Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosciowa

Bykowe

Polecane posty

Gość Gosciowa

Popieram! Pomysł jest świetny! Koniec bezdzietnych konkubinatów i starych panien z kotem! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dupabiskupa
2 minuty temu, Gość Gosciowa napisał:

Popieram! Pomysł jest świetny! Koniec bezdzietnych konkubinatów i starych panien z kotem! 

Prezio Jaruś i panna posłanka Krysia niech płacą wstecz za lata lambadziarstwa !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowa

Wreszcie stare prawiczki wzięliby się za swój target i nie byłoby tutaj tematów w stylu: „Czy brzydki i biedni ma szansę na ładną i szczupłą dziewczynę?” Xd 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
12 minut temu, Gość dupabiskupa napisał:

Prezio Jaruś i panna posłanka Krysia niech płacą wstecz za lata lambadziarstwa !

Jaro to ojciec narodu i on by nie płacił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfd

pomysł równie poroniony jak system który go ongiś wprowadził czyli komuna. Obecnie też mamy nawót do PRLu więc nie dziwota że ludziom takie pomysły po głowie chodzą:)Państwo niech się nie wchrzania w zycie pywatne obywateli tylko niech da żyć i co najwazniejsze godnie zarabiać. Wystarczy mocno obniżyć lub całkowicie zlikwidować podatek dochodowy a nie wpowadzać kolejne podatki by było na dotację dla ludzi niezaradnych. Nie dość że musze utrzymywać cudze dzieci to jeszcze mam płacić za to że nie posiadam własnych? nikomu nic do tego czy chcę mieć dzieci czy nie - to wyłacznie moja prywatna spawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjkl

wychodzi na to że jaro wieczna dziewica też by płacił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eldo

Ja też popieram bo tak jest w niektórych krajach.Wreszczcie dzieci nie będą się wstydziły że rodzice nie mają ślubu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 godzin temu, Gość Gosciowa napisał:

Wreszcie stare prawiczki wzięliby się za swój target i nie byłoby tutaj tematów w stylu: „Czy brzydki i biedni ma szansę na ładną i szczupłą dziewczynę?” Xd 

Hahaha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mój dziadek ożenił się dosyć późno jak na swoje czasy (miał 29 lat) i mówił, że płacił wtedy bykowe. To było ponad 50 lat temu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dupabiskupa
44 minuty temu, Gość Gość napisał:

Mój dziadek ożenił się dosyć późno jak na swoje czasy (miał 29 lat) i mówił, że płacił wtedy bykowe. To było ponad 50 lat temu. 

No i co w związku z tym ? Moja prababcia była w obozie koncentracyjnym, też przywrócić, bo kiedyś były ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Chory pomysl. Nie powinno sie karac ludzi za ich wybory zyciowe. Pracujacy, bezdzietni juz w tej chwili, placac podatki utrzymuja przedszkola, szkoly, pediatrow, 500+. Oczywiscie gdy beda starsi, dzieci, do utrzymaniakktorych kiedys sie dokladali, beda wypracowywac ZUS z ktorego dostana emerytury. Bo choc sami odkladamy skladki ZUS to przeciez piramida finansowa. 

Sa jeszcze ludzie ktorzy bardzo by chcieli miec dzieci ale z roznych powodow zdrowotnych nie moga. Jak mozna ich jeszcze finansowo karac za to, ze los sie tak niesprawiedliwie z nimi obszedl? 

Reasumujac Bykowe to poroniony pomysl ludzi ktorzy wciaz maja komunistyczna mentalnosc, glosno krzyczac z mownic " precz z komuna". 

Jestem matka i jestem absolutnie przeciwna takim chorym rozwiazaniom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Byk

Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Przecież już MSWiA dementowało, że nic takiego nie planują wprowadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Byk

Co się dzieje w tej Polsce? Nie mieszkam w kraju dobrych kilka lat. Myślę o powrocie. Ale jak słyszę wciaz nowe pomysły to się bardzo mocno zastanawiam czy nie wybrać innego kraju. Pisowcy zniszczą nam ojczyznę! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bedz

Bedzie trzeba wyrobic czeskie bywatelstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelinium
9 minut temu, Gość Byk napisał:

Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi? 

bykowe , to był kiedyś podatek płacony przez młodych mężczyzn , chyba powyzej 24roku życia, którzy się jeszcze nie ożenili.

1 godzinę temu, Gość Eldo napisał:

Ja też popieram bo tak jest w niektórych krajach.Wreszczcie dzieci nie będą się wstydziły że rodzice nie mają ślubu.

chyba  Ci sie wehikuł czasu popsuł  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

W Niemczech tak jest...

placa mężczyźni i kobiety single, czy to rozwodnicy zczy żyjący razem jak nie masz ślubu płacisz podatek czyli jesteś na 1 klasie podatkowej oczywiście zależy ile zarabiasz i jaki płacisz podatek, ale to wcale nie zniechęca do bycia „singlem”

niemcy uważają ze dziecko kosztuje dużo więcej niż ten słynny kindergd 194 euro. Także pomysł uważam za słuszny niech płaca wszyscy...

moj mąż jest na 3 klasie podatkowej, płaci mniej podatku, gdyż ja nie pracuje...

 od wiem dokładnie ile ale zwrotu dostaniemy w tym roku 1000€

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hel
2 godziny temu, Gość Byk napisał:

Co się dzieje w tej Polsce? Nie mieszkam w kraju dobrych kilka lat. Myślę o powrocie. Ale jak słyszę wciaz nowe pomysły to się bardzo mocno zastanawiam czy nie wybrać innego kraju. Pisowcy zniszczą nam ojczyznę! 

