Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ggoosscc

Ludzie co Wy wynajmujecie w Londynie

Polecane posty

Gość ggoosscc

Tzn.pokoj, mieszkanie, dom. Ile placicie za czynsz i napiszcie mniej wiecej gdzie, moze byc strefa badz region np.wschod. Obecnie szukamy mieszkania dla nas 2, najlepiej z ogrodem i jestem przerazona cenami. 1 bedroom po £1200-1300, 2 bed £1500-1600 plus rachunki i council tax. Patrzylam m.in Leyton, Leytonstone, Stratford, Walthamstow ale i Wembley itd. Doskonale wiem, ze w Londynie tanio nie bylo nigdy, ale dzisiejsze ceny sa wrecz chore...:(  Wyprowadzka poza Londyn to tez nie jest do konca najlepsze rozwiazanie, gdyz dojazdy zajma mnostwo czasu i beda bardzo duzo kosztowac. W Londynie bilet na metro na 1-4 strefe to prawie £200 miesiecznie za osobe... Eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uejdg

Ja nie wynajmuję, bo mamy swoje, jednak te okolice które wymieniłas są już dawno drogie. Stratford ma teraz wioskę olimpijska i dobry dojazd do centrum. Każda stacja aż do gidea park na tfl rail to już w ogóle kosmos. Niestety nic taniego nie znajdziesz na wschodzie. 

Znajomi wynajmują taniej na pd-zach bliżej Heathrow ale mają samoloty non stop, więc wg mnie nie warto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Londynka

Poszukaj w tanszych okolicach na polodniu, na przyklad South Norwood (4 strefa, szybkie pociagi do centrum, 2 bed £900-£1200) albo Norbury. Lepsze okolice Catford (Hither Green, Eltham) tez sa nie najgorsze cenowo. 

Ja przestalam wynajmowac juz dawno temu, ale czasami sprawdzam rynek i ceny wachaja sie niesamowicie.

Jesli jestes na nizszych zarobkach, rozejrzyj sie tez za affordable housing w nowych budynkach - zwykle spoldzielnie ktore oferuja shared ownership takze oferuja mieszjania z troche tanszym czynszem jesli zarabiacie razem ponizej £80,000 rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pszczolka maja

Wszedzie sa mieszkania tanie, w rozsadnej cenie, i drogie.

Ja mieszkam w Bradford, tu mozna znalezc nawet fajne mieszkanie 60 metrow kw, 2 bed = salonokuchnia, za £800 ale trzeba poszukac. bywaja ceny zat akie smao, ale nieco wieksze lub bardoz nowe, z duyzym balkonem i dobra okolica, tez w Bradford, za £1250 miesiecznie, za wynajem.

dla porownania to moja koleznanka ze studiow w Falkirk wynajmuje domek 80 metrow, 3 bed, za £850. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bucks
28 minut temu, Gość pszczolka maja napisał:

Wszedzie sa mieszkania tanie, w rozsadnej cenie, i drogie.

Ja mieszkam w Bradford, tu mozna znalezc nawet fajne mieszkanie 60 metrow kw, 2 bed = salonokuchnia, za £800 ale trzeba poszukac. bywaja ceny zat akie smao, ale nieco wieksze lub bardoz nowe, z duyzym balkonem i dobra okolica, tez w Bradford, za £1250 miesiecznie, za wynajem.

dla porownania to moja koleznanka ze studiow w Falkirk wynajmuje domek 80 metrow, 3 bed, za £850. 

W Londynie tanie mieszkania? A gdzie? W 8-9 strefie, z ktorych dojazdy do centrum beda kosztowac £320-360 mc? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pszczolka maja
1 godzinę temu, Gość bucks napisał:

W Londynie tanie mieszkania? A gdzie? W 8-9 strefie, z ktorych dojazdy do centrum beda kosztowac £320-360 mc? 

A czy UK to tylko i wyłącznie Londyn?

otóż nie !!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Skorzystajcie z housing benefit - będziecie płacić połowę albo i mniej!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nsjsjs
2 godziny temu, Gość pszczolka maja napisał:

A czy UK to tylko i wyłącznie Londyn?

otóż nie !!!!!!!!!

A czy autorka pytała się o całe UK?

Otóż nie !!!!!!!!

