Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawa

Drożyzna

Polecane posty

Gość Gosc

I ta polityka w Polsce jeden temat w kółko... 

9 minut temu, Gość kla napisał:

Ja tam jestem stara, to mi juz wszytko jedno. Ale dziwie sie młodym - czy nie maja wyobraźni? jak chca zyc? Wlasnie rzad stracił 35 miliardow z Unii na walkę ze smogiem, bo olał wszytkie sensowne wytyczne, wiec co sie dziwic, ze Unia nie miala zaufania, na co wydałby  kasę (skoro wydaje  glownie na Rydzyka i nagrody dla swoich misiewiczow). Przed wyborami da jeszcze kolejne + (da - nie ze swojej pzreciez kieszeni, nas nie pytajac). Doradcami rzadowymi sa makijazystki, byłe salowe, barmani - nie mam nic przeciw tym zawodom , ale niech robia to co umieja, Losy tej gospodarki sa straszne, zaczyna byc to widoczne,, a Unia przestanje dotowac i zacznie sie galopem zjazd w dól, z czego brac?

Masz racje, ludzie żyją 500+ gdzie sa wazniejsze sprawy dl panstwa czy zwyklych ludzi- Taki smog i wymogi unii, kopalnie weglowe jeszcze troche i bedzie koniec, Bo zanieczyszczenie jest ogromne i Kaza Polakom powoli wymieniac piece- ponoc sa nawet na To jakies dotacje... a Wy zyjecie tylko 500+

widac Politycy siedza Jak zamydlic oczy polakom oczywiscie Unia jest ta zla w mniemaniu polakow, Ale Ile pomaga To Juz nie widza.. Jestem ciekawa Filme Vegi o politykach i ich przekretach, ponoc Juz trzesa portkami😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Ceny są nieporcjonalne do zarobków...

social niszczy państwo???

w Niemczech social jest czymś normalnym, nikt nikomu rodzinnego nie wypomina bo wszyscy dostają, od 1.07 na dziecko płaca 204€.

fakt chleb dobry jest drogi ok 3.40€ W piekarni ( pelnoziarnisty) w lidlu już można kupić za 1.40€ ( taki zwykły)

małe owoce i warzywa są drogie, najlepiej kupować sezonowe lub w sklepach tureckich czy ruskich..

litr paliwa 1.59€ 

I ciuchy kupuje tylko w Niemczech ( h&m, zara, only czy tom taylor) jakość dużo lepsza i dużo promocji.. w Polsce na targu ciuchy kosztują tyle ile tu z sieciówki... usługi są tylko tańsze, wiec korzystam jak przyjadę, ale gro rzeczy jest nawet droższych w Polsce

proszek Ariel kupuje po 14-15€ na 120- 130 pran, silany są nawet po 1€ Dove żel 1.39€ Itp...

 

A porównałaś ten socjal do PKB? Widziałaś, że w innych krajach wydatki na niego w stosunku do PKB maleją, a tylko w Polsce dziko rosną (i w ogóle Polska wydaje na niego o wiele więcej niż ją na to stać). Tak na to trzeba patrzeć, a nie "bo inni dają". Inni dają, bo mają. Polski na to zwyczajnie nie stać. Nawet z twojego przykładu: te 200 euro na dziecko to jest ile, 15% najniższej pensji w  Niemczech? A w Polsce 500 zł to jest ponad 30% tej pensji!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
9 minut temu, Gość gość napisał:

A porównałaś ten socjal do PKB? Widziałaś, że w innych krajach wydatki na niego w stosunku do PKB maleją, a tylko w Polsce dziko rosną (i w ogóle Polska wydaje na niego o wiele więcej niż ją na to stać). Tak na to trzeba patrzeć, a nie "bo inni dają". Inni dają, bo mają. Polski na to zwyczajnie nie stać. Nawet z twojego przykładu: te 200 euro na dziecko to jest ile, 15% najniższej pensji w  Niemczech? A w Polsce 500 zł to jest ponad 30% tej pensji!!!

