Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość autorka

roczne dziecko a picie w nocy mm

Polecane posty

Gość autorka

Pytanie do mam, których dzieci były na mm - jak oduczyć dziecko picia w nocy mleka, tak żeby uniknąć płaczu i wrzasku, czy może nie da się bez awantur? moja roczna już córka w ciągu nocy budzi się ok 2 razy i gdy nie dostanie butli to rozkręca się tak że chyba całe osiedle ja słyszy;/tylko butla ja uspokoi, i tak rozcieńczam to mleko i pije prawie samą wodę ale jednak wciąż pije, dodam, że kolacje zawsze zjada porządną więc raczej głodna nie jest, tylko czym tą butle zastąpić, proszę o porady doświadczonych w tej kwesti mam 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa

A moze dac ostani posilek kaszke, z owocami i jest bardzo syta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggghh

Moja córka ma 5,5mies i je o 21-22 i potem śpi do 6-7rano. O której ostatni posiłek dajesz? Dodaj może kleik jakiś czy właśnie kaszke, żeby nie była głodna.. Ja też karmie piersią, ale tylko trochę mam mleka, głównie mm jest jej posiłkiem, moje mleko bardzo wodniste jest, nic jej nie syci no i za mało, ale za to ją bardzo uspokaja i zasypia jak aniołek przy cycu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja moją córkę zaczęłam oduczać picia mm w nocy jakoś koło 14-15mż. Zamiast butli z mlekiem zaczęłam jej podawać zwykłą wodę. Do tej pory (a ma już 2,5roku) jak się przebudzi w nocy to pije kilka łyków wody (ale z każdym miesiącem coraz częściej zdarza jej się nie pić wcale w nocy). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

 

11 minut temu, Gość Gość napisał:

Ja moją córkę zaczęłam oduczać picia mm w nocy jakoś koło 14-15mż. Zamiast butli z mlekiem zaczęłam jej podawać zwykłą wodę. Do tej pory (a ma już 2,5roku) jak się przebudzi w nocy to pije kilka łyków wody (ale z każdym miesiącem coraz częściej zdarza jej się nie pić wcale w nocy). 

Czyli to przebudzanie się to raczej z przyzwyczajenia niż z głodu, bo jeżeli po wodzie dziecko zasypia to raczej głodna nie była?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

My akurat nie mieliśmy takiego problemu, ale sporo znajomych tak..  i w większości przypadków jedyne co pomogło to przemęczenie się kilka nocy, tak by dziecko zrozumiało że butli już nie będzie. Zastępowanie wodą nic nie dawało (dziecko dalej się budziło i pomagało butli), na smoczek rok to za dużo. Oczywiście kluczowe jest żeby zadbać o porządna, sytą kolację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×