Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Insight

W Piśmie Świętym jest napisane, że Bóg będzie karał śmiercią spożywających wieprzowinę!!!

Polecane posty

Gość Insight

"Bo oto Jahwe przyjdzie w ogniu, a jego wozy jak huragan, aby dać upust swojemu gniewowi i spełnić swoją groźbę w płomieniach ognia, gdyż ogniem i swoim mieczem dokona Jahwe SĄDU nad CAŁĄ ZIEMIĄ i będzie wielu pobitych przez Jahwe. Ci, którzy się uświęcają i oczyszczają, aby wejść do pogańskich gajów za jednym, który kroczy w pośrodku, ci, którzy jedzą MIĘSO WIEPRZOWE i płazy, i myszy, wszyscy razem zginą - mówi Jahwe. Ja bowiem znam ich uczynki i zamysły i przyjdę, aby zebrać wszystkie narody i języki; one przyjdą, aby oglądać moją chwałę!"

 

Izajasza 66:15-19

 

Czy dalej będziecie kupować i spożywać kiełbasę i schabowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
14 minut temu, Gość Insight napisał:

Czy dalej będziecie kupować i spożywać kiełbasę i schabowe?

A ty autorze jesteś żydem, czy muzułmaninem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Insight

Jestem chrześcijaninem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
28 minut temu, Gość Insight napisał:

Jestem chrześcijaninem

To w takim razie przeczytaj Dzieje Apostolskie i stosuj się do przepisów zawartych w Nowym Testamencie. Podać Tobie cytat? Czy sam znajdziesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Insight
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

To w takim razie przeczytaj Dzieje Apostolskie i stosuj się do przepisów zawartych w Nowym Testamencie. Podać Tobie cytat? Czy sam znajdziesz?

Fragment o prześcieradle z płazami odnosi się do GOJÓW, nie jedzenia to po primo. Tak zostało to tam wyłożone. Secundo, wspomniany przeze mnie fragment z Izajasza, to nie przepis, tylko PROROCTWO odnoszące się do SĄDU NAD CAŁĄ ZIEMIĄ, czyli Sądu Ostatecznego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Insight
18 minut temu, Gość Gość napisał:

To w takim razie przeczytaj Dzieje Apostolskie i stosuj się do przepisów zawartych w Nowym Testamencie. Podać Tobie cytat? Czy sam znajdziesz?

Oto wytłumaczenie widzenia z dziejów:

 

"i rzekł do nich: Wy wiecie, że dla Żyda przestawanie z ludźmi innego plemienia lub odwiedzanie ich jest niezgodne z prawem; lecz Bóg dał mi znak, żebym żadnego człowieka nie nazywał skalanym lub nieczystym; dlatego też wezwany, przyszedłem bez sprzeciwu. Zapytuję więc, dlaczego wezwaliście mnie?"

 

Dzieje 10:28-29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gofć

wszyscy co krzywdzili blizniego swojego bedą szczegolnie odpowiadac, czyli kobiety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Insight napisał:

Fragment o prześcieradle z płazami odnosi się do GOJÓW,

Skoro używasz takich wyrazów, to nie jesteś chrześcijaninem tylko Żydem. W takim razie obetnij sobie napletek i mów "szalom".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Insight
5 minut temu, Gość Gość napisał:

Skoro używasz takich wyrazów, to nie jesteś chrześcijaninem tylko Żydem. W takim razie obetnij sobie napletek i mów "szalom".

Primo, nie mamy argumentów - jedziemy ad personam. Secundo, nazwy narodów pisze się z dużej, nazwy wyznawców religii z małej, tertio bycie żydem nie wyklucza się z byciem chrześcijaninem. Kiedyś ludzi będących jednocześnie żydami i chrześcijanami nazywało się judeochrześcijanami, teraz nazywa się żydami mesjańskimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ofelia

Nie ma to jak czytać Biblię nie wiedząc, jak się ją interpretuje. 😉

Część przepisów zawartych w Starym Testamencie to prawo żydowskie, i tej części (oczywiście odrzucamy je mając do tego podstawę) nie musimy przestrzegać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wnuczek
2 godziny temu, Gość Insight napisał:

Czy dalej będziecie kupować i spożywać kiełbasę i schabowe?

Coś w tym jest. Moja babcia przez 95 lat jadła schabowe i kiełbachę, w końcu Jahwe nie wytrzymał obrazy i ją uśmiercił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Czemu nikt mi nie odpowiada nigdy o tym czym jest ślub wg Boga i jak to się ma do ślubu kościelnego. Pytam poważnie. Czy w Biblii jest coś na temat ślubu kościelnego? Czy Adam i Ewa byli małżeństwem i czym jest cudzołóstwo. Proszę o odpowiedzi, to nie prowokacja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Insight
29 minut temu, Gość Ofelia napisał:

Nie ma to jak czytać Biblię nie wiedząc, jak się ją interpretuje. 😉

Część przepisów zawartych w Starym Testamencie to prawo żydowskie, i tej części (oczywiście odrzucamy je mając do tego podstawę) nie musimy przestrzegać. 

