagać się ciągłej uwagi.

 

Nasz piesek jest bardzo spokojny, tu ma taki obszzar do biegania, działka pół hektara ogrodzona z domkiem i sadem że nie ma mowy o znudzeniu psa. Ja pracuję na zmiany więc pies nie jest nigdy sam. Całe wieczory spędzamy bardzo aktywnie, gramy w piłkę, chodzimy  na spacery całą rodziną, podlewamy roślinki. Pies chodzi z nami wszędzie.

 

Do domu pies nie ma wstępu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nazwa wyświetlana

szczeniak 5 tygodni i sam na dworze.

brak słów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20 minut temu, Gość Autorka napisał:

Bez przesady flaty nie są jakieś bardzo wielkie. I są dobre dla dzieci. Moje dziecko ma 3 latka. Zabawy z psem nadzoruję.

Rozważaliśmy także kupno owczarka niemieckiego długowłosego.  Między tymi psami wybierałam.

Krótko o rasie:

Charakter

Flat coated retriever jest znany ze swojego pogodnego usposobienia: zawsze zadowolony z życia i chętny do zabawy. Uśmiechnięty pysk i stale machający ogon to jego znaki rozpoznawcze. Jest dość wrażliwy i pozbawiony agresji. Mocno przywiązuje się do właściciela. Nie można go izolować ani zaniedbywać jego edukacji. Pozostawiony samemu sobie, pozbawiony zajęcia i znudzony retriever potrafi być nieznośny.Pies tej rasy bardzo dobrze dogaduje się z dziećmi, jednak ze względu na dużą żywiołowość poleca się go raczej rodzinom ze starszymi pociechami. Maluchom może niechcący zrobić krzywdę, dlatego jego kontakty z kilkulatkami zawsze trzeba nadzorować.Łagodny flat nawet obcych traktuje przyjaźnie. Wiele retrieverów chętnie stróżuje (czasem może się to objawiać uciążliwym szczekaniem), ale raczej nie sprawdzą się w roli obrońców dobytku.Flat nie przejawia skłonności do włóczenia się, pogoni za kotami czy leśnymi zwierzętami. Zachowania dominacyjne w stosunku do pobratymców zdarzają się sporadycznie, ale nawet wówczas łatwo go od nich odwieść.Pies tej rasy ma duży temperament i pasję do pracy. Potrzebuje około dwóch godzin intensywnego ruchu dziennie, najlepiej połączonego ze szkoleniem. Powinien też jak najczęściej pływać. Wybiegany flat coated retriever większość dnia przesypia i nie sprawia kłopotów w domu. Znudzony może niszczyć sprzęty i domagać się ciągłej uwagi.

 

Nasz piesek jest bardzo spokojny, tu ma taki obszzar do biegania, działka pół hektara ogrodzona z domkiem i sadem że nie ma mowy o znudzeniu psa. Ja pracuję na zmiany więc pies nie jest nigdy sam. Całe wieczory spędzamy bardzo aktywnie, gramy w piłkę, chodzimy  na spacery całą rodziną, podlewamy roślinki. Pies chodzi z nami wszędzie.

 

Do domu pies nie ma wstępu.

Ale ty nie masz psa rasowego, tylko kundla. No powiedz, że się mylę, że pies ma metrykę Związku Kynologicznego w Polsce  - tylko i wyłącznie ta organizacja ma prawo je wystawiać! -  i że to, że jakiś profesjonalny hodowca wydał ci psa w wieku  5 tygodni to okrutny żart...

Zwierzę z pseudohodowli i jeszcze zbyt szybko odseparowane od matki (7 tygodni to jest MINIMUM) będzie na bank miało problemy behawioralne, a charakter możesz sobie co najwyżej powyobrażać, bo z wzorcowym dla rasy może mieć tyle wspólnego, co ja z królową angielską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

5 tygodniowy szczeniak i już zabrany od matki??!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

5 tygodniowy szczeniak i już zabrany od matki??!! 