Ps. Czytaj ze zrozumieniem zanim się zaczniesz rzucać 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mixa
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Skorzystajcie z housing benefit - będziecie płacić połowę albo i mniej!!!

Wcale nie jest tak latwo, jak piszesz... Para zarabiajaca razem np. te 50k (brutto) dostanie housing? Otoz nie, a nawet przy takich zarobkach i astronomicznych czynszach jakie sa w Londynie wcale nie beda miec tak latwo... Jakies marne, ciasne i brzydkie wrecz 1bed za £1300 plus oplaty... Porazka. Szczerze to ja nie wiem jak ludzie sobie w Londynie radza. Przeciez nie kazdy jest architektem, bankowcem, lekarzem czy posiada wlasna dobrze prosperujaca firme...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mixa
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Skorzystajcie z housing benefit - będziecie płacić połowę albo i mniej!!!

Wcale nie jest tak latwo, jak piszesz... Para zarabiajaca razem np. te 50k (brutto) dostanie housing? Otoz nie, a nawet przy takich zarobkach i astronomicznych czynszach jakie sa w Londynie wcale nie beda miec tak latwo... Jakies marne, ciasne i brzydkie wrecz 1bed za £1300 plus oplaty... Porazka. Szczerze to ja nie wiem jak ludzie sobie w Londynie radza. Przeciez nie kazdy jest architektem, bankowcem, lekarzem czy posiada wlasna dobrze prosperujaca firme...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mixa

Sorry niechcacy dodalo sie dwa razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnbzxcpoi
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Skorzystajcie z housing benefit - będziecie płacić połowę albo i mniej!!!

Przecież housing benefit jest przy tylko bardzo niskich dochodach.  nie wiem dokładnie, przy jakich, bo pewnie się nieco zmieniło. My mieliśmy housing benefit  jakoś 7, 6  lat temu przez kilka lat; ale nie dostawaliśmy polowy czynszu, o nie. zwykle było to 20, 25% czynszu. Mamy (już wtedy mieliśmy) dziecko, więc głównie dlatego dostawaliśmy hb oraz child tax credits.

ale wtedy nasze dochody z pracy łącznie wynosiły marne 23 tysiące funtów na rok.

Obecnie od pewnego cxasu wynoszą 51 tysięcy na rok.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnbzxcpoi
1 godzinę temu, Gość mixa napisał:

Wcale nie jest tak latwo, jak piszesz... Para zarabiajaca razem np. te 50k (brutto) dostanie housing? Otoz nie, a nawet przy takich zarobkach i astronomicznych czynszach jakie sa w Londynie wcale nie beda miec tak latwo... Jakies marne, ciasne i brzydkie wrecz 1bed za £1300 plus oplaty... Porazka. Szczerze to ja nie wiem jak ludzie sobie w Londynie radza. Przeciez nie kazdy jest architektem, bankowcem, lekarzem czy posiada wlasna dobrze prosperujaca firme... 

też  mnie to zastanawia. A jakoś sobie jednak radzą...

ale co to za życie.

Poza tym, człowiek się bardzo łatwo przyzwyczaja 'do dobrego'.

My jeszcze 6 lat temu mielsimy dochod na nas dwoje 23 tys funtow rocznie. masakra. no mielsimy dodatki, ale bez szału.

obecnie zarabiamy 51 tysiecy rocznie   -aha nie w Londynie - i mam yniezły poziom życia, ale wcale nie uważam, że jakis super. ale wtedy ,te 6 lat temu, dochód 50 tys wydawał mi się tak duży, i tak odległy, jak Jowisz......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnbzxcpoi

mielismy nie mielsimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mańka
20 minut temu, Gość mnbzxcpoi napisał:

My mieliśmy housing benefit  jakoś 7, 6  lat temu przez kilka lat; ale nie dostawaliśmy polowy czynszu, o nie. zwykle było to 20, 25% czynszu

25% dokładają tylko do mieszkań z counsilu!!!

Do nieruchomości wynajmowanych na wolnym rynku od landlordów dokładają dużo więcej - maksymalnie 800 funtów miesięcznie.

Moja bliska znajoma wynajmuje dom za 1200 funtów z czego płaci tylko 550 - resztę czynszu opłaca jej HB.

Ona pracuje tylko dwa dni w tygodniu, bo jak twierdzi nie opłaca jej się zarobić (oficjalnie) więcej bo jej benefity obetną.

