Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Monisia

Mamusie na kafe to prawdziwe patriotki

Polecane posty

Gość Monisia

Wkładają pieniądze lekarzom, pielęgniarkom i położnym do kieszeni nie biorąc za to rachunku. To jest lapowkarstwo a wiec przestępstwo!!! Przyczyniają się do poszerzania szarej strefy i okradają własna ojczyznę z podatku!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośc mimi

Wcale nie, bo gdyby nie wkładały do kieszeni dowodów wdzięczności, to te osoby i tak nic by nie dostały. jak to sobie wyobrażasz - panie doktorze, dam panu 200 zł w ramach podziękowania, ale proszę wystawić mi fakturę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

mało tego pielęgnują łapówkarstwo powodując że ta patologia nigdy sie nie skończy

dlatego wyjechałam do szwecji

wbrew temu co się mówi w polsce szwecja wciaż istnieje i ma sie dobrze

tylko że tutaj patriotyzmem jest płacenie podatków, sprzatanie po psie i bycie miłym dla bliźniego

w polsce niepojęte, bo tu trzeba walczyć z jakimś wyimaginowanym wrogiem

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 minuty temu, Gość gośc mimi napisał:

Wcale nie, bo gdyby nie wkładały do kieszeni dowodów wdzięczności, to te osoby i tak nic by nie dostały. jak to sobie wyobrażasz - panie doktorze, dam panu 200 zł w ramach podziękowania, ale proszę wystawić mi fakturę?

Wyobrażam to sobie tak. Faktura za dodatkowa opiekę położnej lub lekarza. Tak jest w każdym normalnym kraju. Wszyscy płaca podatki bo wszyscy są równi. A lapowkarstwo to przestępstwo. A gdy chcesz się odwdzięczyć lekarzowi to kup kwiaty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość gośc mimi napisał:

Wcale nie, bo gdyby nie wkładały do kieszeni dowodów wdzięczności, to te osoby i tak nic by nie dostały. jak to sobie wyobrażasz - panie doktorze, dam panu 200 zł w ramach podziękowania, ale proszę wystawić mi fakturę?

tak. to by sie nazywało prywatna konsultacja lekarska. ładujcie dalej w tyłki lekarzom na pewno to poprawi publiczną służbę zdrowa! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marysia
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

mało tego pielęgnują łapówkarstwo powodując że ta patologia nigdy sie nie skończy

dlatego wyjechałam do szwecji

wbrew temu co się mówi w polsce szwecja wciaż istnieje i ma sie dobrze

tylko że tutaj patriotyzmem jest płacenie podatków, sprzatanie po psie i bycie miłym dla bliźniego

w polsce niepojęte, bo tu trzeba walczyć z jakimś wyimaginowanym wrogiem

 

 

Zgadzam się w 100%. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gości żaba

A w Polsce „Bog, honor, ojczyzna” ale na podatkach się oszukuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Gości żaba napisał:

A w Polsce „Bog, honor, ojczyzna” ale na podatkach się oszukuje 

dlatego wolę 'bób humus włoszczyzna' 🙂 ale ja tam jestem lewackim pomiotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 minut temu, Gość Gość napisał:

tak. to by sie nazywało prywatna konsultacja lekarska. ładujcie dalej w tyłki lekarzom na pewno to poprawi publiczną służbę zdrowa! 

Nie można świadczyć prywatnych konsultacji w ramach pracy w publicznej jednostce. Poza tym raczej nie wszystkie położne (lekarze chyba też) pracuję na dg, cześć jest na umowie o pracę. Co do kwiatów to ...yczny pomysł - co można zrobić z kilkoma bukietami codziennie? Namęczy się położna a zarobi kwiaciarnia. Podobnie z alkoholem i słodyczami. Pracowałam w szpitalu i szef wołał nas co pewien czas, otwierał szafę i kazał wybierać.

Nie znaczy to, że jestem zwolenniczką dowodów wdzięczności czy tym bardziej łapówek. O ile dowody wdzięczności sa dobrowolne, bo ludzie sa zadowoleni z opieki, o tyle łapówki to przestępstwo, bo bez nich lekarze często nic nie robią.

Tyle, ze nie łączyłabym tego z podatkami.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nbsbs

Już nie mówiąc o tym ze osoba która nie będzie miała tego tysiąca na boku dla położnej czy lekarza będzie gorzej traktowana. Bo przecież za miła obsługę się płaci pod stołem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nbsbs
10 minut temu, Gość Gość napisał:

Nie można świadczyć prywatnych konsultacji w ramach pracy w publicznej jednostce. Poza tym raczej nie wszystkie położne (lekarze chyba też) pracuję na dg, cześć jest na umowie o pracę. Co do kwiatów to ...yczny pomysł - co można zrobić z kilkoma bukietami codziennie? Namęczy się położna a zarobi kwiaciarnia. Podobnie z alkoholem i słodyczami. Pracowałam w szpitalu i szef wołał nas co pewien czas, otwierał szafę i kazał wybierać.

Nie znaczy to, że jestem zwolenniczką dowodów wdzięczności czy tym bardziej łapówek. O ile dowody wdzięczności sa dobrowolne, bo ludzie sa zadowoleni z opieki, o tyle łapówki to przestępstwo, bo bez nich lekarze często nic nie robią.

Tyle, ze nie łączyłabym tego z podatkami.

 

W takim razie szpital powinien mieć cennik usług dodatkowych, z których pieniądze by szły czesciowo do personelu a czesciowo na szpital. I skończyłby się problem niedożywienia pacjentów czy braku choćby podstawowych środków higieny w szpitalach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja cie nie moge.

Najpierw prowadzenie ciązy w prywatnym gabinecie. Co najmniej 10 wizyt.

Często szkoła rodzenia. Też prywatna

I jeszcze za poród im wciskać?!

Was juz całkowicie pogięło!

Dalej róbcie z lekarzy święte krowy!

I płaćcie im za rzeczy które powinny być standardem! Ludzie! Oni mają pensje, mają swoje biznesy. Nie robią wam łaski dobrze was traktując. Wy im już zapłaciłyście w podatkach! Bo stąd są finansowani! A jak jednemu z drugim 6-8 tysiecy szpitalnej pensji mało to niech sie przebranżowi!

Włączajcie dyktafony przy wizytach lekarskich i położnych w szpitalu, a każdą opryskliwość zgłaszajcie na piśmie do rzecznika praw pacjenta i do dyrektora placówki.

Piszcie o nich opinie w internecie, bo to coś zmieni. 

A nie wciskanie łapówek!

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

I jeszcze za poród im wciskać?!

 

Nadmieńmy, że za poród w państwowym szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bsbbbs
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Ja cie nie moge.

Najpierw prowadzenie ciązy w prywatnym gabinecie. Co najmniej 10 wizyt.

Często szkoła rodzenia. Też prywatna

I jeszcze za poród im wciskać?!

Was juz całkowicie pogięło!

Dalej róbcie z lekarzy święte krowy!

I płaćcie im za rzeczy które powinny być standardem! Ludzie! Oni mają pensje, mają swoje biznesy. Nie robią wam łaski dobrze was traktując. Wy im już zapłaciłyście w podatkach! Bo stąd są finansowani! A jak jednemu z drugim 6-8 tysiecy szpitalnej pensji mało to niech sie przebranżowi!

Włączajcie dyktafony przy wizytach lekarskich i położnych w szpitalu, a każdą opryskliwość zgłaszajcie na piśmie do rzecznika praw pacjenta i do dyrektora placówki.

Piszcie o nich opinie w internecie, bo to coś zmieni. 

A nie wciskanie łapówek!

 

 

W punkt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×