Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Emila

Ciąża obumarła

Polecane posty

Gość Emila

Witam. będąc u lekarza stwierdził ciążę obumarła. Dostałam skierowanie do szpitala. według lekarza to jakiś 8 tydzień zaś w szpitalu stwierdzono że wygląda na 6 i się nie rozwija. Czy serce i tętno mogło być widoczne jeszcze? Czy ktoś tak miał może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowka2019

Ja straciłam ciążę w 8 tc. Wiek wg USG to 6/7, czyli też w tym wieku mniej więcej doszło do obumarcia. Było tak, że na wizytę poszłam we wtorek i serduszko biło (jednego, bo ciąża była bliźniacza, ale drugie już nie żyło), ale lekarz powiedział, że "nie wie czy coś z tego będzie". W czwartek poszłam do innego, zaufanego lekarza i już serduszko nie biło.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Przykro mi bardzo 😥 niestety tak się często zdarza. Trzymaj się! Współczuję całym sercem! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emila

Właśnie u mnie nie było wcale bicia serca dlatego się zastanawiam czy może nie było za wcześnie i mogłam odczekać bo może jeszcze by się pojawiło. dlatego się zadreczam czy nie zrobiłam źle idąc do szpitala😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowka2019
20 minut temu, Gość Emila napisał:

Właśnie u mnie nie było wcale bicia serca dlatego się zastanawiam czy może nie było za wcześnie i mogłam odczekać bo może jeszcze by się pojawiło. dlatego się zadreczam czy nie zrobiłam źle idąc do szpitala😞

A betę sprawdzałaś? Zanim cokolwiek zrobią powinni zlecić badanie bety hcg 2x i sprawdzić czy maleje albo stanęła w miejscu. U mnie przy 6 tc serce biło już zawsze. Ale koleżanki miały tak, że np dopiero dało się je usłyszeć/zobaczyć koło 8 tc. 

 

Lekarze wiedzą co robią raczej.... Słyszałam tylko o jednym przypadku konowała, który bez "drugiej ręki" stwierdzil zgon w 9tc od razu fal tabsy poronne. Laska pojechała do szpitala a tam biło serduszko.... Niestety już niedługo. Dlatego lekarze się.zabezpirczaja i takich decyzji nie podejmują indywidualnie. 

Ja miałam zawał, jak przy wypisie że szpitala zobaczyłam, że beta.... Była większa niż w dniu przyjecia 😕 poszlam półprzytomna z awantura ale okazało się, że to tylko rozbieżność laboratoryjna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Na tak wczesnym etapie ciazy najpierw robia badanie krwi, nim w szpitalu wykonaja zabieg czyszczenia macicy. 

Serce mojego malenstwa w 6 tygodniu bilo kiedy zaczelam krawic. Dostalam srodki na podtrzymanie ciazy i mialam lezec, niestety krwawilam z kazdym dniem mocniej. Poszlam do szpitala. Serce mojego dzicka juz nie bilo, lekarz powiedzial, ze i tak trzeba zrobic badanie z krwi a potem je powtorzyc. Lekarze nie podejmuja decyzji o lyzeczkowaniu bez pewnosci, ze ciaza obumarla. 

Bardzo Ci wspolczuje z powodu tego co sie stalo. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×