Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Era

Do mam ekstremalnych niejadkow! Czy mimo to wasze dzieci rozwijaly sie dobrze.

Polecane posty

Gość Aaa
5 godzin temu, Gość Ola napisał:

Moja córka do 8r.ż niejadek teraz normalnie tylko nie mięso (jesteśmy wegetarianami ) i laktozę (ma nietolerancję) aktualnie ma 13lat 158wztostu i waży 36kg !!!!! Jak anorektyczka ale rozwija się normalnie tylko waga:///// ale badania ok więc ta waga to dziedziczne bo w rodzinie same chudzinki ja 177cm wzrostu waga 50 kg więc ma to po mamusi 🙂 ale tak rozwijała się normalnie 

Moj syn ma 12 lat i wazy 28 kg. Dodam ze nie jest niejadkiem ale choruje na niedoczynnosc tarczycy i bardzo malo przybiera na wadze. W sumie to juz chyba od 2 lat wazy tyle samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wsfhm
16 godzin temu, Gość gosc napisał:

Zgadzam się z xzx. Musisz podejść tego niejadka swojego sposobem i żelazną konsekwencją. Zero słodyczy, zero zapychaczy. Zero podjadania między posiłkami a jedzenie regularnie co 3-4 godziny 5 razy dziennie. Nie zje. Ok, musi czekac do kolejnego dania w kolejno wyznaczonej godzinie. I zero zamienników. Je to co przygotujesz albo nic. I nic między jednym a drugim posiłkiem. Gwarantuje, ze zgłodnieje i będzie jadł. Bo zobaczy, że mówisz powaznie. I że jak nie zje to nie ma. I trzeba czekać. Nie zje to znów nie je. Nikt tego nie wytrzymy bo człowiek coś tam jesc musi 🙂 

PS. Ja sama nieraz mam takie dni, że całe przetrwa na bakerolsach i czekoladzie i nie chce mi się jeść 😉 Albo jak zjem ciastka przed oboadem to też juz gotować mi się nie chce ani jeść 😉 Tak działają zapychacze. Człowiek nie czuje się głodny. 

Moja córka ma 10 lat i od zawsze jest niejadkiem. Jak czegoś nie chce zjeść to powie, że nie jest głodna, choć jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DOŚĆ GOŚĆ
17 godzin temu, Gość xzx napisał:

Dopiszę jeszcze do mojego wpisu powyżej, że odradzałabym suplementację chemicznymi witaminami. Po pierwsze prawie w ogóle to się nie wchłania, pod drugie to tylko suplementy i nie ma żadnych potwierdzonych danych, że to coś w ogóle daje. Po co suplementacja? My chcemy dziecko nauczyć jeść a nie dawać tabletki. Oczywiście są wyjątki jak witamina d. Można tez wzmiacniać organizm naturalnie ale nie tabletki jeszcze w tym wieku. 

akurat to EVE Q ma potwierdzone działanie i widac róznice po kilku m-c podawania., 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 minut temu, Gość DOŚĆ GOŚĆ napisał:

akurat to EVE Q ma potwierdzone działanie i widac róznice po kilku m-c podawania., 

Idź z tą nachalną reklamą już. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DOŚĆ GOŚĆ
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Idź z tą nachalną reklamą już. 

gdyby to byla reklama 😕 

pozytaj o tym, potem marudz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa12345

osobiście dla niejadka polecam mleko laktowit niejadek - mój 2 letni synek mimo, że nic prawie nowego nie chce jeść, to to mleko uwielbia (zwłaszcza jak na nim jakąś kaszkę jeszcze zrobię), ładnie przybiera na wadze (ale nie za mocno,tak akurat) i niczego mu nie brakuje. a inne (nowe) pokarmy na pewno w koncu zacznie jesc jak troche urosnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xxxxxx
Dnia 6.07.2019 o 11:16, Gość Era napisał:

U nas syn 2 latka, zalamka, pije tylko mleko, je kasze, owsianki z owocami, pieczywo i troche miesa. Stan tem trwa gdzies 4 miesiace, wczesniej jadl duzo wiecej potraw. Najwiecej synek zjada kaszy na wieczor.

czy sa tu mamy ktore mialy podobne problemy a mimo to ich dzieci rozwijaly sie dobrze?

jestem pod opieka poradni, syn ma lekko niedowage, badania w normie, ale lekarz nic wiecej nie potrafi mi poradzic.

 

Nie posypuj mu owsianki amfetaminą, to apetyt po detoksie wróci do normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×