Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

CÓRKA OGLĄDA KANAŁ YOUTUBERKI SAGI

Polecane posty

Gość gość

Moja 13 letnia córka od jakiegoś czasu ogląda kanał na youtube 18 letniej dziewczyny o pseudonimie SAGI. Przejrzałam sobie, bo córka ostatnimi czasy wciąż opowiada o depresjach, szpitalach psychiatrycznych, cięciu się itp. więc przejrzałam ten kanał. Prowadzi go miła, ładna i bardzo inteligentna 18 latka, majaca mnóstwo zainteresowań i ambicje, ale niestety jest także chora na depresję, tnie się, bywa w szpitalach psychiatrycznych przez to- stąd to zainteresowanie córki tematyką szpitali i problemów psychicznych.  Dziewczyna ta wzbudza we mnie pozytywne odczucia, tylko się zastanawiam, czy nie zabronić córce ogladania jej kanału, gdyz zauważyłam, ze córka czasem wmawia sobie pewne objawy, przychodzi do mnie z pytaniami, czy w depresji jest taki i taki objaw, a czy to, że chce mieć drugi kolczyk w uchu nie zwiastuje, ze zaczynają się u niej problemy z samookaleczaniem itp.  Może tematyka poruszana w filmikach SAGI jest za mocna dla 13 latki? Jak sądzicie? A moze przesadzam?  Gdyby córka była nieco starsza to nie miałabym obaw, bo dziewczyna prowadzaca kanał wydaje mi się bardzo ogarnięta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :::

Nie przesadzasz. Twoja corka jest jeszcze na tyle niedojrzala, ze latwo ulega wplywom. Zabron jej. Teraz sa wakacje, organizuj i wypelniaj jej czas do maksimum, zeby nie miala sily sleczec w necie. Musisz znalezc jakis sposob, moze nie byc latwo. Ale grozi Wam, ze corka popadnie w hipochondrie albo cos gorszego. Lepiej dmuchac na zimne. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no raczej nie bardzo
13 godzin temu, Gość gość napisał:

dziewczyna prowadzaca kanał wydaje mi się bardzo ogarnięta

Otoz to, WYDAJE Ci sie. Ona sie tnie - wiec ogarnieta nie jest. Pomimo pelnoletnosci nadaje kontrowersyjne tresci, nie zwazajac na to, ze moze tym wyrzadzic krzywde innym - wiec ogarnieta nie jest.

Zwiodlo Cie, ze dziewczyma jest sympatyczna. To sobie pomysl, ze nawet wielu mordercow, gwalcicieli i innych przestepcow bylo sympatycznych, dlatego ludzie tracili czujnosc.

Oczywiscie nie porownuje tu tej jutuberki do przestepcy, pisze tak jedynie dla porownania i zebys Ty sie otrzasnela. Jestes zbyt wyrozumiala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no raczej nie bardzo

* Oczywiscie nie utozsamiam tu tej jutuberki do przestepcy, pisze tak jedynie dla porownania i zebys Ty sie otrzasnela. Jestes zbyt wyrozumiala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość khai

Ja osobiście obejrzałam wszystkie filmiki Sagi i wydaje mi się, że jej kontent zdecydowanie nie nadaje się dla tak młodej osoby. Jej filmy są dość informacyjne, ale z racji tego, że ona sama cierpi na zaburzenia, o których opowiada, to są też one bardzo dołujące i niemerytoryczne. Jeśli Twoje dziecko interesuje się tego typu tematami to polecałabym Ci zrobić research i zapewnić jej materiały emocjonalnie neutralne, z których będzie mogła czerpać wiedzę opracowaną w sposób naukowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lili

Zgadzam się trzeba pilnować co dzieci oglądają w internecie. Moja córka sama mnie się pyta czy mogę to oglądać ale to kwestia wychowania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Lili, gratulacje!

A do Autorki: dzialaj poki nie jest za pozno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Własnie dziś wrzuciła filmik, jak nie wstydzić się swoich blizn po cięciu, mam mieszane uczucia, bo z jednej strony  tak pięknie mówi o tych bliznach, o ich historii, o tym, czym są, a z drugiej... to jest przecież samookaleczanie, krzywda i słuchajac tego młodsze nastolatki mogą uznać cięcie się za pozytywne, skoro te blizny są tak patetycznie przedstawione w filmiku. Bardzo mi szkoda tej dziewczyny, jej cierpienia, życzyłabym jej, by przestała się ciąć, ponoć już ma niedowład ręki po głębszym nacięciu, widać, ze cierpi z powodu swoich zaburzeń. Zacheciłam córkę, by nie oglądała tych treści, ona nie ma tego typu problemów jeszcze, ale widzę, że odkąd śledzi ten kanał to jakaś posępna chodzi, wciąż interesuja ją zaburzenia psychiczne i czasem widzę, jakby na siłę doszukiwała się w sobie nieprawidłowości. Powiedziałam, ze nie zgadzam sie, by oglądała tego typu tresci, nie dlatego, ze uważam, ze youtuberka jest zła czy coś, ale nie są to tresci dla niej odpowiednie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arletka