No Ale do kogo te pretensje???

wina panstwa Polskiego... tam nie biora do kieszeni jak u nas i widocznie ich stac, odbieraja To sobie w podatkach ktore tu sa odpowiednie do zarobkow..

ja podaje przyklady pomocy, jaka panstwo daje.. Kocham Polske, Ale Co przyjezdzamy To temat polityki jest na porzadki dziennym... w telewizji jedna Partia nadaje na druga, tu czegos takiego nie ma, wszystkiego Partiejakos Ze soba wspolpracuja Bo chca jednego, wazne jest obywatel i Jego dobro.

mam czasami Po dziurki w Nosie tej nienawisci Polakow, buntowania przez telewizje, wyciagania jakis brudow, zamiast dzialac dla Dobra ogolu... i ta korupcja wszedzie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka
3 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Jest cholernie drogo. Szczegolnie widac to po warzywach i owocach. Jako dziecko zazerałam sie, kosztowalo wszystko grosze. A teraz wymyslanie, susza, srusza, powodz itd. Ogorki, pomidory, ziemniaki to byla tanizna! A teraz? Warto miec swoj ogrodek warzywny! 

Bylam ost za granica, ceny takie same ale pensje ludzie maja wyzsze. 

Tankowalismy w Austrii, diesel wyszedl 5,11 tyle samo co w Polsce. A jakie oni maja zarobki a jakie my? 

Wszystko idzie do góry w mgnieniu oka a pensje stoją. Co wychodze do sklepu bez 100ki sie nie obejdzie. I w wozku szału nie ma. Czyli co, jak ktos zarabia 2 tys zl. Ma kasy na 20 takich koszykow. A taki Austriak ma na np 60 takich koszykow. Jest roznica

Tylko wez pod uwagę ze nie wszystko takie tanie za granica. Domy są 5 razy droższe a 5 razy więcej się więcej nie zarabia. Przez 500+ ceny wzrosną jescze bardziej. Zobaczycie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość pirimpipi napisał:

Oczwiście, że odczują. Inflacja ma w tym roku już sięgnąć 3 % - jest to dopuszczalna górna granica. Oczywiście nikt nad tym nie zapanuje wywalając na rynek kolejne socjalne datki i zadłużając państwo (dług publiczny niedawno przekroczył bilion zł !).

W przyszłym roku to 500 zł będzie znaczyło tyle co 300 zł w tym. Tzn. taka będzie siła nabywcza z tej kwoty.

 

Odczują zdecydowanie mniej niż ja. Nie dostaje żadnych plusów, oni tak. Więc nawet ta wartość 300zl o której piszesz to i różnicę. Mi tej kasy zwyczajnie zabraknie. Nie widzisz różnicy między tym jak ktoś ma 509 więcej niż ktoś inny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciekawa

O cenie mieszkań to już w ogóle lepiej nie mówić. 5 lat temu kupilam mieszkanie. Teraz za takie musiałabym dac minimum 60 tyś więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość👦
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Dajcie spokój, jakoś tej biedy nie widać, weekend się zbliża ludzie pełnymi wózkami wyjeżdżają z supermarketów z piwkami, chemicznymi napoikami, czpisikami i jakoś nie szkoda wydać kilka stów na trucizne

Coraz większe kolejki w sklepach,korki na ulicach,tłumy w górach,nad morzem i na Mazurach.Gdzie ta bieda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość Olka napisał:

Tylko wez pod uwagę ze nie wszystko takie tanie za granica. Domy są 5 razy droższe a 5 razy więcej się więcej nie zarabia. Przez 500+ ceny wzrosną jescze bardziej. Zobaczycie. 

U mnie średnia cena m2 to ok. 2600 euro. W podobnej wielkościowo Bydgoszczy to ok. 5 500 zł. Wychodzi "aż" dwa razy więcej. A tutejsza pensja minimalna netto jest 3 razy większa od polskiej. Średnia jest 2,6 raza większa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pirimpipi
2 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Odczują zdecydowanie mniej niż ja. Nie dostaje żadnych plusów, oni tak. Więc nawet ta wartość 300zl o której piszesz to i różnicę. Mi tej kasy zwyczajnie zabraknie. Nie widzisz różnicy między tym jak ktoś ma 509 więcej niż ktoś inny?

