Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Bardzo strachliwy noworodek

Polecane posty

Gość Gość

Kilka dni temu urodziłam córkę. Od pierwszego dnia mała jest strasznie strachliwa tylko się ją lekko dotknie jak spi, poprawi kocyk lub cokolwiek co związane z dotykiem moja córka aż wzdryga się i podskakuje jakby bała się dotyku. Czy ktos mial podobnie ze swoim dzieckiem? Czy to jej przejdzie ? Dodam ze na dźwięki nie reaguje wcale nawet jak nagle pojawi się jakiś dźwięk ona ani drgnie tylko dotyk.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zynia

Tak mają noworodki i to zupełnie normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gkjgjkgk

A mi nie wydaje się to normalne.

Obserwuj. Kontakt z neurologiem byłby wskazany. Może mała powinna dostawać witaminę B. Powiedz lekarzowi, że niepokoi cię nadwrażliwość dziecka na dotyk.

W każdym razie póki co, dotykaj spokojnie, mówiąc do dziecka, żeby czuło że może się spodziewać dotyku. W przypadku odruchu moro, przyłóż lekko rękę, żeby córeczka poczuła się przytulona.

 

Dziewczynka jest drobniutka? Może powinni jej zrobić USG mózgowia...

 

 

 

(Pisane tylko na podstawie kilkorga dzieci w rodzinie, w tym swojego.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Mój tak nie robił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moje dziecko tez tak mialo. Jestem prawie 2 tygodnie po porodzie i to juz troche mija. Dla noworodka to dramatyczna zmiana ze srodka brzucha nagle pojawic sie na zewnatrz. Moj maly musial byc opatulony z karzdej strony bo przeszladzala mu duza przestrzen. To tak jakby ciebie zrzucic na bungee. Teraz moj juz spi bez poduszek do okola ale nadal czasami wierzga girkami i raczkami. To minie po jakims czasie ale musisz byc spokojna delikatnie brac dziecko na rece by nie balo sie niczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×