To nie przepis, tylko Proroctwo dotyczące dnia Sądu, odbytego nad ziemią i narodami... A co do przepisów, to Jezus powiedział mniej więcej, coś takiego, że "prędzej niebo i ziemia przeminą, niż jedna jota, jedna kreska przeminie z prawa"... Dekalog, też jest częścią tych przepisów, a wy lubicie się wybiórczo powoływać na dekalog, a na resztę, już nie. Z resztą prawdziwego dekalogu też większość z was nie zna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
22 minuty temu, Gość Gość napisał:

Czemu nikt mi nie odpowiada nigdy o tym czym jest ślub wg Boga i jak to się ma do ślubu kościelnego. Pytam poważnie. Czy w Biblii jest coś na temat ślubu kościelnego? Czy Adam i Ewa byli małżeństwem i czym jest cudzołóstwo. Proszę o odpowiedzi, to nie prowokacja. 

Ślub przed Bogiem to ślub przed Bogiem, natomiast kościelny wziął się stad ze ludzie często odłączają się od Boga i aby zachować świętość lub wierność to robi się śluby w kościele żeby widzowie i znajomi mogli potem napiętnować małżonka który zgrzeszy przeciwko drugiemu. 

ale pamiętaj, jeśli od Boga się nie odłączysz to również nie zgrzeszysz przeciwko małżonkowi. Przysięgniesz jej tak i twoje tak będzie tak na wieki wieków a wasz związek się nie rozpadnie. 

Adam i Ewa byli małżeństwem przed bogiem,a cudzołóstwo to chyba samo przez się mówi czym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Insight
19 minut temu, Gość Gosc napisał:

Ślub przed Bogiem to ślub przed Bogiem, natomiast kościelny wziął się stad ze ludzie często odłączają się od Boga i aby zachować świętość lub wierność to robi się śluby w kościele żeby widzowie i znajomi mogli potem napiętnować małżonka który zgrzeszy przeciwko drugiemu. 

ale pamiętaj, jeśli od Boga się nie odłączysz to również nie zgrzeszysz przeciwko małżonkowi. Przysięgniesz jej tak i twoje tak będzie tak na wieki wieków a wasz związek się nie rozpadnie. 

Adam i Ewa byli małżeństwem przed bogiem,a cudzołóstwo to chyba samo przez się mówi czym jest.

Ślub w kościele od 1200 w górę kosztuje. Biznes musi się kręcić 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość Insight napisał:

Primo, nie mamy argumentów - jedziemy ad personam. Secundo, nazwy narodów pisze się z dużej, nazwy wyznawców religii z małej, tertio bycie żydem nie wyklucza się z byciem chrześcijaninem. Kiedyś ludzi będących jednocześnie żydami i chrześcijanami nazywało się judeochrześcijanami, teraz nazywa się żydami mesjańskimi

A Ty autorze pisz po polsku, a nie po łacinie, bo ja już nie wiem kim jesteś. Ofelia ma rację, Stary Testament to przekaz dla starożytnych Izraelitów. Na dzień dzisiejszy dla nas chrześcijan odkąd przyszedł Pan Jezus to obowiązuje nas Nowy Testament, a Stary Testament, to stał się księgą historyczną. Jeśli chodzi Ci o słowa z księgi Izajasza, to te słowa są skierowane nie do tych co rzeczywiście nie jedzą tego mięsa, tylko do tych co przestrzegają przepisów Boskich (w tamtym czasie Izraelici przestrzegali przepisów danych im przez Mojżesza). A Ty skoro nie rozumiesz tych słów to znaczy, że jesteś Żydem i żydem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Observer

Proroctwo odnosi się do sądu nad całą ziemią i wszystkimi narodami, jak to jest wprost powiedziane. Ponadto:  "I ponieważ od dzieciństwa znasz Pisma święte, które cię mogą obdarzyć mądrością ku zbawieniu przez wiarę w Jezusa Chrystusa. (16) Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany." II Tymoteusza 3:16-17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jakie proroctwo?? każdy katolik grzeszy od chwili poczęcia aż do śmierci:

- żre świnie

- przysięga

- modli się do obrazów

- nienawidzi (m.in. Żydów, Muzułmanów, Niewierzących...)

- pozwala się chlapać jakąś "święconą wodą", mazać jakimiś "świętymi" (często zgniłymi) olejami"

- etc...etc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×