Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Joanna04

Perforacja przegrody nosa

Polecane posty

Witam,czytam ten wątek i jestem przerażona tym że tak ciężko znosicie tę dolegliwosc.Ja jakis czas temu mialam koszmarne problemy z nosem w nocy,budzilam sie smarkalam,dlubalam bo mialam tak zapchany nos .Poszlam do lekarza i dowiedzialam sie że mam perforację przegrody.Bylam w szoku,ale lekarz powiedzial żebym nie byla taka przerazona bo z tym sie żyje tylko trzeba nos nawilzac bo nieprawidlowy obieg powietrza prowadzi do suchosci.Bylam przerazona czytalam o zapadaniu sir nosa i balam sie.Minelo wiele lat,nawilzsm nos jak mam sucho i czasem świszcze i nic poza tym.Żyję normalnie,mam trudniej oddychac ale to przez krzywą przegrode .Przyznam ze jestem panikarą ale jakos mi to nie spędza snu z powiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak dużą ma się ta perforację. Mi doszły zatoki, a teraz jak jest zimno to leci i leci z nosa. Moja pierwsza operacja na NFZ się całkowicie nie powiodla. Bo niby dziurka trochę jest mniejsza ale dziura zamknąć się nie zamknęła. Po nowym roku wybiorę się do dr. Krawczynskiego, jestem ciekawa co mi powie i może u niego uda mi się ją zamknąć, czytałam że to bardzo dobry specjalista. Nie wyobrażam sobie z tym żyć bo mi to okropnie przeszkadza w funkcjonowaniu i boje się tej deformacji w przyszłości. Moim zdaniem nie ma co zwlekać i udawać że nic się nie będzie działo. Póki dziurka świeża trzeba iść to zrobić u sprawdzonego lekarza który się w tym specjalizuje. Bo jak teraz nie ma żadnych objawów to zaraz mogą się zacząć. U mnie tak było. Z miesiąca na miesiąc coraz gorzej. A perforacje mam od czerwca około.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie Ty piszesz o zmianach z miesiąca na miesiąc a ja o perforacji wiem juz z 5 -6lat i u mnie sie nic nie zmienia.Poza tym perforacje ma kazdy narkoman prawie co drugi po operacji prostowania przegrody i ja nigdy nie widzialam nikogo po zapadnięciu sie nosa,nawet zdjec w internecie takich nie ma więc moze nie ma co tak panikowac.Ja teraz troche sie nakręcilam po tym forum ale mam nadzieje ze nic sie nie zmieni u mnie na gorzej.Większości przypadkow sie nie operuje tylko obserwuje więc chyba mozna z tym żyć,a to ze Ci cieknie z nosa to chyba raczej nie przez perforacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieknie przez zatoki które nieprawidłowo funkcjonują przez zły przepływ powietrza. Ja mam perforacje z przodu więc się martwię tym zapadnięciem. Sam lekarz powiedział że trzeba to zrobić aby nos się nie zapadł. Więc chyba wie co mówi. Pójdę do Krawczynskiego czyli specjalisty w tej dziedzinie i zapytam o wszystko. Niestety u mnie objawy mnie dobijają, śpiewam również i mi to strasznie uniemożliwia prawidłowy oddech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To trzymam kciuki żeby wszystko dobrze się skonczylo.Trochę sie nakręcilam i zaczelam sie martwić,no ale nic,poki co moja perforacja nie daje mi bardzo w kość.Kiedy masz miec ten zabieg?wiesz juz czy dopiero idziesz sie umówoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę się narazie zapisać na wizytę, a operacje mogę mieć dopiero za 5msc. Bo w październiku miałam już jedna, a pół roku musi być przerwy między jedną a drugą. To dobrze że nie masz objawów. Ludzkie organizmy da różne. Ja również trzymam za ciebie kciuki 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli juz mialas operacje zamykającą perforacje….nie udała się czy to byl jakis etap?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałam wyżej. Przyjęło się tylko część płata. Ale robiłam to u zwykłego laryngologa w Lublinie i dawał mi 70% szans. Co znaczy niewiele. Spróbuję u kogoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubię_żelki

Podobno widać po podrażnionej śluzuwce czy ktoś regularnie dawał do nosa... Znajomej chirurg po operacji pogratulował, że nie ma śladów po zażywaniu narkotyków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2022 o 14:16, Petra37 napisał:

No wlasnie Ty piszesz o zmianach z miesiąca na miesiąc a ja o perforacji wiem juz z 5 -6lat i u mnie sie nic nie zmienia.Poza tym perforacje ma kazdy narkoman prawie co drugi po operacji prostowania przegrody i ja nigdy nie widzialam nikogo po zapadnięciu sie nosa,nawet zdjec w internecie takich nie ma więc moze nie ma co tak panikowac.Ja teraz troche sie nakręcilam po tym forum ale mam nadzieje ze nic sie nie zmieni u mnie na gorzej.Większości przypadkow sie nie operuje tylko obserwuje więc chyba mozna z tym żyć,a to ze Ci cieknie z nosa to chyba raczej nie przez perforacje.

A dużą masz perforacje? Ja o mojej też wiem już jakieś 6 lat z tym że jestem po dwóch nieudanych operacjach. Ale narazie nie podejmuje się kolejnej, bo z tego co widzę to nawet takich małych nie udaje się zamknąć więc zamknięcie mojej, która ma 2,2 cm tym bardziej się nie uda, a moze się powiększyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie wiem jakiej wielkości mam perforację,nie wiem jak to można zmierzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.01.2023 o 11:32, Petra37 napisał:

Ja nawet nie wiem jakiej wielkości mam perforację,nie wiem jak to można zmierzyć

Najlepiej zrobić tomografię i w opisie powinny być wymiary perforacji. Ewentualnie jak dostaniesz płyta z wynikiem to możesz sobie sama zmierzyć o ile będziesz wiedziała jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×