Strasznie pozytywna ta Sagi, mam 14 lat, uważam, zę takie kanały są potrzebne, żeby młodziezy pokazać, jak postępować ze swoimi problemami, pod jej filmikami wiele osób komentuje które się tną, też się tnę, dlatego te filmiki mają dla mnie wartośc, bo mamy ten sam problem- mam 14 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arletka

I tez od dzisiaj nie wstydzę się blizn, nie bedę ich ukrywała chociaż nie sa one az tak głębokie, ale nie są też powodem do wstydu. Moim zdaniem powinna Pani pozwolić córce ogląać takie filmiki i nie zamykać jej na świat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
3 godziny temu, Gość gość napisał:

Własnie dziś wrzuciła filmik, jak nie wstydzić się swoich blizn po cięciu, mam mieszane uczucia, bo z jednej strony  tak pięknie mówi o tych bliznach, o ich historii, o tym, czym są, a z drugiej... to jest przecież samookaleczanie, krzywda i słuchajac tego młodsze nastolatki mogą uznać cięcie się za pozytywne, skoro te blizny są tak patetycznie przedstawione w filmiku.

Idąc tym tokiem myślenia, powinno się ocenzurować pół internetu, bo przecież młodsze nastolatki mogą zobaczyć coś niewłaściwego. Rodzice powinni pilnować i wychowywać swoje dzieci, a nie czepiać się youtuberek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dry

Nikt tu sie nie czepia, boli Cie stwierdzenie FAKTOW?

Powyzej jakas nastolatka rowniez tnaca sie napisala, ze rzeczony kanal jest dla niej wsparciem. No OK, ale na corke Autorki tego tematu tutaj kanal wplywa destrukcyjnie, skoro juz mozna zauwazyc u niej obnizony nastroj. Autorka powinna nie tylko zachecac, by nie ogladala, ale tez kontrolowac (sa rozne sposoby na to). Jutuberka moze sobie byc najsympatyczniejsza na swiecie, ale rola matki jest chronic wlasne dziecko i myslec zapobiegawczo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Skoro córka ma obniżony nastrój, nie wierzę, że jest to spowodowane oglądaniem kanału tej jutuberki. Pamiętajcie też, że u nastolatek hormony szaleją, więc takie stany nie zawsze świadczą o chorobie. Sama choruję na depresję, więc wiem jak to mniej więcej działa. Wyobraź sobie szklankę wody, pełną aż po brzegi, jeżeli jedna kropla dodana do tej szklanki, sprawi, że zawartość się wyleje, to w czym jest problem? W tym, że ta szklanka była już pełna, a nie w tej kropli. To takie nieco filozoficzne podejście, mam nadzieję, że zrozumiecie, o co chodzi. Radziłabym zabrać córkę do dobrego psychologa, bo to nie jest tak, że jakieś filmiki sprawią, że będzie zdołowana, wszystko zależy od jej stanu psychicznego. Warto zabrać ją na wizytę do dobrego specjalisty, bardzo często jest tak, że nastolatki w jej wieku nie mówią o problemach, są skryte, choć niekiedy mogłoby się wydawać, że jest inaczej. Może córka ma jakieś problemy w szkole, z rówieśnikami, itp. Warto się temu przyjrzeć. Choroby psychiczne bardzo często dają o sobie znać w wieku nastoletnim, na szczęście mamy takie czasy, że świadomość ich istnienia u nastolatków, a nawet dzieci, jest wśród lekarzy większa niż chociażby 10 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

A i jeszcze jedno, poszukaj jakiś fajnych filmików, książek i innych materiałów poprawiających nastrój, np. motywacyjnych, autorów takich jak Nick Vujicic, itp. a także muzykę z pozytywną melodią, tekstem. To też daje siłę do działania. Skoro córka ogląda Sagi, to domyślam się, że lubi k-pop, a jest wiele k-popowych piosenek poprawiających nastrój, np. BTS - Idol. I co najważniejsze, teledyski i teksty nie są takie kontrowersyjne jak w przypadku muzyki europejskiej czy amerykańskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość specjal
4 godziny temu, Gość gość napisał:

Skoro córka ma obniżony nastrój, nie wierzę, że jest to spowodowane oglądaniem kanału tej jutuberki.

