Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Przerażona...

Za mały płód w 6tc.

Polecane posty

Gość Przerażona...

Kochane dziś byłam na pierwszym USG, lekarz mówił że jestem w 6tc. na USG było widać bicie serduszka ale lekarz mówił też, że płód jest bardzo malutki... Z tego co wiem powinien mieć w 6tc. od 4 do 6mm, u mnie jednak wyszło zaledwie 2,9mm czy powinnam się martwić? Proszę o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Przerażona... napisał:

Kochane dziś byłam na pierwszym USG, lekarz mówił że jestem w 6tc. na USG było widać bicie serduszka ale lekarz mówił też, że płód jest bardzo malutki... Z tego co wiem powinien mieć w 6tc. od 4 do 6mm, u mnie jednak wyszło zaledwie 2,9mm czy powinnam się martwić? Proszę o pomoc...

Czemu nie zapytałaś lekarza? Idziesz na wizytę, płacisz (być może) i nie dowiadujesz się wszystkiego? Ja ci nie odpowiem, bo się na tym nie znam i nie wiem, jak wiekszosc ludzi, którzy tu siedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izka

Ja bym sie poki co nie martwiła, kazde dziecko rozwija sie swoim tempem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ciezko powiedzieć. Wyjasni sie w ciagu nastepnych tygodni. Dobrze ze jest serce. Powtorz usg za 2 tyg i sie okaze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
42 minuty temu, Gość Izka napisał:

Ja bym sie poki co nie martwiła, kazde dziecko rozwija sie swoim tempem

Nie. Zarodki w pierwszych tygodniach ciąży, jeśli rozwijają się prawidłowo, to rozwijają się tak samo. Dopiero w późniejszym etapie ciąży płód rośnie w indywidualnym tempie. Ale autorce mogła przesunąć się owulacja i ciąza jest po prostu młodsza niż wynika to , daty ostatniej miesiączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przerażona...
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Nie. Zarodki w pierwszych tygodniach ciąży, jeśli rozwijają się prawidłowo, to rozwijają się tak samo. Dopiero w późniejszym etapie ciąży płód rośnie w indywidualnym tempie. Ale autorce mogła przesunąć się owulacja i ciąza jest po prostu młodsza niż wynika to , daty ostatniej miesiączki.

Chyba nie mogła mi się przesunąć ponieważ jest bicie serduszka, które widać dopiero w 6tc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przerażona...
5 godzin temu, Gość Gość napisał:

Czemu nie zapytałaś lekarza? Idziesz na wizytę, płacisz (być może) i nie dowiadujesz się wszystkiego? Ja ci nie odpowiem, bo się na tym nie znam i nie wiem, jak wiekszosc ludzi, którzy tu siedzą

Pytałam lekarza jednak lekarz powiedział, że będzie wszystko wiadomo na następnym USG, które mam za 6 tyg. Skoro nie wiesz, to nie komentuj... Pytam bo może któraś z kobiet tutaj miała podobną sytuacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roksi

autorko nie czekaj 6 tygodni, idz do innego lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 godziny temu, Gość Gość napisał:

Nie. Zarodki w pierwszych tygodniach ciąży, jeśli rozwijają się prawidłowo, to rozwijają się tak samo. Dopiero w późniejszym etapie ciąży płód rośnie w indywidualnym tempie. 

Mój lekarz mówił tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość Przerażona... napisał:

Pytałam lekarza jednak lekarz powiedział, że będzie wszystko wiadomo na następnym USG, które mam za 6 tyg. Skoro nie wiesz, to nie komentuj... Pytam bo może któraś z kobiet tutaj miała podobną sytuacje.

Nawet jak miała to każdy przypadek jest inny. Idź do innego lekarza, albo czekaj na następną wizytę. Skoro on badając Cię nie wie, to nikt tutaj tym bardziej wiedział nie będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana

U mnie tez tak bylo ze niby cora za mala jak na swój wiek plodowy, urodzila się z waga 4300 i mierzyla 60 cm, zdrowa jak ryba 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 godziny temu, Gość Ana napisał:

U mnie tez tak bylo ze niby cora za mala jak na swój wiek plodowy, urodzila się z waga 4300 i mierzyla 60 cm, zdrowa jak ryba 😉

Nie miałaś cukrzycy ciążowej? To makrosomia płodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może ciąża jest młodsza? U mnie też zarodek miał 3mm w 6 czy nawet na początku 7 tygodnia i martwiłam się, że mało. Z ciążą wszystko ok, rośnie, rozwija się prawidłowo. Badania prenatalne bez zastrzeżeń, na początku 14 tygodnia wielkość płodu w normie dla wieku ciąży, tętno w normie. Na Twoim miejscu spokojnie poczekałabym na kolejne badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana
Dnia 28.07.2019 o 01:03, Gość Gość napisał:

Nie miałaś cukrzycy ciążowej? To makrosomia płodu...

Nie mialam cukrzycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaHa

NIE CZEKAJ TYLE!! Idz za 2 tyg. na usg. Ja niestety tak miałam jak Ty i lekarz mówił o wizycie po 2 tyg a nie 6. Masakra, zwariujesz. Albo jeżeli nie chcesz na usg to zrób sobie bete i po 2-3 dniach znowu. Zobaczysz czy przyrasta jak trzeba. Jeżeli nie urośnie albo będzie spadać, idź koniecznie do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×