Bo autorka idi0tka. Tylko zwierzęcia szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psia mama:-)

powinniście jako dorośli zawsze być w pobliżu nigdy pod zadnym pozorem nie zostawia się dziecka i psa samego( nawet wtedy gdy dziecko jest starsze, może warto iść z psem do psiego przedszkola jak podrośnie na naukę dobrego wychowania a i sami zacznijcie reagować jak źle robi mówcie do niego pies wyczuwa ton głosu np. "nie wolno" i odsuńcie szczeniaka i tak wiele wiele razy az pies zrozumie ze nie wolno skakać , może podpytajcie weterynarza o te pazurki... przedmówcy maja racje ze będzie ciężko jak szczeniak będzie gubić mleczaki ale wystarczy kupic mu gryzaczki na psów żeby sobie je podgryzał a nie Wasze nogi ….musicie pilnować aby maluch nie robił krzywdy psu a zostaną przyjaciółmi na całe życie... jak nasza pociecha była mała kupiliśmy owczarka niemiec. i teraz to najlepsi kumple:-) pies oglada się na spacerze gdzie idzie jego młody kolega pilnują się na wzajem ale wymagało to ogromu naszej uwagi na psa i dziecko! i cwiczen z obojgiem co wolno a co nie bo to nie tylko psa uczymy a i dziecko … nie obcinaj sama pazurków! popytaj trochę weterynarza może cos poradzi na temperament psiaka chociaz jest on całkiem normalny u takiego malucha. musicie zacząć pracować z psem nie wystarczy go "wywalić na dwór" bo nie będzie wiedział co wolno a co nie ...powinniściebyli poczekać z kupnem psa ( po 1 jest za mały aby go od matki brac no i wasza pociecha tez jest mała)bo teraz czeka was ciezka praca z psem i opieka nad synkiem

powodzenia warto 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psia mama:-)

tylko pod żadnym pozorem nie krzyczcie na psiaka nie bijcie!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Żałosna jesteś autorko tego tematu.

przepraszam ale nie mam innych słow na kogoś kto kupuje psa a potem zadaje pytania. Tyle się mówi o pseudo hodowlach, tyle się mówi ze pies to nie zabawka 

eh mam nadzieje ze dziecko ograniasz lepiej niż takie podstawy związane z zakupem psa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psia mama

no faktycznie źle zrobiła autorka ze najpierw zakup potem pytania ale podpowiedzcie a nie krytykujcie bo mleko już się rozlało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze szczeniaki mające 5 tygodni jeszcze przez kolejne 3 powinny być z matką więc tak jak inne użytkowniczki/cy już napisali pewnie jakaś pseudohodowla. Brawo

Jeśli chodzi o pazurki to tak, można obcinać ale jeśli nie wiesz jak to zrobić to się nie dotykaj bo tylko szkodzisz psiakowi. Idź z nim do weterynarza. Poza tym tak mały pies moim zdaniem powinien być w domu ....

Szczeniak jak szczeniak będzie chciał się bawić tym bardziej z dzieckiem. Musisz uważać bo małe pieski, nie ważne że są małe lubią bawić się trochę ostrzej. Taka już psia natura. Innemu psu nic się nie stanie ale dziecku już tak tym bardziej że małe szczeniaczki gryzą a ich ząbki to jak igiełki. 

Brawo że najpierw kupiłaś a później pomyślałaś ale..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autorka

Pies jest z pseudohodowli ? Gdzie tak pisze że pies ma mieć więcej niż 5 tygodni kiedy jest brany do domu ? Jakis pseudohodowca wam tak powiedział i powtarzacie ?

 

 

Pies ma swój kojec. Budę też ma. Nie rozumiem niby

 czemu nie może być na dworzu? Noce są ciepłe. Deszcz na niego nie pada.

Nie chcę i nie będę miała psa w domu. 

