Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Gošç

Przeprowadzka za granice warto, dokąd?

Polecane posty

Gość Gošç

Myślę o wyjeździe z kraju. Mam odłożone 10 tys angielski opanowany w stopniu komunikatywnym. Czy za taką sumę uda mi się wyjechać? I do jakiego kraju. Myślałam o Szwecji. Blisko Polski zarobki wysokie jakość życia na wysokim poziomie. Słyszałam też o programie au pair. Czy ktoś brał udział w takiej wymianie kulturowej? Czy są tu osoby które mieszkają za granicą? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

W londynie 10tys zl wystarczy ci na miesiac skromnego zycia.. wiec troche malo chyba ze masz ogarniete gdzie sie zatrzymac i jakis start

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Szwecja i "wymiana kulturowa"? Taka sama wymiana jak dla Kaszuba wyprowadzic się na Śląsk, nie dramatyzujmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARKUS
1 godzinę temu, Gość gosc napisał:

W londynie 10tys zl wystarczy ci na miesiac skromnego zycia.. wiec troche malo chyba ze masz ogarniete gdzie sie zatrzymac i jakis start

A KOGO OBCHODZI JAKIŚ ZJEEBANY LONDYN? TRZEBA BYĆ POJEEBANYM ŻEBY TAN JEECHAĆ TERAZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARKUS
3 godziny temu, Gość Gošç napisał:

Myślę o wyjeździe z kraju. Mam odłożone 10 tys angielski opanowany w stopniu komunikatywnym. Czy za taką sumę uda mi się wyjechać? I do jakiego kraju. Myślałam o Szwecji. Blisko Polski zarobki wysokie jakość życia na wysokim poziomie. Słyszałam też o programie au pair. Czy ktoś brał udział w takiej wymianie kulturowej? Czy są tu osoby które mieszkają za granicą? 

JAK ZNASZ SZWEDZKI TO JEDŹ TAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

ja mieszkam w Dubaju, pogoda super, zarobki jeszcze lepiej, wszystko na mega wysokim poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nazwaaa

Jak jestes mloda to ja bym jechala do Dubaju. Duzo za i przeciw, ale mieszkanie w Dubaju to bylo moje marzenie. Nie wiem tez czy chcesz tylko wyjechac na jakis czas czy zeby zostac na dlugie lata/ kupic mieszkanie czy dom. 

Ja mieszkam w Irlandii i powiem Ci, ze ciezko jest zaczac. Za pokoj minimum 700 euro w centrum jesli znajdziesz, dlatego ze jest bardzo duzo chetnych a mieszkan w ogole brakuje. Wiec na ogladanie pokoju kolejkama z 30 osob. Wiem, bo nawet kilka lat temu, kedy ja podnajmowalam pokoj bylam zasypywana smsami i mailami. Teraz jest jeszcze gorzej. 

 

Zarobisz min 10€/ H. Zycie nie jest drogie, tanie zakupy zrobisz w Lidlu, Aldi ( czasem o wiele taniej niz w Pl). Zakwaterowanie jest tylko drogie. 

 

W Irlandii mieszkam od 7 lat i teraz kupujemy dom. Dla chcacego nic trudnego. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowka2019

Dla chcącego.... Ja swego czasu miałam bardzo duże ciśnienie, żeby wyprowadzić się i mieszkać chwilę chociaż zagranica. Moim odwiecznym marzeniem są Stany - nie na stałe, na kontrakt. Poza USA miałam kiedyś propozycje Skandynawii (Malmo... Odmówiłam) i Czech 🙂

Ostatecznie jestem w Polsce, bo jestem w ciąży i z 3 dzieci już nie będzie łatwo - ewentualnie do rozważenia właśnie Czechy, bo bardzo dobrze płacą a i do naszego polskiego miasta zamieszkania byłoby blisko. 

uważam, że zawsze warto - niewiele można stracić, za to zyskać nożna bardzo dużo. Dzieci też. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Figa

Nie jedz do Szwecji bo tam ludzie żyją w strachu przed uchodźcami, gwalty, kradzieże, brak szacunku dla zasad. Wczoraj czytałam na ten temat. Za 10 tysięcy pożyjesz dokładnie tyle ile w Polsce czyli ok 2-3 miesiące w każdy kraju, zależy na jakim poziomie ale 3 miesiące to mas na znalezienie pracy, domu  i życia. Może Holandia albo... Indie -:) ale na spontan to chyba nigdzie, lepiej mieć jakaś bazę bo możesz wpaść w różne pułapki.najlepiej to chyba na jakaś wyspę w ciepłych krajach, prace znajdziesz  np. w gastronomii jednak z taka kasa nie wyjeżdżaj bo angielski wszyscy znają a i kasy maja więcej a i tak żyją w dyskomforcie jak nie znajda pracy która nie wykańcza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej na zachód. Południe to fajna pogoda, atrakcje, ale niekoniecznie dobre warunki pod względem zatrudnienia. Kwestia taka, na co możecie sobie pozwolić. Jeśli pracujecie zdalnie, to nie ma znaczenia. W przypadku gdy będziecie organizować przeprowadzkę, polecam jedynie ten motyw - solidnyprzewoznik.pl/przeprowadzki-miedzynarodowe/ Nie ma lepszego rozwiązania. Oni wszystko noszą, ładują, zabezpieczają, ładunek ubezpieczony. Tak naprawdę kompletnie nie ma się o co czepiać. Organizacyjnie - super. Jeśli przeprowadzka, to tylko tak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×