Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Rodziny wielodzietne

Polecane posty

Gość gość

Tez widzieic coraz wiecje oridzn wielo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Tez widzicie w sowim otoczeniu coraz więcej rodzin wielodzietnych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Tak .Ale im tylko współczuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Wielodzietnej, to znaczy ile ? Dla mnie osobiście zaczyna się powyżej 3 dzieci😀.  

A odpowiadając na pytanie: nie, nie widzę. U mnie norma jest 3-4 dzieci, jedynakow jest jak na lekarstwo. Na moim osiedlu przeważają rodziny z 3-4 dzieci, jedynak jest tylko jeden na 30 domków 😀 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Tez zauwazylam, ze coraz wiecej osob decyduje sie na 3 lub 4 dziecko i bardzo mi sie to osobiscie podoba. Duze rodziny sa super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

To zalezy od osobowosci.Jesli matka lubi siedziec w domu, nie wychodzi bez potrzeby, uwielbia gotowac, mieszkanie musi byc na blysk, to idealna kandydatka na duzo rodzine.Ale te co maja zainteresowania, lubia przyrode, sporty, podroze to beda sie meczyc siedzac w czterech scianach.No i ojciec musi dobrze zarabiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

W roku nad morzem było mnóstwo rodzin wielodzietnych . Bardzo duzo par z 4-5 dzieci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Od kiedy jest 500+ To więcej ludzi stać na wakacje i fajnie👍

Chociaz widzę dużo patologicznych rodzin i to mi się nie podoba... klną przy ludziach, dzieciach,zachowują się jak dzicz z buszu, szkoda dzieci poprostu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 godziny temu, Gość Gosc napisał:

To zalezy od osobowosci.Jesli matka lubi siedziec w domu, nie wychodzi bez potrzeby, uwielbia gotowac, mieszkanie musi byc na blysk, to idealna kandydatka na duzo rodzine.Ale te co maja zainteresowania, lubia przyrode, sporty, podroze to beda sie meczyc siedzac w czterech scianach.No i ojciec musi dobrze zarabiac

Zgadzam się.

Ja nadaję się ale mam dwójkę,bo nie wyobrazam sobie większego tłumu 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dla mnie wielodzietnosc to powyżej 5 dzieci i nie widzę by takich par było coraz więcej. Rodzin z 3-4 dzieci od zawsze było dużo, 2 to taki standard tu nie widzę roznicy, a jedynakow teraz jest chyba trochę więcej niż kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

W Polsce według prawa rodzina wielodzietna to 2+3 ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość gość napisał:

W Polsce według prawa rodzina wielodzietna to 2+3 ..

Dlatego napisałam, że dla mnie. 3 dzieci to nie jest nic niezwykłego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
5 godzin temu, Gość Gosc napisał:

To zalezy od osobowosci.Jesli matka lubi siedziec w domu, nie wychodzi bez potrzeby, uwielbia gotowac, mieszkanie musi byc na blysk, to idealna kandydatka na duzo rodzine.Ale te co maja zainteresowania, lubia przyrode, sporty, podroze to beda sie meczyc siedzac w czterech scianach.No i ojciec musi dobrze zarabiac

Co ty powiesz 🙂

Chemik , nauczyciel akademicki ma wystarczajace zainteresowania ? Wiem, ze lubi przyrode i podroze 😉 

Ksiegowa, dodatkowo prowadzaca warsztaty z rekodzieła  dla ludzi , ma wystarczajace zainteresowania ? Tak samo lubi przyrode i sport 😉

Kazda byla jedynie na urlopie macierzynskim, kazda ma po 4 dzieci 🙂

Kazda z nich ma pomoc domowa, bo nie ma czasu sprzatac i gotowac 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

 

5 godzin temu, Gość Gosc napisał:

To zalezy od osobowosci.Jesli matka lubi siedziec w domu, nie wychodzi bez potrzeby, uwielbia gotowac, mieszkanie musi byc na blysk, to idealna kandydatka na duzo rodzine.Ale te co maja zainteresowania, lubia przyrode, sporty, podroze to beda sie meczyc siedzac w czterech scianach.No i ojciec musi dobrze zarabiac

