Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Hobus

On kupuje mieszkanie ale pozwoli jej w nim mieszkac jak go splacc

Polecane posty

Gość Hobus

Jak go splaci, jesli nie bedzie miala zdolnosci kredytowej a koniecZnie bedzie chciała facet zamierza dzieliv rachunki na pół plus chce żeby płaciła mu za wynajem. Co byscie zrobiły w takiej sytuacji? Oboje po 30 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Co? Kredyt na pół i jeszcze ona ma mu czynsz płacić? Jeśli ona ma 30 lat, to powinna być na tyle mądra, żeby nie pakować się w ten układ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hobus

Moze zle sie wyraziłam, albo kredyt i po polowie kupują albo jak ona zwali mu sie na głowę i zamieszka tam " mimochodem" bez placenia za połowę mieszkania potraktuje ja jak lokatorke i kaze placic za wynajem plus rachunki na pół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss

Kopnąć w doopę. No chyba że planuje dopisać ją do aktu własności. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss
1 minutę temu, Gość Hobus napisał:

Moze zle sie wyraziłam, albo kredyt i po polowie kupują albo jak ona zwali mu sie na głowę i zamieszka tam " mimochodem" bez placenia za połowę mieszkania potraktuje ja jak lokatorke i kaze placic za wynajem plus rachunki na pół.

Aaaa to jednak kopnąć w doopę niezwłocznie.

Jakby mojego faceta nie było stać na mieszkanie, tylko rachunki bym podzieliła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Rachunki na pół to rozumiem ale z tym czynszem to już przesada, a jeżeli już miałabym płacić kredyt na mieszkanie , co też rozumiem to chciałabym mieć wpływ na jego wybór i oczywiście być wwspolwlascicielem tego mieszkania. Ogólnie jednak nie chciałabym być z takim pajacem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hobus

Mieszkanie kupuje sam, ona nic jeszcze o tym nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

poprosimy tłumaczenie na j.polski, dziękujemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ihvvv

Juz lepiej zeby ona ten kredyt wzięła i byla współwłaścicielka bo jak czynsz zacznie placic to on sobie to wyda ibedzie jadl kawior a jej ledwie na pasztet wystarczy. Lepiej placic do banku niz pajacowi. Niech dziewczyns tez go za seks kasuje jak juz takie rozliczenia centusiów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss
5 minut temu, Gość Hobus napisał:

Mieszkanie kupuje sam, ona nic jeszcze o tym nie wie.

Skoro nie wie, to może jednak niech się dowie zanim zacznie snuć tematy z doopy.
TEMAT UWAŻAM ZA ZAMKNIĘTY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hobus

Juz wytlumaczylam.

Kredyt i wspolwlascicielstwo

Albo

Bez kredytu bo jej nie stac i wtedy on pobiera czynsz od niej jak od lokatora.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
12 minut temu, Gość Hobus napisał:

Moze zle sie wyraziłam, albo kredyt i po polowie kupują albo jak ona zwali mu sie na głowę i zamieszka tam " mimochodem" bez placenia za połowę mieszkania potraktuje ja jak lokatorke i kaze placic za wynajem plus rachunki na pół.

i co w tym dziwnego?

w przypadku kredytu biorą na pół i notarialnie są zapisani w proporcjach 50/50 nie ma żadnego wyzysku. rachunki przecież wówczas i tak płacą po połowie, normalna sprawa nigdzie mieszkania za darmo nie ma.

a jak jest przeciwniczką brania kredytów i zwala to na barki faceta to i tak przecież czynsz, rachunki, media pozostają do spłaty, jej mamusia ma się za nią do tego dokładać?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Hobus napisał:

Mieszkanie kupuje sam, ona nic jeszcze o tym nie wie.

Czyli ty chcesz by dziewczyna ci czynsz placila? Powiedz jej to jak najszybciej zeby laska czasu nie marnowala z toba. A jak bedziecie miec dziecko to ono tez bedzie czynsz placilo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 minutę temu, Gość Hobus napisał:

Juz wytlumaczylam.

Kredyt i wspolwlascicielstwo

Albo

Bez kredytu bo jej nie stac i wtedy on pobiera czynsz od niej jak od lokatora.

 

 

czynsz to pobiera wspólnota mieszkaniowa/spółdzielnia za użytkowanie mieszkania, więc co w tym dziwnego, że będą go płacić 50/50, przecież to dwoje dorosłych i pracujących ludzi z niego korzysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

Czyli ty chcesz by dziewczyna ci czynsz placila? Powiedz jej to jak najszybciej zeby laska czasu nie marnowala z toba. A jak bedziecie miec dziecko to ono tez bedzie czynsz placilo? 

dziecko nie ma zdolności prawnych i nie ma możliwości podjęcia pracy zarobkowej, tym przede wszytskim się różni od osób dorosłych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hobus

Do kiss.

Temat to sobie możesz zamknąć jak go założysz. Coś nie w paski to wypad.

