Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Żółta skóra u noworodka po wyjściu ze szpitala

Polecane posty

Gość Gość

Wypisano nas dzisiaj do domu jednak po powrocie zauważyłam że moja córka jest jakby żółtawa. W szpitalu wszytsko było ok dlatego nas wypuścili. Dzisiaj mija jej 3 doba. Co powinnamw tej sytuacji zrobić? Wystarczy obserwować skórę czy lepiej udać się do szpitala lub lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Twoja corka ma zoltaczke. Wiekszosc dzieci ja przechodzi. To fizjologia. Daj znac poloznej srodowiskowej. Przyjdzie z miernikiem bilirubiny. Mozesz dziecko zabrac do szpitala, oczywiscie, lekarze w nim zapewne juz wczesniej zauwazyli zoltaczke lecz uznali, ze jest na tyle lagodna, ze mozecie isc do domu, jesli jednak sie zglosisz istnieje szansa, ze zatrzymaja malenstwo na lampach na dzien lub dwa. 

Dobra wiadomosc dla Ciebie. Mamy lato i bardzo duzo slonca. Jest bardzo cieplo. Ustaw dziecko w oknie na slonku, rano na chwile. To tak jakby lezalo na lampach. Powtarzaj to co jakis czas. 

Moj syn byl zolty jak kurczaczek jak nas wypuscili ze szpitala. Bledziuszek z niego wiec bardzo rzucalo sie to w oczy. Przestal byc zolty dopiero po okolo miesiacu. I wszystko bylo z nim ok. Dziecko z zoltaczka moze byc bardziej senne i miec gorszy apetyt. Ironiczne jest to, ze mm bardzo pomaga wyplukiwac bilirubine. W przeciwienstwie do mleka matki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama

Nas tez to spotkalo, dziecko mialo jeszcze w szpitalu wyoki poziom bilirubiny, ale jeszcze na grancy i nie wlozyli pod lampy. W domu mierzylismy sie sami z tym problemem, dziecko bylo senne, trzeba bylo budzic je na kazde karmienie 😞 Wrcalismy do lekarza ze 2 razy mierzyc bilirubine, ale poziom nie byl na tyle, zeby wsadzac pod lampy. Kazali wystawiac do slonca. Dzieco bylo zolte praktycznie miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaasd

mój miał przez 12 tygodni żółtaczkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Chyba każde dziecko wychodzi do domu z  żółtaczką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dziecko z żółtaczka fizjologiczna nie wypisuje się ze szpitala. maja Córka w dniu wypisu zrobiła się żółta, została na oddziale i była naświetlana lampami. Wyszła po ustąpieniu objawów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abc

Jak najczęściej przystawiaj do piersi, tak radzili w szpitalu jak urodziłam córkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×