Tak sobie właśnie ludzie radzą!

Oficjalnie zarabiają mało, resztę na czarno plus benefity.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bucks
22 minuty temu, Gość mnbzxcpoi napisał:

też  mnie to zastanawia. A jakoś sobie jednak radzą...

ale co to za życie.

Poza tym, człowiek się bardzo łatwo przyzwyczaja 'do dobrego'.

My jeszcze 6 lat temu mielsimy dochod na nas dwoje 23 tys funtow rocznie. masakra. no mielsimy dodatki, ale bez szału.

obecnie zarabiamy 51 tysiecy rocznie   -aha nie w Londynie - i mam yniezły poziom życia, ale wcale nie uważam, że jakis super. ale wtedy ,te 6 lat temu, dochód 50 tys wydawał mi się tak duży, i tak odległy, jak Jowisz......

Mysle, ze ludzie z niskimi zarobkami w Londynie wynajmuja jakis maly pokoj, oszczedzaja na jedzeniu, nie wychodza “na miasto”, nie jezdza na wakacje, nie maja samochodu, kupuja ubrania np.w Primarku itd.itp. Moj maz zarabia £15 na godzine brutto i to wcale nie jest az tak duzo jak moglo by sie wydawac, a przeciez to jednak sporo wiecej niz stawka minimalna 8 czy 9f/h 🤦‍♀️ Londyn stal sie absurdalnie drogi na przestrzeni paru ostatnich lat, a wyplaty sa praktycznie te same. Mam znajome, ktore zarabiaja po £1200-1500 i samodzielnie ciezko byloby sie im utrzymac nawet wynajmujac tylko pokoj, a te, ktore zarabiaja lepiej powiedzmy £2000 sa w podobnej sytuacji, bo 1bed to juz ponad polowa ich miesiecznej pensji... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moskva

A jednak bydkaki dalej ciągną do Londynu jak muchy do gòwna, czy ktoś potrafi to wytłumaczyć DLACZEGO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
10 godzin temu, Gość bucks napisał:

Mysle, ze ludzie z niskimi zarobkami w Londynie wynajmuja jakis maly pokoj, oszczedzaja na jedzeniu, nie wychodza “na miasto”, nie jezdza na wakacje, nie maja samochodu, kupuja ubrania np.w Primarku itd.itp. Moj maz zarabia £15 na godzine brutto i to wcale nie jest az tak duzo jak moglo by sie wydawac, a przeciez to jednak sporo wiecej niz stawka minimalna 8 czy 9f/h 🤦‍♀️ Londyn stal sie absurdalnie drogi na przestrzeni paru ostatnich lat, a wyplaty sa praktycznie te same. Mam znajome, ktore zarabiaja po £1200-1500 i samodzielnie ciezko byloby sie im utrzymac nawet wynajmujac tylko pokoj, a te, ktore zarabiaja lepiej powiedzmy £2000 sa w podobnej sytuacji, bo 1bed to juz ponad polowa ich miesiecznej pensji... 

Nie myśl tylko zapytaj jak to robią.

Biorą HOUSING BENEFIT!!!

HB nie zależy od wysokości pensji tylko od wysokości tego co ci zostanie po zapłacenie rentu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jeśli wynajmujesz mieszkanie lub pokój od prywatnego właściciela, wysokość zasiłku będzie obliczona na podstawie stawek Local Housing Allowances i zależeć bedzie od miejsca, gdzie mieszkasz i osób, które mieszkają z Tobą.
Limity Local Housing Allowance zależą od typu wynajmowanego lokalu i okolicy, w której się on znajduje. Są one różne dla wynajmowanego pokoju i czteropokojowego mieszkania.

Limity Local Housing Allowance:
• £250 tygodniowo za mieszkanie z 1 sypialnią (lub wynajmowany pokój)
• £290 tygodniowo za mieszkanie z 2 sypialniami
• £340 tygodniowo za mieszkanie z 3 sypialniami
• £400 tygodniowo za mieszkanie z 4 sypialniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dotarło w końcu do was ze jak się mało zarabia to angielski rząd dopłaca do czynszu czy jeszcze nie dotarło???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ytra
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Dotarło w końcu do was ze jak się mało zarabia to angielski rząd dopłaca do czynszu czy jeszcze nie dotarło???

dotarło dotarło, ale są osob które nie chcą by im dokładano, więc wolą mieszkac z dala od Londynu, i w tyh innych miastach też mozna dostać dobrze płatną pracę , a za mieszkanie płacić duuuuuuużo mniej niż w L.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehh
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Nie myśl tylko zapytaj jak to robią.

