Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Nana

Ile wydajecie na zakupy spożywcze?

Polecane posty

Gość Gość
1 godzinę temu, Leżaczek napisał:

 nie kupię kg cebuli tylko dwie bo nie jadam kotletow cały czas, sos bardzo dobry w promocji za 4-5zł (normalnie z 7), kotlet 80gr 125g (jak robisz to wychodzi 1kg masy i 8szt), nie musisz wierzyć ja robię zakupy i wiem ile płacę. 

Czyli do niczego innego cebuli nie używasz. W sumie jak jesz syf ze słoików, to cebuli kupować już nie musisz. Czyli za 6,5zł masz kotlet 125 gram za 80 groszy? Kogo ty chcesz oszukać? Niezłą ilość bułki do nich sypiesz, skoro tylko połowa wagi kotletu, to mięso. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14 minut temu, Leżaczek napisał:

Zresztą nie wyobrażam sobie stać przy garach trzy godziny i sos robić, kuchnia jest dla kobiet 😕

... i dlatego najlepsi kucharze świata to przeważnie faceci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Leżaczek napisał:

Szybko i pyszne 😋 tanio choć niby mało zdrowo 😟

No i czym się chwalić? Szybko, pysznie, tanio i zdrowo - to rozumiem. Byle co z byle czego byle się napchać byle małpa potrafi zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss
1 godzinę temu, Gość Bxbdhdh napisał:

Nie wierze. To wszystko jest drogie No poza „nietypowym” rafaello

Serio i nie wiem co bym musiała zrobić, żeby wydać więcej, myślałam, że inni wydają po 400-500 max a nie 700-900. Makaronu normalnego też nie jem, tylko muszelki, lasagne, razowy, ostatnio zaś taki japoński ryżowy przeźroczysty, jeszcze wodę kokosową piję i herbatę za 30zł paczka ostatnio kupiłam, a 600 to max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
24 minuty temu, Leżaczek napisał:

5 minut temu, Gość gość napisał: No i czym się chwalić? Szybko, pysznie, tanio i zdrowo - to rozumiem. Byle co z byle czego byle się napchać byle małpa potrafi zrobić. X a da się zdrowo za 2zł? 😓

Da się. Choćby potrawy  z grochu: łuskany kosztuje jakieś 1,5 zł za 500 g, na zupę dla 4 osób potrzeba ok. 150 g czyli 0,45 zł, do tego paczka włoszczyzny mrożonej 3,5 zł i jako dodatek grzanki z chleba. Wyjdzie ze 1,5 zł na osobę, jak ktoś musi mieć z mięsem, to jeszcze i na porcję rosołową czy kawałek boczku zostaje.  Z tego samego grochu można też zrobić kotlety i podać np . z surówką z ogórka czy z kiszonej kapusty. Można też zrobić gulasz z serc z kaszą i ogórkiem kiszonym. Itd. itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
12 godzin temu, Leżaczek napisał:

Zresztą nie wyobrażam sobie stać przy garach trzy godziny i sos robić, kuchnia jest dla kobiet 😕

No i dlatego, że masz takie podejście musisz sobie gotować sam szowinisto. 

12 godzin temu, Leżaczek napisał:

35 minut temu, Gość Gość napisał: Czyli do niczego innego cebuli nie używasz. W sumie jak jesz syf ze słoików, to cebuli kupować już nie musisz.  X czego oczekujesz od faceta ogarnij się mój ojciec w moim wieku to robił zupe wlał piwo do talerza porwał chleba i jadł 😂

No popatrz, a niżej piszesz tak:

11 godzin temu, Leżaczek napisał:

X a no my jak już się weźmiemy to na całego pasja hobby jak ja pyszne jedzenie po 2zł 😉 

Nie dość, że szowinista, to jeszcze hipokryta. Co do mojego wpisu o cebuli. To było jedynie stwierdzenie faktu. Do niczego innego jak do mielonego cebuli nie używasz. Cebulę można dodać do jajecznicy, do surówek na obiad, do pomidora na chleb i do sosów, których nie przyrządzasz, bo kupujesz gotowce. 

Osobiście wolę dołożyć po złotówce do tego obiadu na osobę, niż potem tą dodatkową złotówkę wydać na leki. 30 zł na osobę wydane dodatkowo na miesiąc mnie nie zbawi, a mam dalej tanio, a zdrowiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Danka

U nas 1600-2000 na 4 osoby z chemia. Widać że w sklepach podrożało bo kiedyś 1600 zł to było maksymalnie teraz rzadko kiedy wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KataRzynA

U nas jest 2 dorosłych,  corka -14-latka, i pies  dość duży, pointer.

na naszą czwórkę na wyżywienie oraz tzw chemię idzie około 2300-2500 miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppppppppp

Było pytanie o żywność, nie chemię. Nie umiecie czytać ze zrozumieniem, anal-fa-beci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lele

Leżaczku, znaleźliśmy się na czołówce WP, powinni mi zapłacić 1000 zł za wykorzystanie mojej wypowiedzi.

Specjalnie tutaj zarzucają przynętę, a potem robią z tego artykuł, by był ruch na portalu (wejścia, komentarze) - wstyd! Czuj się wykorzystana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×