Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość karollb

Akumulator - jaki wybrać ?

Polecane posty

Gość karollb

Witam wszystkich ! Czy wolicie części zamienne, czy raczej wybieracie oryginalne? Szukam dobrego akumulatora, coś możecie polecić w dobrych pieniądzach, zachowując jakość !? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vbm55

A może by tak zamówić akumulator Economy Parts ? Można ich używać jedynie w kontekście marek: Skoda, Seat, czy VW. Jeśli posiadasz jeden z tych samochodów to mega polecam ich produkty. Sam korzystam i jestem zadowolony z jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karollb

Czyli proponujecie akumulatory i części od Economy Parts ale tylko w zakresie marek samochodowych Skoda, Seat, czy VW. Akurat posiadam Skodę, więc skorzystam. Dzięki za wskazówki, też myślę że oryginalne części będą lepszą opcją, bardziej przyszłościową 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marka akumulatora nie ma większego znaczenia. Wszystko zależy od serwisu, ceny itp. Polskie marki nie ustępują jakością Marka akumulatora nie ma większego znaczenia. Wszystko zależy od serwisu, ceny itp. Polskie marki nie ustępują jakością tym zagranicznym. Można też między bajki włożyć informacje, pogłoski o tym, że niby na zachodnie kraje trafiają "lepsiejsze" egzemplarze. 

Dobry stosunek ceny do jakości ma marka Jenox i tam jest kilka serii akumulatorów, należy dobrać odpowiedni do swojego samochodu i potrzeb. Na stronie www producenta jest wyszukiwarka, po wybraniu modelu i marki samochodu wyskakuje podpowiedź jaki akumulator producent rekomenduje ale uważam, że ostateczne zdanie powinno należeć do mechanika bo czasami lepiej wybrać nieco większy aku niż wypada w wyszukiwarce. 

Na YT jest mnóstwo testów porównawczych w którym można zobaczyć jak wypadają produkty Jenox w porównaniu do innych producentów  -> https://www.youtube.com/watch?v=M4wmNu8TEpk  

Edytowano przez SunnyMother

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KefirX

@SunnyMother dzięki za link na YT. Jest tam całkiem ciekawy film od Jenoxa o przygotowaniu akumulatora do zimy a z tego co słyszałem w tym roku ma być ciekawie 🙂 Pożyjemy zobaczymy 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smurmi

W swoim aucie mam jenoxa model gold. Firma która dostarcza akumulatory musi rozwijać się prężnie i wdrażać nowe technologie produkowania akumulatorów, bo bez tego tkwią w miejscu. Produkcja powinna z czasem stawać się tańsza i wytwarzać akumulatory dostosowane do nowych warunków. Dlatego niektóre akumulatory na runku są lepsze a przy tym tańsze o dziwo, jak to jest w naszym polskim jenoxie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Belfer007

Niestety nowe technologie zwłaszcza takie, które mają przyszłość i sens nie zawsze są tanie.. Badania, testy, montaż - to niestety wszystko kosztuje ale biorąc pod uwagę kierunek w którym zmierzają chociażby wspomniane przez Was wyżej Jenoxy jestem spokojny o tą gałąź gospodarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paśka

A z której serii Jenox macie akumulatory? Czeka mnie teraz wymiana i biorę go pod uwagę ale nie wiem który wybrać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kapuśniak

Osobiście polecam serię GOLD. Na stronie Jenoxa masz wyszukiwarkę jeśli chcesz dobrać odpowiedni model

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PiroPiro

Ja chyba 4 sezon mam Jenox seria Classic. Spełnia wszelkie moje oczekiwania. Kupiłem go w bardzo dobrej cenie i nie żałuję. Śmiało polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CocoJ

Istotną sprawą przy wyborze akumulatora jest również to jakie trasy zazwyczaj pokonujemy. Krótkie, długie, często, rzadko.. to wszystko wpływa na żywotność baterii. Wspomniane wcześniej jenoxy miałem dwukrotnie i byłem zadowolony a jeździłem różnie i w przy różnych warunkach atmosferycznych (minusowe temperatury).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jukata

W zeszłym roku kupiłem Jenoxa EFB dedykowanego dla systemów start-stop. Jak dotąd bez zarzutów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapaska

Mam Jenox trzeci sezon i na pewno jeszcze na nim pojeżdżę. Nie ma w prawdzie mega mrozów, ale nawet na minusie auto bez problemu problemu odpala. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OnOnOn

@zapaska a jaki model tego jenoxa? dolewałaś coś juz do niego? sprawdzasz poziom elektrolitu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OnOnOn

@zapaska a jaki model tego jenoxa? dolewałaś coś juz do niego? sprawdzasz poziom elektrolitu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gunar

Zalecane przez Jenoxa jest sprawdzanie elektrolitu 1 na 3 miesiące. Sprawdzam regularnie ale przez przeszło 2 lata w moim przypadku nic nie musiałem uzupełniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W nowym fabrycznie samochodzie akumulator może wytrzymać 7- 8 lat. Natomiast kupione na wymianę już po 3 latach padają. Jaka jest tego przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2019 o 10:27, Gość karollb napisał:

Witam wszystkich ! Czy wolicie części zamienne, czy raczej wybieracie oryginalne? Szukam dobrego akumulatora, coś możecie polecić w dobrych pieniądzach, zachowując jakość !? 

Hejka

Przede wszystkim powiedz jakie masz auto 🙂 Przecież nie każdy akumulator będzie pasować...

Ewentualnie możesz poszukać sobie na jakimś marketplace motoryzacyjnym, który umożliwia szukanie części po numerze VIN lub po modelu pojazdu. Ja znam tylko jedną taką stronę w Polsce - WOOPAUTO. Tutaj masz listę dostępnych akumulatorów: https://woopauto.com/sklep/czesci-zamienne/osobowe/elektryka/akumulator/ - wystarczy że sobie to przefiltrujesz dopasowując do swojego pojazdu i masz odpowiedź 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×