Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kasia

Ile się daje teraz na chrzest jak się jest chrzestną lub chrzestnym? mąż będzie chrzestnym i nie znamy standardów

Polecane posty

Gość kasia

jak bylo u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Tyle, na ile Was stać, u nas w rodzinie 500zl od chrzestnych to standard plus jakaś pamiątka typu łańcuszek/bransoletka itp. (niekoniecznie musi być złoto, nie każdy je lubi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Tyle ile zechcecie wlozyc w koperte. W koncu tu nie chodzi o kase. 

Moj maz kupil dla chrzesnicy zlote kolczyki i wlozyl do koperty 300zl. Wlozysz 200 czy 100 i tez bedzie dobrze. Ja jestem malo religijna ale zadaniem chrzestnych nie jest raczej obsypywanie pieniedzmi tylko wspieranie w wychowaniu w wierze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nie dajcie się wyrobić w bycie sposorami. Pamietajcie o ważnych dniach ale z rozsądkiem.  Bo będąwas doic do konca zycia. Wyznaczcie na poczatku standardy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja byłam

Ja w zeszłym tygodniu byłam chrzestna i dałam 2000  zł plus kolczyki,łańcuszek z przywieszka i pamiątkę. Biżuteria złota. Ktoś może uważać ze dużo,ale to moja bliska koleżanka której ostatnio mocno pogorszyła się sytuacja finansowa,a ode mnie pieniędzy nie weźmie,wiec ogólnie dosyc czesto robie im zakupy i mówiłam żartem,ze to dla chrześniaka. :)Pieniadze dalam jakby dziecku i wcale nie będę zła jak pójdą „na życie”.Gdyby sytuacja była inna,ona była jakaś zapatrzona materialistka to jakbym w ogóle zgodziła się być chrzestna to dałabym coś tylko dla dziecka i może 200-300 zł do koperty.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×