Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ela

Obrzezać synka?

Polecane posty

Gość Ela

Kochane,

mam pytanie- czy powinnam obrzezać synka? Mały ma 3 lata i bardzo długi napletek. Mój mąż mnie namawia bo sam kiedyś taki miał i wynikały z tego same problemy- miał zabieg w wieku 15 czy 16 lat. 

Trochę nie wiem co powinnam zrobić w tej sytuacji- nie chce działać zbyt pochopnie i wylać dziecka z kąpielą ale tez nie chce żeby mały miał problemy czy wstydliwości w przyszłości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Obrzezać? Oszalałaś? Idź z nim do pediatry, bo może ma stulejkę albo zwężony napletek. Jeśli tak, to pediatra wystawi skierowanie do odpowiedniego specjalisty i tamten zdecyduje co robić. Zwykle wystarcza maść i regularne odciąganie podczas kępieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jac

nie powinnaś się martwić tyle. Jestem facetem i nigdy nie miałem z napletkiem większego problemu. Zacząłem ściągać gdzieś jak miałem ze 14 lat i teraz wszystko jest w zupełności ok. 

Jedyne co może martwić to długość- rzeczywiście może utrudniać pielęgnacje czy sikanie. Pogadaj z mężem o tym więcej napewno pamięta jaki dokładnie był jego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Obrzezać? Oszalałaś? Idź z nim do pediatry, bo może ma stulejkę albo zwężony napletek. Jeśli tak, to pediatra wystawi skierowanie do odpowiedniego specjalisty i tamten zdecyduje co robić. Zwykle wystarcza maść i regularne odciąganie podczas kępieli.

Nie do konca zrozumiałaś to chciałam powiedzieć. Problemem u nas nie jest to, ze się nie ściąga z główki tylko fakt ze jest bardzo długi. Myśle ze to jest sprawa w której lekarz nie może pomoc czy podjąć konkretnej decyzji

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
47 minut temu, Gość Ela napisał:

Nie do konca zrozumiałaś to chciałam powiedzieć. Problemem u nas nie jest to, ze się nie ściąga z główki tylko fakt ze jest bardzo długi. Myśle ze to jest sprawa w której lekarz nie może pomoc czy podjąć konkretnej decyzji

 

No chyba lekarz w tej sytuacji jest bardziej kompetentną osobą niż ty, czy mąż 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Obrzezac calkowicie, czy obciac nadmiar skory?

Wydaje mi sie, ze takie decyzje to chyba powinien chlopak sam podejmowac jak dorosnie i bedzie mial zdanie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona
8 godzin temu, Gość Ela napisał:

Kochane,

mam pytanie- czy powinnam obrzezać synka? Mały ma 3 lata i bardzo długi napletek. Mój mąż mnie namawia bo sam kiedyś taki miał i wynikały z tego same problemy- miał zabieg w wieku 15 czy 16 lat. 

Trochę nie wiem co powinnam zrobić w tej sytuacji- nie chce działać zbyt pochopnie i wylać dziecka z kąpielą ale tez nie chce żeby mały miał problemy czy wstydliwości w przyszłości 

"Wstydliwosci w przyszłości" to będzie miał bez napletka.

Kobiety w Polsce nie znają obrzezania i pomyslą  ze ma defekt wrodzony, jest nienormalny, wyśmieją i jeszcze plotki będą robić.

Zrobisz mu piekło, chyba ze mieszkacie poza Polską. To już inna sprawa.

Obrzezanie w Polsce w absolutnej konieczności. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza
2 godziny temu, Użytkowniczka napisał:

Najlepiej to jak pójdziesz do pediatry i dopiero on ci powie co musisz zrobić. Może to stulejka a może nic...

Pediatra,  a potem może chirurg postawią diagnozę, ale w tym przypadku - zbyt długiego napletka, bardzo rzadko będzie ona kategoryczna. Decyzja zapewne będzie należała do rodziców. A obrzezanie synka w Polsce to ryzyko napiętnowania z uwagi na bardzo małą ilość takich zabiegów w porównaniu do innych krajów, choćby nawet Ukrainy czy Niemiec, nie mówiąc już o USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ela, masz chyba coś z głową. Zmarnujesz dziecku życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Pe/nis który ma zakryty główke jest brzydki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rada

Ja bym radził coś z tym zrobić, może chociaż częściowe obrzezanie żeby zniwelować nadmiar napletka. Czytałem ostatnio że zbyt długi napletek może powodować mniejszy przyrost cm penisa w okresie dojrzewania a w konsekwencji mniejszego członka u chłopaka w dojrzałym wieku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama
Dnia 13.07.2019 o 16:09, Gość Gość napisał:

Pe/nis który ma zakryty główke jest brzydki

Ale normalny.

A jak dla kogos normalność jest brzydka, to może z nim jest cos nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×