Biorą HOUSING BENEFIT!!!

HB nie zależy od wysokości pensji tylko od wysokości tego co ci zostanie po zapłacenie rentu!!!

No to wezmy najnizsza pensje £1100 i pokoj za £600. Myslisz, ze panstwo cokolwiek Ci dolozy? Zapomnij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Susanna
10 minut temu, Gość ehh napisał:

No to wezmy najnizsza pensje £1100 i pokoj za £600. Myslisz, ze panstwo cokolwiek Ci dolozy? Zapomnij

za 600 funtów można spokojnie wynająć mieszkanie 1 bed. w mieście 300,000 mieszkanców gdzie jest dużo pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bucks
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Jeśli wynajmujesz mieszkanie lub pokój od prywatnego właściciela, wysokość zasiłku będzie obliczona na podstawie stawek Local Housing Allowances i zależeć bedzie od miejsca, gdzie mieszkasz i osób, które mieszkają z Tobą.
Limity Local Housing Allowance zależą od typu wynajmowanego lokalu i okolicy, w której się on znajduje. Są one różne dla wynajmowanego pokoju i czteropokojowego mieszkania.

Limity Local Housing Allowance:
• £250 tygodniowo za mieszkanie z 1 sypialnią (lub wynajmowany pokój)
• £290 tygodniowo za mieszkanie z 2 sypialniami
• £340 tygodniowo za mieszkanie z 3 sypialniami
• £400 tygodniowo za mieszkanie z 4 sypialniami

Na Zoopla, Right Move czy nawet Gumtree bardzo malo jest ogloszen, w ktorych wlasciciel akceptuje dss i inne zasilki, takze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość @@@@
1 godzinę temu, Gość Susanna napisał:

za 600 funtów można spokojnie wynająć mieszkanie 1 bed. w mieście 300,000 mieszkanców gdzie jest dużo pracy.

Tak, ale praca to najczesciej najnizsza krajowa, przez agencje na 2-3 dni w tygodniu lub pol etatu... Takie g**wna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Susanna
2 minuty temu, Gość @@@@ napisał:

Tak, ale praca to najczesciej najnizsza krajowa, przez agencje na 2-3 dni w tygodniu lub pol etatu... Takie g**wna

yyyyy... nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukas
4 godziny temu, Gość Gość napisał:

Dotarło w końcu do was ze jak się mało zarabia to angielski rząd dopłaca do czynszu czy jeszcze nie dotarło???

dopłacanie przez rząd do czynszu to jeden z dużych powodów dlaczego jest drogi wynajem, podstawowe prawa ekonomii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
22 minuty temu, Gość lukas napisał:

dopłacanie przez rząd do czynszu to jeden z dużych powodów dlaczego jest drogi wynajem, podstawowe prawa ekonomii

Ale jest faktem jest że wiele osób z tego korzysta!

Mają w doopie jak wysoki jest czynsz oni płacą i tak tylko niewielką część resztę dopłaca rząd!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość ehh napisał:

No to wezmy najnizsza pensje £1100 i pokoj za £600. Myslisz, ze panstwo cokolwiek Ci dolozy? Zapomnij

No to po co bierzesz pokój do którego nikt Ci nie dołoży?

Weź dom 3 bed, rząd Ci dołoży, a dwie sypialnie podnajmiesz - policz ile będziesz kasy do przodu!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość @@@@
37 minut temu, Gość Gość napisał:

No to po co bierzesz pokój do którego nikt Ci nie dołoży?

Weź dom 3 bed, rząd Ci dołoży, a dwie sypialnie podnajmiesz - policz ile będziesz kasy do przodu!

 

Alez prosze Cie przestan opowiadac bajki. Doinformuj sie lepiej, NIKT nie dolozy do czynszu osobie samotnej, ktora chce wynajac mieszkanie 3 pokojowe. Po co zapyta Urzednik? Jak znajde to podrzuce link pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×