Ale w innych krajach zachodnich też tak jest, że single płacą wyższe podatki- poczytaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

POPIERAM. Tylko te pieniądze powinny iść na budowę żłobków i przedszkoli, bo ja, mając dziecko, nie mogę iść póki co do pracy, bo nie ma wolnych miejsc w żłobkach! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 godziny temu, Gość Ags napisał:

Chory pomysl. Nie powinno sie karac ludzi za ich wybory zyciowe. Pracujacy, bezdzietni juz w tej chwili, placac podatki utrzymuja przedszkola, szkoly, pediatrow, 500+. Oczywiscie gdy beda starsi, dzieci, do utrzymaniakktorych kiedys sie dokladali, beda wypracowywac ZUS z ktorego dostana emerytury. Bo choc sami odkladamy skladki ZUS to przeciez piramida finansowa. 

Sa jeszcze ludzie ktorzy bardzo by chcieli miec dzieci ale z roznych powodow zdrowotnych nie moga. Jak mozna ich jeszcze finansowo karac za to, ze los sie tak niesprawiedliwie z nimi obszedl? 

Reasumujac Bykowe to poroniony pomysl ludzi ktorzy wciaz maja komunistyczna mentalnosc, glosno krzyczac z mownic " precz z komuna". 

Jestem matka i jestem absolutnie przeciwna takim chorym rozwiazaniom.

Brawo!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Byk
1 godzinę temu, Gość Hel napisał:

Ale w innych krajach zachodnich też tak jest, że single płacą wyższe podatki- poczytaj!

W których? W Uk mieszkam od kilku lat i nie ma czegoś takiego. Jak w tych czasach można mówić ludziom jak mają żyć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
58 minut temu, Gość Hel napisał:

Ale w innych krajach zachodnich też tak jest, że single płacą wyższe podatki- poczytaj!

Jest różnica między ulgą na dzieci (o czym ty piszesz) a podatkiem od ich braku (o czym jest temat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Byk
1 godzinę temu, Gość Hel napisał:

Ale w innych krajach zachodnich też tak jest, że single płacą wyższe podatki- poczytaj!

Aga czyli w Polsce też tak musi być? Bo w innych krajach tak jest. Bezsensu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
59 minut temu, Iibed napisał:

to otwórz złobek bo widocznie jest ich za mało, co kogoś obchodzi czy ty możesz iśc do pracy czy nie, posiadanie dzieci nie jest obowiazkowe i jak dodatkowy podatek wplynie na miejsce w żłobku niby ? więcej żlobków od tego nie będzie chyba że myślisz że państwa będzie żłobki budoało z tych podatków żebyś mogła siedzieć spokojnie na forum a dziecko oddać do zlobka 😄

 

 

No cóż, ktoś tu nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Poszłabym do pracy, gdyby dziecko miało zapewnioną opiekę. Niby za co bym opłacała żłobek, gdybym miała siedzieć w tym czasie w domu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 godzin temu, Gość Gość napisał:

Przecież już MSWiA dementowało, że nic takiego nie planują wprowadzić.

Jasne, ze dementowało. Przecież nie wprowadzą tego przed wyborami 😄 

W każdym razie jest coś takiego w dokumentach co świadczy o tym, że takie pomysły SĄ na poważnie rozważane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość Hel napisał:

Ale w innych krajach zachodnich też tak jest, że single płacą wyższe podatki- poczytaj!

U nas też single płacą wyższe podatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Helsinki
1 godzinę temu, Gość Byk napisał:

Aga czyli w Polsce też tak musi być? Bo w innych krajach tak jest. Bezsensu 

chodzi mi o to, że kompletnie nie rozumiem oburzenia ludzi, tak jakby ten pomysł spadł z księżyca, niektórzy nie mają pojęcia że funkcjonuje on w innych krajach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JDHDHSH

No ale czekajcie, ludzie nie chcą mieć dzieci a potem płaczą że mamy nalot Ukraińców i Białorusinów xD zaraz wam się zrobi najazd arabskich emigrantów gdzie będą mieli po 10 dzieci i na nich będziemy robili

Rząd mądrze kombinuje jak nie powtórzyć losu Szwecji czy Niemiec gdzie są dzielnice gdzie kobieta nie wejdzie i zachęca Polaków do rodzenia dzieci a nawet przymusza

Ot inaczej ciemny naród nie zrozumie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, Gość JDHDHSH napisał:

No ale czekajcie, ludzie nie chcą mieć dzieci a potem płaczą że mamy nalot Ukraińców i Białorusinów xD zaraz wam się zrobi najazd arabskich emigrantów gdzie będą mieli po 10 dzieci i na nich będziemy robili

Rząd mądrze kombinuje jak nie powtórzyć losu Szwecji czy Niemiec gdzie są dzielnice gdzie kobieta nie wejdzie i zachęca Polaków do rodzenia dzieci a nawet przymusza

Ot inaczej ciemny naród nie zrozumie 

A przepraszam, po co nam więcej Polaków? Nawet nie pytam o Arabów czy Ukraińców, bo tych tym bardziej nie potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
58 minut temu, Gość Helsinki napisał:

chodzi mi o to, że kompletnie nie rozumiem oburzenia ludzi, tak jakby ten pomysł spadł z księżyca, niektórzy nie mają pojęcia że funkcjonuje on w innych krajach.

Nie, nie funkcjonuje. Gdzie jest podatek od braku dzieci (nie ulgi na dzieci - podatek od ich braku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×