Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Trajkotka

Czy moje dziecko ma autyzm?

Polecane posty

Gość Trajkotka

Nasz 1.5 roczny syn zna wszystkie literki.  Niby łał, ale mnie to serio martwi. To nawet nie jest fascynacja, ale obsesja. Kiedy jesteśmy w sklepie, na ulicy, u kogoś  - on wyszukuje je i głośno wymawia.

 

Martwi mnie to o tyle, że w innych dziedzinach nie jest tak rozwinięty. Mówi tylko kilkanaście słów (biernie zna więcej, wszystko rozumie) , nie da się namówić na nocnik, z klockami, układankami radzi sobie tak raczej normalnie.

 

Gdy go usypiam, i coś tam śpiewam, buntuje się na każdą piosenkę i prosi o "a, be, ce". Książeczki ogląda tylko o literkach, nie interesują go bajki, jeśli nie ma w nich literek. Gdy mam na sobie t-szirt z nadrukiem to musi je wszystkie kolejno przeczytać.

 

Jeśli chodzi o komunikację społeczną to jest ok, jest radosny, lubi ludzi. Jest trochę nieposłuszny.

 

Myślicie, że to autyzm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Osa

Sprawdź czy nawiązuje z Tobą kontakt wzrokowy, rozpoznaje po Twojej minie że coś Ci się nie podoba, czy będzie naśladował ruchy rękami gdy zaśpiewasz mu kaczuszki, rozpozna wśród dwóch minek która jest smutna, napisz w jaki sposób bawi się zabawkami i jak reaguje na inne osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Zacznij go bić jak zaczyna mówić o literkach to moze się cofnie w rozwoju do przeciętnego dziecka i będziesz mogła spać spokojnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Osa

Autorka słusznie obawia się literek bo często dzieci autystyczne przejawiają taka wlasnie niezdrową fascynacje nimi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
9 minut temu, Gość Osa napisał:

Autorka słusznie obawia się literek bo często dzieci autystyczne przejawiają taka wlasnie niezdrową fascynacje nimi...

I liczy na diagnozę na kafeterii? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

A pytałas go czy ma autyzm? Moze od tego zacznij. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bubu

Znowu ten troll, któremu przeszkadzają dzieci z Aspergerem? Dawno cię nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Masz wątpliwości to idź do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×