Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Izabela.mm

Czy to może oznaczać ciąże?

Polecane posty

Jestem obecnie w 20 dniu cyklu, a mój śluz jest dalej taki jak plodny - konsystencja jaja kurzego, w palcach daje się rozciagnac na około 5cm. Oprócz śluzu, "spuchly" mi piersi i wydają się bardzo ciężkie, mam podobny objaw przed okresem, lecz wtedy tylko lekko pęcznieją, a teraz z mojego biustu B piersi urosły na tyle, że miseczka C jest tylko lekko przy duża.  Biorę tabletki antykoncepcyjne, jednak ostatnio byłam chora i lekarz przepisał mi antybiotyki (z tego co słyszałam, podczas brania antybiotyków tabletki antykoncepcyjne nie działają, właśnie w taki sposób zaszła w ciążę jedna z moich koleżanek), których termin zażywania przypadł akurat na dni płodne, konkretnie zaczęłam brać antybiotyki 10 dnia cyklu. Uprawialam seks z moim partnerem 9, 10, 11, 12 oraz 13 dnia cyklu, a 14 dnia cyklu miałam owulacje. Dodam (choć można to wywnioskować po fakcie iż zażywam tabletki), że moje cykle są regularne, 27 dniowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Kolejna co myśli że ludzie na kafe to wróżki i ze śluzu i cycków wywróżą czy zaciążyła. Poczekaj do okresu i zrób test proste. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

To legenda, ze antybiotyk powoduje iz antykoncepcja nie dziala. Moze tak bylo przy kiedys stosowanych tabletkach, dzis raczej nie ma szans by zaklocil dzialanie tabletek antykoncepcyjnych. 

W dniu kiedy powinnas dostac okres zrob test ciazowy. On Ci prawde powie. My nie wiemy. Nie mamy jak wiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Skoro bierzesz tabletki anty to ci od tego mogły spuchnąć piersi, ja mam tak często 🙂 To skoro miałaś obawy czy tabletki na pewno zadziałają to się chyba jakoś zabezpieczyliście dodatkowo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Sluz na5 cm:o fujj. Moze ty masz jakas grzybice albo inna dziwna przypadlosc! Troje dzieci urodzilam i takie cos widzialam tylko jak czop odchodzil przed porodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To taka ameba z ciebie, że nie zapytałaś się lekarza czy przepisany antybiotyk będzie miał jakiś wpływ? Po drugie jeżeli przyjmujesz tabletki anty to śluz często może sprawiać wrażenie "płodnego", większe cycki to też skutek uboczny przyjmowania tabletek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to raczej nie żadna infekcja, ale biorę profilaktycznie tabletki dopochwowe, a co do przyjmowania tabletek to biorę je od pół roku i pierwszy raz takie coś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc1

Izabelo, moim zdaniem owulacji nie bylo dnia 14  a dopiero teraz bedzie skoro nadal sluz typu płodnego. Nie znam sie na tabletkach antykoncepcyjmych bo nie zazywam ale skoro sama mowisz ze nigdy wczesniej tak nie bylo to najprawdopodobniej z powodu dla którego bierzesz antybiotyk czyli infekcja w organizmie - owulacja sama Ci sie przesunela. Organizm tak sam reguluje to - jesli wystepuje silny stres lub gorączka lub np glodowka to organizm uznaje ze to nie jest dobry moment na zapłodnienie i sam przesuwa owulacje i mozliwe ze stad ten plodny sluz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Gość Gosc1 napisał:

Izabelo, moim zdaniem owulacji nie bylo dnia 14  a dopiero teraz bedzie skoro nadal sluz typu płodnego. Nie znam sie na tabletkach antykoncepcyjmych bo nie zazywam ale skoro sama mowisz ze nigdy wczesniej tak nie bylo to najprawdopodobniej z powodu dla którego bierzesz antybiotyk czyli infekcja w organizmie - owulacja sama Ci sie przesunela. Organizm tak sam reguluje to - jesli wystepuje silny stres lub gorączka lub np glodowka to organizm uznaje ze to nie jest dobry moment na zapłodnienie i sam przesuwa owulacje i mozliwe ze stad ten plodny sluz 

dzięki 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iubire

Ale jak owulacja przy tabletkach? Przecież działania tabletek polega na zahamowaniu owulacji lub na zahamowaniu dojrzewania pęcherzyka,  co uniemożliwia owulację...