O podcinaniu pazurków czytałam ale chyba nie umiem tego zrobić skoro pies piszczy i wybiore się do weterynarza

Bardziej martwi mnie problem pasozytow odzwierzęcych u dziecka bo wiadomo że dziecka się tak w 100% nie upilnuje. Dziecko jest ważniejsze niż pies. To jest wiadome. Jeśli pies wykazuje agresję względem dziecka to jest pies do uśpienia dla mnie to oczywiste. Żadne pieniądze wydane na psa nie zrekompensują poharatane twarzy u dziecka. Pies ma znać hierarchię. Mądre psy chronią dzieci. I nie reagują obrona na szczypanie kopanie czy uderzenie przez 3 latka. Nasz jest spokojny. Nie wiobrazam sobie np zatrzymac psa który pogryzł dziecko przy zabawie... Albo tolerować takie zachowanie u psa. Pies jest traktowany z grubej rury jeśli tylko szczelnie na dziecko albo próbuje ugryźć. Od razu na niego krzyczę albo dostaje miotła. Za dobre zachowania nagradzam. Pies to nie dziecko. I zawsze będzie miał ostrzejsze traktowanie i mniejszy margines tolerancji. Niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćgosc

Szkoda tego biednego psa, trzeba go  było nie brać, skoro nie chcesz się nim odpowiednio zająć i tak! 5 tygodniowe szczenię powinno być z matką jeszcze minimum 2-3 tygodnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość co
6 minut temu, Gość Autorka napisał:

Pies jest z pseudohodowli ? Gdzie tak pisze że pies ma mieć więcej niż 5 tygodni kiedy jest brany do domu ? Jakis pseudohodowca wam tak powiedział i powtarzacie ?

 

 

Pies ma swój kojec. Budę też ma. Nie rozumiem niby

 czemu nie może być na dworzu? Noce są ciepłe. Deszcz na niego nie pada.

Nie chcę i nie będę miała psa w domu. 

O podcinaniu pazurków czytałam ale chyba nie umiem tego zrobić skoro pies piszczy i wybiore się do weterynarza

Bardziej martwi mnie problem pasozytow odzwierzęcych u dziecka bo wiadomo że dziecka się tak w 100% nie upilnuje. Dziecko jest ważniejsze niż pies. To jest wiadome. Jeśli pies wykazuje agresję względem dziecka to jest pies do uśpienia dla mnie to oczywiste. Żadne pieniądze wydane na psa nie zrekompensują poharatane twarzy u dziecka. Pies ma znać hierarchię. Mądre psy chronią dzieci. I nie reagują obrona na szczypanie kopanie czy uderzenie przez 3 latka. Nasz jest spokojny. Nie wiobrazam sobie np zatrzymac psa który pogryzł dziecko przy zabawie... Albo tolerować takie zachowanie u psa. Pies jest traktowany z grubej rury jeśli tylko szczelnie na dziecko albo próbuje ugryźć. Od razu na niego krzyczę albo dostaje miotła. Za dobre zachowania nagradzam. Pies to nie dziecko. I zawsze będzie miał ostrzejsze traktowanie i mniejszy margines tolerancji. Niestety

Ty jesteś jakaś poje/bana!!!! 3- latek (ani dziecko czy dorosły w żadnym innym wieku) Nie ma prawa psa kopać, szczypac czy uderzać!!! Za to pies w takiej sytuacji ma prawo się bronić!!!! Zacznij wychowywać swoje dziecko w szacunku  do zwierząt skoro już masz psa w domu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Twoje dziecko kopie i bije tego psa? Jesteś zdrowo ...nieta i mam nadzieje, ze karma szybko do Ciebie wróci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Niezła patologia z tej autorki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Niezła patologia z tej autorki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autorka