On jest w trakcie szukania, sa razem kilka lat i mieszkaja u rodzicow( kazde u swoich). Takze temat nie z dupy bo ona zaraz zostanie postawiona przed tym faktem. Ciekawe czy za odwiedziny w jego mieszkaniu bedzie ją też kasowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
6 minut temu, Gość Ihvvv napisał:

Juz lepiej zeby ona ten kredyt wzięła i byla współwłaścicielka bo jak czynsz zacznie placic to on sobie to wyda ibedzie jadl kawior a jej ledwie na pasztet wystarczy. Lepiej placic do banku niz pajacowi. Niech dziewczyns tez go za seks kasuje jak juz takie rozliczenia centusiów.

jezuuu

wy wszystkie dalej z rodzicami mieszkacie pod ich parasolem ochronnym, że nie wiecie co to CZYNSZ za mieszkanie?

jak kupią mieszkanie na kredyt i tak będzie czynsz. nie ma tak aby iść do wspólnoty i administracji o my przepraszamy, mamy kredyt we wspólwłasności to i nie zamierzamy uiszczać opłaty za użytkowanie - to wam wodę odetną, nie dadzą klucza do śmietnika i nawet kodu do domofonu nie będziecie mieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hobus

Kurcze nie czynsz tylko za wynajem. Tak jak od obcej osoby, czynsz, rachunki jedzenie na pół plus jeszcze do tego za wynajem czyli po prostu chce na niej zarabiac skoro ona nie przylozy reki do kupna. Ona kredytu moze nie doatac bo zarabia 2 k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 minut temu, Gość gosc napisał:

i co w tym dziwnego?

w przypadku kredytu biorą na pół i notarialnie są zapisani w proporcjach 50/50 nie ma żadnego wyzysku. rachunki przecież wówczas i tak płacą po połowie, normalna sprawa nigdzie mieszkania za darmo nie ma.

a jak jest przeciwniczką brania kredytów i zwala to na barki faceta to i tak przecież czynsz, rachunki, media pozostają do spłaty, jej mamusia ma się za nią do tego dokładać?

 

Zgoda ale jak facet chce mieszjac z kobietą to niech wybierze taką która zarabia jak on albo więcej. Autor nie napisał czy ona ma zdolność kredytową. Jesli nie ma a on ją kocha to rachunki ok ale czynsz? To jest chore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hobus

Nie CZYNSZ tylko za WYNAJEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hobus

W pierwsZym poscie prZecież napisałam ze za wynajem plus rachunki a czynsz to w rachunkach sie zawiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss

Hobus: trochę bełkoczesz. I mogę zamknąć, więc nie podskakuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hobus

Kiss bujaj sie.

Napisałam wyraznie ze wynajem. Ale potem ktos przekręcil a ja głupia odpowiadając podłapałam ten czynsz.

Jak przeczytasz caly temat ZE ZROZUMIENIEM to daj znak. Piątka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss

Piszesz tak, że nie wynika kim w tej relacji jesteś i co Cię to obchodzi. Nie podajesz ważnych szczegółów albo je dawkujesz. Akurat o czynszu nic nie pisałam, bo nie zrozumiałam. I grzeczniej, bo napiszesz to od początku, bez bełkotu. Daj znać że zrozumiałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 minut temu, Gość Hobus napisał:

Nie CZYNSZ tylko za WYNAJEM

to już o czym innym mowa, widać trochę za bardzo luźny związek prowadzili i teraz owocuje podobnymi kwiatkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss
2 minuty temu, Gość Kiss napisał:

Piszesz tak, że nie wynika kim w tej relacji jesteś i co Cię to obchodzi. Nie podajesz ważnych szczegółów albo je dawkujesz. Akurat o czynszu nic nie pisałam, bo nie zrozumiałam. I grzeczniej, bo napiszesz to od początku, bez bełkotu. Daj znać że zrozumiałaś.

* bo zrozumiałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
21 minut temu, Gość Ihvvv napisał:

Juz lepiej zeby ona ten kredyt wzięła i byla współwłaścicielka bo jak czynsz zacznie placic to on sobie to wyda ibedzie jadl kawior a jej ledwie na pasztet wystarczy. Lepiej placic do banku niz pajacowi. Niech dziewczyns tez go za seks kasuje jak juz takie rozliczenia centusiów.

Lepiej nie bo to zaraz pierdyknie i beda sie rozliczac o każda zlotowke. Zmianic zasady w zwiazku na takie ktore jej pasują i zostalabym tam gdzie mieszkam wziela drugą lokatorke albo sama wynajela pokoj i obserwowala jak mu sie podoba taki uklad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hobus

Jestem osoba patrzaca z boku. Zakaz zakladania tematów gdy sytuacja mnie nie dotyczy? Sorry to jakis nowy regulamin chyba sobie wprowadzilas

Nic nie dawkuje a niejasno moze sie wyrazilam więc dalej objasniam.

Potrwierdz odbiór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17 minut temu, Gość Gość napisał:

Zgoda ale jak facet chce mieszjac z kobietą to niech wybierze taką która zarabia jak on albo więcej. Autor nie napisał czy ona ma zdolność kredytową. Jesli nie ma a on ją kocha to rachunki ok ale czynsz? To jest chore.

a dlaczego kobieta nie może zarobić więcej? jest niepełnosprawna? ma rentę?

z reguły jest tek, że pod eufemistycznym "kobieta nie może zarobić więcej" kryje się "kobieta nie chce zarobić więcej" i tu się zaczyna sesja wymówek wyrzucanych jednym tchem: bo złe godziny pracy, bo za daleko, bo zła atmosfera w zespole, bo stres, bo klienci się drą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss

Spoko. Grunt, że objaśniasz. 
Nie ma zakazu, ale trudno zrozumieć tak jak napisałaś. Prościej byłoby:

Temat dotyczy moich znajomych. On chce jej zaproponować wspólne mieszkanie na zasadach:

1) biorą kredyt na spółkę i mieszkanie będą mieli wspólne (nierealne - ona z 2000 zarobków nie dostanie kredytu)

albo

2) on kupuje mieszkanie, a ona płaci połowę opłat + dodatkowe pieniądze (tak jakby wynajmowała od obcej osoby - tzw. czynsz najmu, czyli coś, na czym on zarabia)

czy uważacie, że to jest fair?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×