Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aga

Orchidea

Polecane posty

Gość Aga

Witajcie! Macie w domu storczyki? Czy dbacie o nie jakos szczególnie? Moje coś zaczęły padać.... Podzielcie się swoimi patentami 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 minuty temu, Gość Aga napisał:

Witajcie! Macie w domu storczyki? Czy dbacie o nie jakos szczególnie? Moje coś zaczęły padać.... Podzielcie się swoimi patentami 😊

Mam 4. Wszystkie pieknie kwitna. Nie robie niczego szczegolnego. 

Mocze je godzine w wodzie, odcedzam. W lecie staram sie to robic raz na 10 dni, w sezonie grzewczym raz na 7-8 dni. 

Spryskuje zraszaczem prawie codziennie. Nie wystawiam absolutmie na pelne slonce. 

Najlepiej rosnie i kwitnie ten w łazience, wystawiony na wschodni parapet, no i ma wilgoc zapewniona, mąz lubi 20 minutowe posiadówy pod prysznicem. 

 

Rodzice uzywaja jeszcze jakiejs odzywki i tam to dopiero maja storczykarnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Orchidea
34 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Mam 4. Wszystkie pieknie kwitna. Nie robie niczego szczegolnego. 

Mocze je godzine w wodzie, odcedzam. W lecie staram sie to robic raz na 10 dni, w sezonie grzewczym raz na 7-8 dni. 

Spryskuje zraszaczem prawie codziennie. Nie wystawiam absolutmie na pelne slonce. 

Najlepiej rosnie i kwitnie ten w łazience, wystawiony na wschodni parapet, no i ma wilgoc zapewniona, mąz lubi 20 minutowe posiadówy pod prysznicem. 

 

Rodzice uzywaja jeszcze jakiejs odzywki i tam to dopiero maja storczykarnie

Ja tez używam odżywki spryskuje mocze i słabo kwitną. Mam 5 w salonie i 4 w kuchni. Te w kuchni to w ogóle rosnąć nie chcą 🙄🙄🙄. Z kolei mój szwagier ma z 10 w salonie stoją ciągle w wodzie i wyglądają jak drzewa kwitna bez przerwy... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Orchidea

Mam jedną. Leje wodę pod kranem czekam aż ocieknie i do osłonki. Stoi w słońcu. Kwitnie 3 razy w roku. Czasem jakąś odżywkę dam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×