Kiedy wziąć szczeniaka? Wyjaśniamy, kiedy najlepiej odebrać pieska z hodowli

Hodowcom zrzeszonym w organizacjach kynologicznych wolno wydawać szczenięta po ukończeniu szóstego (Polski Klub Psa Rasowego) lub siódmego tygodnia życia (Związek Kynologiczny w Polsce). Na giełdach lub w internecie oferowane są jeszcze młodsze zwierzaki. Ponieważ nabywca często oczekuje, że u niego szczenię będzie jadło tylko suchą karmę, psy wydawane w tak młodym wieku są separowane od matek już w czwartym, piątym tygodniu życia. Hodowcy zależy na jak najszybszym sprzedaniu miotu, bo każdy dodatkowy tydzień, który psy spędzą u niego, oznacza konieczność ich wykarmienia, a więc spore koszty

Za wczesnym braniem szczeniąt od hodowcy optują też często szkoleniowcy, którzy dostrzegają problemy z niedoborem socjalizacjiu czworonogów kupowanych po dwunastym tygodniu życia. Oczywiście, aby wyrosnąć na stabilne psychicznie, psy muszą być odpowiednio socjalizowane w pierwszych miesiącach życia. Może się to jednak odbywać w hodowli. Trzeba tylko znaleźć taką, w której rzeczywiście się to robi.

 

Eh dodrukować się tak trudno. Biedny pies kosztował 3 tysiące ;)) ale jest piękny mówię Wam i słodki 🙂 tylko muszę go wyszkolić żeby był towarzyszem dla dziecka nie gryzł uderzony nie bronił się przed dzieckiem itp. To nie prawda że pies "może ugryźć dziecko " nie może. A jak tak zrobi że zrani dziecko idzie do uśpienia jeśli delikatne no to twarda reka żeby pies wiedział co wolno co nie. Pies to pies nigdy nie może być traktowany na równi z dzieckiem. 

Oczywiście dziecko uczę dobroci dla psa ale nie zrobię mu krzywdy jeśli niechcący psa uderzy. Taka jest różnica między psem a dzieckiem. Że pies za niechcacy dostanie. A jak są tu takie madki co swoje szczeniaki traktują jak bombelki no to fakt że pies pogryzł dziecko nikogo nie dziwi. 

5 tygodniowy pies nie może mieszka. W budzie? Kup mu wozek. Ja tu mam wrażenie że niektóre by karmiły psa własną piersią jaki on " ludzki"   

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
11 minut temu, Gość Autorka napisał:

Pies jest z pseudohodowli ? Gdzie tak pisze że pies ma mieć więcej niż 5 tygodni kiedy jest brany do domu ? Jakis pseudohodowca wam tak powiedział i powtarzacie ?

 

 

Pies ma swój kojec. Budę też ma. Nie rozumiem niby

 czemu nie może być na dworzu? Noce są ciepłe. Deszcz na niego nie pada.

Nie chcę i nie będę miała psa w domu. 

O podcinaniu pazurków czytałam ale chyba nie umiem tego zrobić skoro pies piszczy i wybiore się do weterynarza

Bardziej martwi mnie problem pasozytow odzwierzęcych u dziecka bo wiadomo że dziecka się tak w 100% nie upilnuje. Dziecko jest ważniejsze niż pies. To jest wiadome. Jeśli pies wykazuje agresję względem dziecka to jest pies do uśpienia dla mnie to oczywiste. Żadne pieniądze wydane na psa nie zrekompensują poharatane twarzy u dziecka. Pies ma znać hierarchię. Mądre psy chronią dzieci. I nie reagują obrona na szczypanie kopanie czy uderzenie przez 3 latka. Nasz jest spokojny. Nie wiobrazam sobie np zatrzymac psa który pogryzł dziecko przy zabawie... Albo tolerować takie zachowanie u psa. Pies jest traktowany z grubej rury jeśli tylko szczelnie na dziecko albo próbuje ugryźć. Od razu na niego krzyczę albo dostaje miotła. Za dobre zachowania nagradzam. Pies to nie dziecko. I zawsze będzie miał ostrzejsze traktowanie i mniejszy margines tolerancji. Niestety

Jeśli pies wykazuje agresje to jest tylko i wyłącznie wina ludzi i obecnego właściciela. I dla to w pierwszej kolejności to ci ludzie powinny iść do uśpienia.