Matki nie siedza w domu tylko jezeli nie lataja z dziecmi po lekarzach, sklepach , szkolach itd to conajmniej wychodza z dziecmi na spacer.  Jedno z rodzicow jak uwielbia gotowac to plus.  Jezeli lubisz mieszkanie na blysk to nie mozesz miec wiecej niz jedno dziecko albo doprowadzisz dzieci do nerwicy.  Matki, ktore lubia przyrode i sporty biora ze soba dzieci na wiekszosc wypadow i dziela sie tym z dziecmi, spedzaja tak razem czas.  Jedno z rodzicow musi dobrze zarabiac to fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nie. Jedno-2 dzieci, i nikt ze znajomych czy rodziny więcej nie planuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

1 lub gora 2, ale najczesciej jedno to bylo w ostatnich latach przed tym jak wygral PiS. Za PO tak bylo, ze ludzi nie bylo nawet stac na drugie. Pamietam tu na kafeterii ile bylo w tamtych latach tematow pt.: mam 1 dziecko i wiecej nie bedzie bo nas nie stac (w tresci byly wymienione zarobki obojga rodziciw i wydatki). W realu bylo to samo, wiekszosc ludzi, ktorych znam miala jedynkow i rzadko kto sie decydowal na drugie. Odkad jest 500+ temat sie rozwiazal. Wszyscy w sasiedztwie maja juz po 3 dzieci. I bardzo dobrze, ze tak sie stalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Za PO bylo tak fatalnie, ze ci ktorzy chcieli miec normalne wieksze rodziny, a nie tylko 1 dziecko, to wyjezdzali do UK. Teraz za tego nowego rzadu zaczeli powoli wracac.

To co sie dzialo przed PiS to byla katastrofa. Spadek liczby urodzen grozacy zawaleniem sie systemu emerytalnego, fala emigracyjna gorsza niz w okresie przed i powojennym, totalna dezinformacja, manipulacja i odwracanie uwagi w mediach (nawet tych publicznych). Farsa jakich malo. Ja nie rozumiem, ze tych pajacow nie postawiono przed trybunalem konstytucyjnym.

A na deser planowano jeszcze przyjac tysiace Chasydow chcacych wrocic do Polski (dla nich pewnie dodatki rodzinne by sie znalazly, bo oni nie pracuja w pelnym wymiarze godzin bo nie moga i zyja zwykle z zasilkow i ulg). Miejsce im zrobili, bo dramatycznie spadla liczba Polakow w Polsce. 🤨 Ja nie jestem ksenofobem, ale jak widze cos takiego to mi cisnienie skacze, bo nie mozna robic takich akcji kosztem rdzennej ludnosci danego kraju i ta ludnosc po prostu jawnie krzywdzic, powodujac ze jej codzienne zycie staje sie nie do wytrzymania do tego stopnia, ze rezygnuje z rodziny albo nie widzi dla siebie przyszlosci we wlasnym kraju. Absurd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mamy przeludnienie, po co sie tak mnożyć?  i jeszcze maciory żyją na koszt normalnych ludzi któzy pracują i płaca podatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

tzn. rezygnuje z posiadania rodziny *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fhfg
Dnia 19.07.2019 o 11:12, Gość Gosc napisał:

To zalezy od osobowosci.Jesli matka lubi siedziec w domu, nie wychodzi bez potrzeby, uwielbia gotowac, mieszkanie musi byc na blysk, to idealna kandydatka na duzo rodzine.Ale te co maja zainteresowania, lubia przyrode, sporty, podroze to beda sie meczyc siedzac w czterech scianach.No i ojciec musi dobrze zarabiac

Wielodzietność nie wyklucza zainteresowań, uprawiania sportów, poznawania przyrody. Naprawdę uważacie, że tylko kobiety bez zainteresowań mają więcej niż jedno dziecko. Radzę się rozejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×