Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Dziewczyny co gotujecie na szybko po pracy

Polecane posty

Gość Gość

Najszybciej wychodzi mi

mielone,schabowe wiep lub z piersi z kurczaka,spaghetti, zupy to różne też na 2 dni,pizza , naleśniki ,makaron z serem, gulasz tez na 2- 3 dni .Kurczak z warzywami duszony w piekarniku Dajcie jakieś pomysły na szybkie dania.

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asd

Spagethi, naleśniki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Możesz zrobic golabki, to nie jest szybkie danie ale mozna zamrozic. Pierogi ( tak samo zrobic i mrozic) , makaron z sosem pomidorowym, tunczykiem i oliwkami, wogole różne makarony, zupa- mozesz miec baze w postaci rosolu ( zawekowany lub mrożony) a potem robisz zupe jaka lubisz. Placki z cukinii. 

Niestety nie ma zupelnie szybki dan. Ja nie lubie zbytnio rzeczy z zamrazarki ale to pozwala nie jesc w kolko tego samego np nalesnikow. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Dzisiaj robiłam pierś z kurczaka, pokroiłam i podsmażyłam na oleju kokosowym, do tego cebula i czosnek. Doprawiam kurkuma i łyżka Wegety warzywnej, sól pieprz do smaku. Podlalam woda i gotowałam chwile, na koniec wsypałam groszek mrożony i gotowe.Podalam z ziemniakami młodymi na parze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Różne curry, makarony przeróżne, stir-fry'e, kasza czy ryż z warzywami plus ryba z piekarnika czy stek, szakszuka czy omlety na słono, latem często po prostu sycące sałatki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spasiona

1) makaron z pesto ze słoika + serki pleśniowe z piekarnika - czas przygotowania: max 20 min

2) makaron ze szpinakiem i serem blue lub ze szpinakiem pomidorami z puszki - czas przygotowania: max 20 min

3) kasza gryczana z kefirem i podsmażaną cebulką - czas przygotowania: max 20 min

4) frytki + paluszki rybne z piekarnika + surówka ze sklepu - czas przygotowania: 20-30 min

5) ziemniaki z kefirem  - czas przygotowania: 20-30 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jjhfdd

Wystarczy ze z laska poszlam do pracy. Nie gotuje. Jakbym w domu byla bym gotowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Kurczak marynowany z ryzem lub makatlronem typu kokardki, muszelki

Warzywa na patelnie z makaronem

Makaron ze szpinakiem i suszonymi pomidorami

Zupa warzywna- gotowana na dwa dni.

" gulasz" z kurczaka lub indyka z ziemniakami, kasza, ryzem, makaronem- na co akurat jest ochota

Makaron z sosem pomidorowym

Ryz z sosem slodko-kwasnym

Pyry z gzikiem

Piers z kurczaka w papierze z frytkami z piekarnika lub ziemniakami i mizeria

Paluszki rybne z frytkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość xxx

Pulpety z indyka (udziec, bo pierś za chuda - kupuję już zmielone mięso), ziemniaczki z wody lub puree z masłem i pietruszką, fasolka szparagowa lub mizeria - czas gotowania 20 minut + obieranie ziemniaków, przygotowanie fasolki lub mizerii oraz pulpecików (mięso, jajko, ciut mleka, sól, pieprz, przyprawa np. Cevavpcici lub majeranek/bazylia/co kto lubi, bułka tarta - wymieszać i utoczyć pulpety, bez oprószania mąką czy bułką), ale to można przygotować wcześniej.

Na wywarze po pulpetach robię kolejnego dnia pomidorową (wywar, pomidory w butelce, koncentrat, śmietana, sól, pieprz) z ryżem, makaronem lub lanymi kluseczkami - szybkie danie.

Smażony łosoś lub pstrąg (zawsze wyciągam ości pęsetą na surowo) z solą i przyprawą curry, ryż basmati/paraboiled/dziki i groszek z puszki/fasola szparagowa/trio warzywne/szpinak z patelni na maśle z czosnkiem i śmietaną.

Zestaw jak powyżej, tylko zamiast ryby - pierś kurczaka w przyprawie kebab lub gyros.

Warzywa na patelnię, makaron razowy/ryż/płatki owsiane (płatki wrzucone surowe wprost na patelnię i podduszone z warzywami ok. 5 minut), sos czosnkowy (jogurt naturalny, majonez, czosnek, oliwa, zioła prowansalskie, koperek, sól, pieprz, cytryna).

Do dań typu warzywa z patelni z dodatkami i do sałat polecam kmin rzymski - daje uczucie świeżości i sytości.

Zupa warzywna bez mięsa - krem.

Ziemniaki i śledź w śmietanie.

Ziemniaki, jajko sadzone lub gotowane, marchewka gotowana.

Kasza pęczak owsiany (dla mnie BOMBA!) wymieszany z buraczkami (kupuję tarte gotowe w woreczku, bez octu). Wygląda średnio, ale smakuje zabójczo i jest bardzo zdrowe. Do podgrzania buraczków używam tłuszcz od pieczenia kaczki, który mam zamrożony w kostki, ale może być też masło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DJahshsh

Nie moge jesc kaszy mam mega wzdecia rewolucje w zolodku. A nie gotuje. Chcial zebym szla do roboty to poszlam ale obiadow nie ma. Cos za cos... heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×