A ty nie widzisz różnicy, że powiedziałam, że też odczują, a nie że bardziej odczują niż ty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

juz nie jęczcie bo jest ok . Pensje ida w gore, pracy jest od cholery .  Pamiętam 15 lat temu jak bylo ciezko . Jakos nie widze  zadnej  biedy tak jak wtedy . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"Masz racje, ludzie żyją 500+ gdzie sa wazniejsze sprawy dl panstwa czy zwyklych ludzi- Taki smog i wymogi unii, kopalnie weglowe jeszcze troche i bedzie koniec, Bo zanieczyszczenie jest ogromne i Kaza Polakom powoli wymieniac piece- ponoc sa nawet na To jakies dotacje... a Wy zyjecie tylko 500+"

Dziwisz sie ? Przez wiele lat państwo mialo w dupie polskie rodziny . Jak była  pomoc od Państwa kilkanaście lat temu ? Jak rodziłam  córkę to miałam macierzyński 16 tygodni i KONIEC. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość gość napisał:

"Masz racje, ludzie żyją 500+ gdzie sa wazniejsze sprawy dl panstwa czy zwyklych ludzi- Taki smog i wymogi unii, kopalnie weglowe jeszcze troche i bedzie koniec, Bo zanieczyszczenie jest ogromne i Kaza Polakom powoli wymieniac piece- ponoc sa nawet na To jakies dotacje... a Wy zyjecie tylko 500+"

Dziwisz sie ? Przez wiele lat państwo mialo w dupie polskie rodziny . Jak była  pomoc od Państwa kilkanaście lat temu ? Jak rodziłam  córkę to miałam macierzyński 16 tygodni i KONIEC. 

A jaka jest teraz? Gdzie są publiczne żłobki, w których nie trzeba walczyć o miejsca? Gdzie są ulgi podatkowe dla rodziców pracujących? Gdzie są dofinansowania do opieki niań czy odliczenie jej od podatku (tu wchodzimy też w kwestię uregulowanego prawnie rynku opiekunek, czyli także stworzenia ogromnej ilości potencjalnych miejsc pracy)? Gdzie są zajęcia pozalekcyjne finansowane przez państwo a nie z kieszeni rodziców? Gdzie elastyczne godziny pracy (czy praca na odległość) dla młodych rodziców? Gdzie są dobrze dofiansowane szkoły (i dobrze opłacani, dobrzy nauczyciele)? Można wymieniać i wymieniać, bo tej pomocy poza tym ochłapem rzuconym jak psom (a durne psy merdają ogonami...) w dalszym ciągu NIE MA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
6 godzin temu, Gość aaaaa napisał:

Jakos nie zauważyłam, zeby zdrozała wódka. Robi sie podobnie, jak w Rosji albo raczej w b. ZSRR. Pijakami łatwiej rzadzić

Zreszta zywnośc to i tak pikus przy reszcie .Mieszkania, prad, gaz, woda. leki, dentysta ,usługi - to są naparwde bardzo  duze kwoty, nie do przeskoczenia.

Ale juz pierd. trzy po trzy z tymi pijakami. akurat u nas i tak wódka dosc droga, jest b duza akcyza, na ukrainie jets poł ceny naszej. a juz najbardziej w kierunku pijaków zrobiono absolutny zakaz spozywania alkoholu pod chmurką. PIs to by chyba najchętniej zabronil alkoholu, tylko rózańce i kazda kobieta co roku w ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
5 godzin temu, Gość Gosc napisał:

No Ale do kogo te pretensje???

wina panstwa Polskiego... tam nie biora do kieszeni jak u nas i widocznie ich stac, odbieraja To sobie w podatkach ktore tu sa odpowiednie do zarobkow..

ja podaje przyklady pomocy, jaka panstwo daje.. Kocham Polske, Ale Co przyjezdzamy To temat polityki jest na porzadki dziennym... w telewizji jedna Partia nadaje na druga, tu czegos takiego nie ma, wszystkiego Partiejakos Ze soba wspolpracuja Bo chca jednego, wazne jest obywatel i Jego dobro.

mam czasami Po dziurki w Nosie tej nienawisci Polakow, buntowania przez telewizje, wyciagania jakis brudow, zamiast dzialac dla Dobra ogolu... i ta korupcja wszedzie:/

Dokładnie, ja tam w ogóle nie gadam o polityce. Ale w mojej rodzinie to niektórzy... nie mieli innego tematu, i dla mnie to jest jakis fenomen. Przyznam tez, ze to były osoby mniej wyszktałcone i takie dosc proste, mam wrazenie ze im ktos głupszy, tym wiecej gada  o polityce. a juz najlepsza wisienka na torcie jest jak sie czyta artykuł o tym ze np. ktos spadł z Rys, albo sie utopił, czy o zmianach w pogodzie, i bywa ze w komentarzach co drugi post o PO/PIS, rzyg bierze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×