Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Drasklica

Jestem smutna Ze Nie ogarniamy zycia Na tyle by miec dziecko

Polecane posty

Gość Hannah

*płatnego urlopu nie ubezpieczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hannah
16 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Nie wiem jak jest w kraju afrykańskim czy azjatyckim, ale w Ameryce, gdzie mieszka moja siostra po urodzeniu dziecka przysługuje tylko 6 tygodni bezpłatnego urlopu po urodzeniu siłami natury i 8 tygodni po CC. W Polsce jest chyba najdłuższy urlop macierzyński i do tego płatny, chyba nigdzie indziej na świecie tak nie ma.

Trochę zle Ci to siostra wytlumaczyla. Albo specjalnie tak przedstawia, tak było od 1993 do 2002 roku, potem się to stopniowo zmieniało (na południu najwolniej, ale nawet w Alabamie w zeszłym roku wprowadzili 6 tygodni płatnych). Każdy stan oczywiście rządzi się tu swoimi prawami ale południe powoli też się cywilizuje. 

Co do opieki nad dziećmi w day care opłata to około 250-400$ tygodniowo-zależności od miasta, najdrozej w NY. ale to są placówki gdzie pod opieką jest kilka dzieci. Nie ma do nich na ogół dopłat jak do dużych placówek, ale opieka jest lepsza. Płatna opieka nad dzieckiem trzeba zapewniać do 5 lat potem dziecko idzie do szkoły która jeśli jest publiczną jest bezpłatna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×