Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kacha

Gdzie można usunąć ciążę ?

Polecane posty

Gość Kacha

Wielu historyków trudzi się od przeszło stu lat nad zagadnieniem: kiedy skończyło się cesarstwo wschodniorzymskie , stanowiące jedną z dwu części starożytnego Imperium Romanum , a kiedy zaczęło się średniowieczne Cesarstwo Bizantyjskie, uchodzące jeszcze w tradycji historycznej za upostaciowanie skostnienia kulturalnego i wschodniego despotyzmu. Wszelkie proponowane cezury mają jednak charakter przypadkowy , albowiem całe dzieje Bizancjum (tej starej greckiej nazwy Konstantynopola używa się często dla określenia całego wschodniego cesarstwa) są dalszym ciągiem historii Imperium Rzymskiego , choć przebiegają oczywiście w innych już warunkach politycznych i w innej formacji społeczno-ekonomicznej. Z tych warunków i ze zmienionych podstawy ekonomiczno-społecznej (feudalizacja) pochodzą różnice, rzucające się w oczy przy pierwszym spojrzeniu na dzieje obu organizmów państwowych. Mimo to jednak zachowała się w oczy przy pierwszym spojrzeniu na dzieje obu organizmów państwowych. Mimo to jednak zachowała się ciągła linia rozwoju , prowadząca od Oktawiana Augusta (i jego republikańskich przodków) aż do ostatniego cesarza Konstantyna Dragasesa. Ciągłość ta znalazła m.in. wyraz w tym, że mieszkańcy Cesarstwa Bizantyjskiego aż do jego ostatecznego upadku , mimo że już dawno pozbyli się powierzchnego nalotu łaciny, nazywali się Rzymianami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Potrzebujesz Boga

Ja też miałam takie depresyjne chwile, nie rozumiałam po co to życie jest, wszystko było dobrze w moim życiu, ale było to wszystko jakies takie bez sensu, bez celu,, dół i metr mułu... parę miesięcy temu Bóg dotknął mojego życia i wszystko się zmieniło. Ustanowiłam Jezusa Chrystusa swoim Panem i w moim życiu zaczęły się dziać cuda, dziwne rzeczy, wspaniałe. Moje życie zmieniło się o 180 stopni. Bóg pokazał mi prawdę tego zakłamanego świata i doprowadził do czytania Biblii. Zaćzełam mieć ogromny głód Słowa Bozego. Szybko zamówiłam więc Biblię i zaczełam czytać... już niemal wszystkie proroctwa z Biblii się wypełniły (było ponad 700, a już wypełniło się prawie 600, do przyjścia Pana zostało około 20, a reszta wypełni się już po Jego powrocie) , jeszcze zostało kilka i nasz Pan i Zbawiciel powraca na sąd. Już nie ma co się zamartwiać tym życiem, bo taki porządek świata jaki znamy niedługo się skończy. Żyjemy na upadłej ziemi, przepełnionej złem i grzechem, której księciem jest szatan - to mówi Biblia. Warto szukać BOGA i mysleć o Bogu, a dostąpicie życia wiecznego przy Bogu, życia na nowej ziemi jak mówi Biblia gdzie już nie będzie smutku, łez, rozpaczy, morderstw, bezsensu zycia, depresji, chorób, śmierci itp... Nawróćcie się do prawdziwego Boga (wyjdźcie z kk, bo to synagoga szatana, zmienili przykazania, inne są w katechiźmie a inne w BIBLII!!!). Nawróćcie się wszyscy, Jezus Chrystus oddał życie w ogromnych męczarniach za każdego z was i teraz czeka pokornie aż każdy przyjdzie do Niego z miłości. Zawsze możecie zwrócić się do Boga, wyznać swoje grzechy, odwrócić się od nich, zaprosić Pana Jezusa do swojego życia i sami zobaczycie co się zacznie dziać  Pamiętajcie DZISIAJ JEST DZIEŃ WASZEGO ZBAWIENIA! Zwróć się do Pana dzisiaj, bo nie wiesz co jutro ciebie czeka, a po śmierci już nie można niczego zmienić. Chwała Panu!!

Ks.Jeremiasza 31,3 "Ukochałem cię odwieczną miłością"  mówi Bóg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×