Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tylko pytam

Pytanie o podawanie dziecku zwyklego mkeka

Polecane posty

Gość Tylko pytam

Dziecko ma 2 lata. Je nabial typu jogurty, kefiry, serki. Chcialabym zaczac podawac zwykle mleko. Do tej pory nie dawalam bo synek byl dlugo na piersi.

Jakie i jak najlepiej podawac mleko. Zwykle z kartonu czy zagotowac wczesniej? Czy moze lepiej uht? 

Czy musze wczesniej zagotowac mleko czy moze byc prosto z kartonu?

Ja sama nie pije mleka, bo mam uczelenie, dlatego pytam w sprawie tego mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

UHT to nie mleko tylko biała woda. Najlepiej świeże mikrofiltrowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tylko pytam
7 minut temu, Gość gość napisał:

UHT to nie mleko tylko biała woda. Najlepiej świeże mikrofiltrowane.

Gotowac takie mleko czy nie trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Ewa

Ja podaję dziecku 2.5 roku cały czas gotowane lub podgrzane. Robię płatki na mleku, owsiankę itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość Tylko pytam napisał:

Gotowac takie mleko czy nie trzeba?

Nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Wiesz że picie mleka na mocne kości to mit bo mleko zakwasza organizm a organizm żeby się tego pozbyć wyciąga minerały właśnie z kości? Oczywiście przemysł wam tego nie powie bo im zależy żebyście kupiły a mleko=zdrowie jest tak silnie zakorzemione w społeczeństwie że nikt nawet tego nie sprawdza. Są inne źródła wapnia i nie wywołują przy okazji osteoporozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
42 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Wiesz że picie mleka na mocne kości to mit bo mleko zakwasza organizm a organizm żeby się tego pozbyć wyciąga minerały właśnie z kości? Oczywiście przemysł wam tego nie powie bo im zależy żebyście kupiły a mleko=zdrowie jest tak silnie zakorzemione w społeczeństwie że nikt nawet tego nie sprawdza. Są inne źródła wapnia i nie wywołują przy okazji osteoporozy

Zgadzam się z powyższym.. Nie na darmo jest powiedzenie pij mleko będziesz kaleką.  ale za tym przemysłem stoją ogromne pieniądze, ludzie lubią mowić że "moja babcia codziennie piła mleko i żyłą 90 lat", ale to już nie jest mleko jakie piła twoja babcia, a krowa nie skacze radośnie po łące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autorka
2 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Wiesz że picie mleka na mocne kości to mit bo mleko zakwasza organizm a organizm żeby się tego pozbyć wyciąga minerały właśnie z kości? Oczywiście przemysł wam tego nie powie bo im zależy żebyście kupiły a mleko=zdrowie jest tak silnie zakorzemione w społeczeństwie że nikt nawet tego nie sprawdza. Są inne źródła wapnia i nie wywołują przy okazji osteoporozy

 

1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Zgadzam się z powyższym.. Nie na darmo jest powiedzenie pij mleko będziesz kaleką.  ale za tym przemysłem stoją ogromne pieniądze, ludzie lubią mowić że "moja babcia codziennie piła mleko i żyłą 90 lat", ale to już nie jest mleko jakie piła twoja babcia, a krowa nie skacze radośnie po łące

A jakie polecacie zrodla wapnia i w jakiej ilosci dla dwulatka?

Poki co je platki na mleku zwyklym, kefir lub jogurt 400 g na dwa razy w ciagu dnia. Myslalam aby zastapic czasem kefir tym mlekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×