Poczytaj o tresowaniu psów, idź do weta może podpowie 

zal mi tego psa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mądry pies idzie w parze tylko i wyłącznie z mądrym właścicielem 

idz precz patologiczna kobieto 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autorka
11 minut temu, Gość Gość co napisał:

Ty jesteś jakaś poje/bana!!!! 3- latek (ani dziecko czy dorosły w żadnym innym wieku) Nie ma prawa psa kopać, szczypac czy uderzać!!! Za to pies w takiej sytuacji ma prawo się bronić!!!! Zacznij wychowywać swoje dziecko w szacunku  do zwierząt skoro już masz psa w domu!!

Gorszej bzdury nie słyszałam ale się uśmiałam. Jak by dziecko w zabawie go szczypnelo a on by je ugryzł to już by był uśpiony. Polskie prawo każe usypiać psy agresywne dla dzieci. Nie było by żadnego ale.

Moje dziecko jest wychowane w szacunku dla zwierząt ale wie że pies nie ma prawa go pogryźć. Pies ma służyć swojemu panu. Nie może stawiać warunków. Za nieposłuszeństwo pies dostaje kary cielesne. Psy nie rozumieją " nie ruszaj bo nie wolno kochanie " niestety natury nie oszukasz... Psy są karane cieleśnie fizycznie również na szkoleniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 minuty temu, Gość Autorka napisał:

Kiedy wziąć szczeniaka? Wyjaśniamy, kiedy najlepiej odebrać pieska z hodowli

Hodowcom zrzeszonym w organizacjach kynologicznych wolno wydawać szczenięta po ukończeniu szóstego (Polski Klub Psa Rasowego) lub siódmego tygodnia życia (Związek Kynologiczny w Polsce). Na giełdach lub w internecie oferowane są jeszcze młodsze zwierzaki. Ponieważ nabywca często oczekuje, że u niego szczenię będzie jadło tylko suchą karmę, psy wydawane w tak młodym wieku są separowane od matek już w czwartym, piątym tygodniu życia. Hodowcy zależy na jak najszybszym sprzedaniu miotu, bo każdy dodatkowy tydzień, który psy spędzą u niego, oznacza konieczność ich wykarmienia, a więc spore koszty

Za wczesnym braniem szczeniąt od hodowcy optują też często szkoleniowcy, którzy dostrzegają problemy z niedoborem socjalizacjiu czworonogów kupowanych po dwunastym tygodniu życia. Oczywiście, aby wyrosnąć na stabilne psychicznie, psy muszą być odpowiednio socjalizowane w pierwszych miesiącach życia. Może się to jednak odbywać w hodowli. Trzeba tylko znaleźć taką, w której rzeczywiście się to robi.

 

Eh dodrukować się tak trudno. Biedny pies kosztował 3 tysiące ;)) ale jest piękny mówię Wam i słodki 🙂 tylko muszę go wyszkolić żeby był towarzyszem dla dziecka nie gryzł uderzony nie bronił się przed dzieckiem itp. To nie prawda że pies "może ugryźć dziecko " nie może. A jak tak zrobi że zrani dziecko idzie do uśpienia jeśli delikatne no to twarda reka żeby pies wiedział co wolno co nie. Pies to pies nigdy nie może być traktowany na równi z dzieckiem. 

Oczywiście dziecko uczę dobroci dla psa ale nie zrobię mu krzywdy jeśli niechcący psa uderzy. Taka jest różnica między psem a dzieckiem. Że pies za niechcacy dostanie. A jak są tu takie madki co swoje szczeniaki traktują jak bombelki no to fakt że pies pogryzł dziecko nikogo nie dziwi. 

5 tygodniowy pies nie może mieszka. W budzie? Kup mu wozek. Ja tu mam wrażenie że niektóre by karmiły psa własną piersią jaki on " ludzki"   

 

ciebie  ku/rwo  należy uśpić i nauczyć się czytać że zrozumieniem, skoro już coś skopiujesz, bo przeczysz sama sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×