Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

fiftyshadesofweirdo

Liceum zaoczne dla dorosłych w wieku 17 lat

Polecane posty

Witam, ukończyłem gimnazjum, następnie uczęszczałem do technikum przez pierwszy semestr i zostałem wydalony przez opuszczanie zajęć. Dziś udałem się do liceum dla dorosłych w trybie zaocznym i spytałem w sekretariacie o możliwość przyjęcia mnie będąc niepełnoletnim, powiedziano mi, że tak, ale jedynie w szczególnych przypadkach i muszę napisać ręcznie podanie, mogę nawet coś powymyślać byle przekonać dyrektora, jako iż tak się składa, że mam pustkę w głowie i jestem zestresowany, bo do jutra jest termin, nie potrafię wymyślić sensownych powodów, chciałbym się was doradzić co napisać w tym podaniu, jakieś perswazyjne skuteczne powody oraz by to nie odpychało estetycznie, jest to dla mnie ważne, bo to jedyne liceum w mieście w którym jest taka możliwość, a w dodatku jeśli się tego nie podejmę, rodzice wyrzucą mnie z domu w 18 urodziny na bruk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cycu xd

Tez chodziłem do szkoły zaocznej i miałem 17 lat i mnie przyjeto ale to było 13 lat temu .To jeszcze była obowiazkowa służba wojskowa . Normalnie piszesz podanie do dyrekcji ja chodziłem do Cosinusa . Nie wiem jak to jest ale jak masz w miare dobre świadectwo że nie masz samych dwójekv to powinni ciebie przyjac . Powiedz że miałes tam problemy w nauce że dużo wymagali ,ja to miałem problemy w normalnym liceum to sie po półroczu wypisałem .Tam tylko piszesz na zaliczenie prace kontrolne z każdego przedmiotu to tam nauczyciel podaje tematy i sobie wybierasz i potem jest egzamin pisemny albo ustny .Prace kontrolne trzeba oddawac ale to można zawsze spisac z ksiazek .

Może powiedziec że przeniosłes sie bo byłes tam z jakis przedmiotów zagrożony albo byś nie zdał tam . W takim zaocznym to napiszesz tylko prace zaliczeniowa i masz egzamin na koniec że na ustnym to losuje sie pytania trzy .Dobrze jest tam ja tam wolałem taki rodzaj nauki w zwykłym liceum gonia straszniev z materiałem albo dużo zadaja do domu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gość Cycu xd napisał:

Tez chodziłem do szkoły zaocznej i miałem 17 lat i mnie przyjeto ale to było 13 lat temu .To jeszcze była obowiazkowa służba wojskowa . Normalnie piszesz podanie do dyrekcji ja chodziłem do Cosinusa . Nie wiem jak to jest ale jak masz w miare dobre świadectwo że nie masz samych dwójekv to powinni ciebie przyjac . Powiedz że miałes tam problemy w nauce że dużo wymagali ,ja to miałem problemy w normalnym liceum to sie po półroczu wypisałem .Tam tylko piszesz na zaliczenie prace kontrolne z każdego przedmiotu to tam nauczyciel podaje tematy i sobie wybierasz i potem jest egzamin pisemny albo ustny .Prace kontrolne trzeba oddawac ale to można zawsze spisac z ksiazek .

Może powiedziec że przeniosłes sie bo byłes tam z jakis przedmiotów zagrożony albo byś nie zdał tam . W takim zaocznym to napiszesz tylko prace zaliczeniowa i masz egzamin na koniec że na ustnym to losuje sie pytania trzy .Dobrze jest tam ja tam wolałem taki rodzaj nauki w zwykłym liceum gonia straszniev z materiałem albo dużo zadaja do domu .

Dzięki za odpowiedz, mam tylko jeszcze jedno ważne i trochę głupie pytanie. Mam to pisać w swoim imieniu, podpisać i jeszcze rodzic ma podpisać, czy moi rodzice mają to napisać i ja mam się pod tym podpisać skoro jestem niepełnoletni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cycu xddd

Ja to nie pisałem tego podania tylko chyba ktoś z rodziny poszedł do sekretariatu bo ulotki roznosili po mieście reklamowe . Normalnie uczyli nauczyciele ze szkół co uczą w gimnazjach czy liceum .To nie mogą ci powiedzieć w sekretariacie ? takie szkoły zaoczne policealne ma Cosinus chociaż nie wiem czy to istnieje jeszcze i czy jeszcze te szkoły mają swoje siedziby w Polsce , albo Żak szkoła tam też chodziłem i też mają bodajże szkoły takie jak liceum dla dorosłych .Nauka jeszcze ci powiem trwa 6 semestrów tak jak mówiłem są tylko prace kontrolne i na koniec semestru egzamin albo ustny albo pisemny ,kiedyś to pamiętam jak ja chodziłem w 200-2009 to jeszcze indeksy były na oceny jak na studiach jakiś xd ale musisz chodzić bo też liczy się obecność zresztą to jest co tydzień zjazd albo co dwa tygodnie to nawet problemu nie ma .Ja jak chodziłem to było dużo osób ale potem odpadło i została garstka tylko ale to były inne lata że był jeszcze pobór do wojska przymusowy i ludzie młodzi uciekali żeby ich nie wzięto xd Oni tam nawet dają tym co chodzą zawsze i mają dobrą frekwencję pytania jakie będą na egzaminie z czego będą pytać to nawet byś miał dobrze bo można się potem przez kilka dni w domu przygotować sobie co będzie pytać .Ale maturę to już te szkoły nie organizują tylko normalnie z zewnątrz tak że by ci nie gwarantowali że u nich zdasz maturę bo ja zdwałem tam maturę to oni nie mieli tam nic do gadania ;/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×