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Gość Iubire napisał:

Ale jak owulacja przy tabletkach? Przecież działania tabletek polega na zahamowaniu owulacji lub na zahamowaniu dojrzewania pęcherzyka,  co uniemożliwia owulację...

?

ale śluz normalnie jest taki jak na owulacje, a to że 14 miałam owulacje podałam na podstawie danych z aplikacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Izabela ty wiesz o tym, że podczas brania tabletek nie ma owulacji? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

Izabela ty wiesz o tym, że podczas brania tabletek nie ma owulacji? 

nie wiedziałam, kierowalam się danymi z aplikacji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ile ty masz lat? Bierzesz tabletki, a nie wiesz, że podczas brania tabletek nie ma się owulacji (czyli przy poprawnym stosowaniu tabletek nie jest możliwe zajście w ciążę)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

16, ale brałam antybiotyki i matka mi mówiła, żebym uważała teraz bo mogę zajść właśnie przez nie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Patola. 😂😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Patola. 😂😉

na jakiej podstawie mnie tak określasz? bo nie wiedziałam czegoś? różnych rzeczy ludzie mogą nie wiedzieć, tak? teraz już wiem, że nie mogę zaliczyć "wpadki" kiedy biorę tabletki i trzeba je po prostu odstawić, by zajść w ciążę. nie patola tylko po prostu matce uwierzyłam, bo gadala mi głupoty, ale no cóż stara data już tak ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Izabela.mm napisał:

na jakiej podstawie mnie tak określasz? bo nie wiedziałam czegoś? różnych rzeczy ludzie mogą nie wiedzieć, tak? teraz już wiem, że nie mogę zaliczyć "wpadki" kiedy biorę tabletki i trzeba je po prostu odstawić, by zajść w ciążę. nie patola tylko po prostu matce uwierzyłam, bo gadala mi głupoty, ale no cóż stara data już tak ma. 

Patola bo bierzesz tabletki a nie wiesz, że głównym celem tych tabletek jest właśnie zahamowanie owulacji. Bierz się za książki a nie za seks. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nie prawda. Nie wszystkie tabletki blokuja owulacje, sa takie ktore "tylko" uniemozliwiaja zagniezdzenie zarodka. A poza tym nawet jesli blokuja owulacje, ale dzialanie tabletek zostanie oslabione czymś to owulacja moze wystapic, bo tabletka dobrze nie zadziala. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olha

Idź do ginekologa, zajrzy ci w dziuple, zrobi USG i nie będziesz musiała zawracać nam głowy na Kaffee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Możesz zaliczyć wpadkę np. jak będziesz zapominać o tabletce. Na przyszłość, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tabletek, zabezpieczaj się prezerwatywą. Nie korzystaj z aplikacji, bo ona nie wyliczy na 100% dni płodnych. Ludzki organizm to nie komputer, owulacja może być wcześniej lub później niż podają statystyki. Oczywiście jeśli prawidłowo bierzesz tabletki, owulacji nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mali
2 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Nie prawda. Nie wszystkie tabletki blokuja owulacje, sa takie ktore "tylko" uniemozliwiaja zagniezdzenie zarodka. A poza tym nawet jesli blokuja owulacje, ale dzialanie tabletek zostanie oslabione czymś to owulacja moze wystapic, bo tabletka dobrze nie zadziala. 

Chyba raczej zageszczaja sluz tak że plemniki nie dotrą do jajeczka jeśli nawet do owulacji dojdzie. To o czym napisałaś dotyczy tabletek "po".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×