To uwierz, ze jak najbardziej jest to mozliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość specjal
4 godziny temu, Gość gość napisał:

A i jeszcze jedno, poszukaj jakiś fajnych filmików, książek i innych materiałów poprawiających nastrój, np. motywacyjnych, autorów takich jak Nick Vujicic

Tos poradzila... Na delikatna strukture psychiczna ogladanie NV bankowo wplynie przygnebiajaco, skoro nawet wywody S tak podzialaly. NV to skrajny przypadek sily woli, ale tez skrajny przypadek kalectwa fizycznego. Ogarnietego doroslego moze przyprawic o smutek duszy (pomimo pozytywnych przemowien), a co dopiero malolate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nie sadzę, by moja córka miała autentyczne przygnębienie, bo zauważyłam, ze jest to coś w stylu doszukiwania sie u siebie objawów,  koncentrowania na swojej psychice, częstego poruszania tematów związanych ze szpitalami psychiatrycznymi- mówi o tym, jakby pobyt w takiej placówce był jakąś formą wywyższenia, bycia lepszym, co własnie mnie najbardziej zaniepokoiło. Dlatego powiedziałam, by nie oglądała takich tresci w internecie, dopóki nie będzie jej psychika dojrzalsza. Ja nie mówię, ze ta Sagi jest jakas  zła, bo w komentarzach pod jej ostatnim filmikiem widać, ze młodziezy z podobnymi problemami jej filmiki pomagają, ale uważam, zę córka zaczyna niewłaściwie podchodzić do takich treści, wiec to raczej nie dla niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Poza tym bardzo mi żal tej dziewczyny, ma 18 lat, od kilku lat walczy z tak trudnym problemem, mówiła w jednym z filmików, ze rodzice nieraz muszą nawet w środku nocy zawozić ją na szpitalny SOR, by zszyć ranę, widać, ze bardzo cierpi przez to samookaleczanie. Też sie zastanawiam, jakie okrutne życie miała ta dziewczyna, że aż musiała sięgnąć do cięcia się, zęby sobie poradzić psychicznie. Inteligentna, ładna, miła dziewczyna- życzę jej jak najlepiej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

No wlasnie: „młodziezy z podobnymi problemami”. A nie Twej Corce, skoro zauwazasz u Niej to, co napisalas.

Moze zle tu zinterpretowalysmy Twa pierwsza wypowiedz. Jesli Corce nie obnizyl sie nastroj, to tylko sie cieszyc. Ale ogolnie nie ma z czego, dowodem Twoj ostatni wpis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

*przedostatni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foa
50 minut temu, Gość gość napisał:

Poza tym bardzo mi żal tej dziewczyny, ma 18 lat, od kilku lat walczy z tak trudnym problemem, mówiła w jednym z filmików, ze rodzice nieraz muszą nawet w środku nocy zawozić ją na szpitalny SOR, by zszyć ranę, widać, ze bardzo cierpi przez to samookaleczanie. Też sie zastanawiam, jakie okrutne życie miała ta dziewczyna, że aż musiała sięgnąć do cięcia się, zęby sobie poradzić psychicznie. Inteligentna, ładna, miła dziewczyna- życzę jej jak najlepiej!

Jakiś czas temu była w programie Czarno na Białym, gdzie mówiła o wszystkim. Można znaleźć odcinek na internecie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzia13

Uważam że ta Sagi jest świetną dziewczyną! Ma genialną osobowość, a takim ludziom zawsze jest trudniej! Jest mega uzdolniona w wielu dziedzinach, mam też 13 lat i myslę że ogladanie jej może wyjść na dobre a nie na złe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

generalnie nawet dorosli ludzie czytajac o jakich chorobach potrafia wmawiac sobie objawy, potem robia z siebie durniow u lekarza. niech corka oglada kanaly typu slodka ada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Twoja córka raczej zrobiła sobie jakiś autorytet z tej sagi i próbuje sie do nie upodobnić w taki dziecinny sposób. Widocznie nie dojrzała do takiej tematyki. Widac, ze jeszcze nie ma dystansu do tego wszystkiego. Poradż jej żeby zaprzestaa to ogladac, lub zostawiła sobie te filmiki do obejrzenia za kilka lat. Bo raczej problemy 18-latki nie dotycza jeszcze 13-latki.

Widac, ze córka jest spragniona jakiegoś wzoru - i to faktycznie jest częste u nastolatków- ale jednak próbuje go odnaleźc na niewlaściwym kanale, patrząc na jej wiek i brak dojrzałości.

Poszukajcie jakichś kanałów o "weselszej" tematyce. Może córka odkryje jakieś inne youtuberki albo znajdzie nowe pasje i zapomni o tej depresyjnej konwencji? Jest mnóstwo kanałów mądrych dziewczyn z rożnymi pasjami o bardziej optymistycznej tematyce. Na pewno coś znajdziecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×