Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Przyszła mama

Trudne początki ciąży

Polecane posty

Gość Przyszła mama

Cześć, czy jest ktoś również jak ja na początku ciąży i nie czuje się za dobrze? Jestem dopiero w 8 tygodniu a czuje się jakby powietrze ze mnie zeszło, jestem ciągle zmęczona, w pracy muszę dawać radę, ale po pracy bym tylko leżała i spala. Czuję się jakbym była przeziębiona, mam dreszcze ale jednak najgorsze jest to że mam doła jak przy Pms 😞 trwa to już drugi tydzień i nie wiem czemu, ale psychicznie wysiadam, Ma ktoś podobnie? Kiedy będzie lepiej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Super Żona

Oj mnie tak długo trzymało jak bym co najmniej była przeziębiona i to tak porządnie.... Musisz czekać aż przejdzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama

W którym tygodniu poczulas się lepiej? Długo się staraliśmy z mężem i jak się dowiedziałam że jestem w ciąży byłam przeszczesliwa a teraz nic mi się nie chce i jestem przygnebiona 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Super Żona

Jestem w 20 tygodniu i szczerze od niedawna poczułam się lepiej... Chodź nieraz po całym dniu czuje się jak bym cały dzień w okopach pracowała. Nie martw się dasz radę ...musisz... Będzie wszystko ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama

Ja też czuję się zmęczona po pracy, choć mam biurową, tak jakbym fizycznie kopala rowy! A nie byłaś zdołowana? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Niestety kochana musisz zacisnac zęby i trwać w tym. Ja jestem 21 tc i dopiero od 16 tc poczułam się lepiej. Ale to nie znaczy, że z Tobą też tak będzie - może poczujesz się lepiej wcześniej czego ci bardzo życzę. Pilnuj aby regularnie się wyróżniać i nie doprowadzac do zaparć bo to właśnie zaparcia w dużej mierze potęgują źłe samopoczucie, bóle brzucha, ciężkość a mogą nawet mdłości i wymioty! Gratuluje ci serdecznie ciąży! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuta

Ja mam to samo. Od początku ciazy jakbym miała grypę. Zmęczenie ogromne . Zawsze byłam aktywna w domu posprzątane wszystko ogarnięte a przy tej ciazy ( bliźniacza) jakby ścięło mnie z nóg. Żeby cokolwiek zrobic to muszę z siebie wykrzesać siły a później leżę i odpoczywam. Jutro zaczynam 16 tydzień wiec widse zr teoche lepiej ale ta poprawa idzie bardzo powoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuta

Ja myśle ze to wiek. Mam 36 lat. W pierwszej ciazy pracowałam do ostatniego dnia przed porodem ale to było 9 lat temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelinium

tez tak miałam, myslalam ze mnie grypa dopadła, ciagle spiaca chodziłam.Brzuch mnie bolał jakbym zaraz miala okres dostac, aten nie przychodził.Zorientowałam sie w 6 tygodniu - znaczy wczesniej podejrzewałam, ale przeciez to niemozliwe. a jednak test pokazal dwie kreski. Bol brzucha tak sie nasilil, ze nie bylam w stanie stac. Zwolnilam sie z pracy, pojechalismy na pogotowie - krwiak.. Leki na podtrzymanie i z lozka nie wstawac. 

Mialam fajna prace, 11 latnie dzieko, wszystko poukladane i nagle swiat mi runal. Nie dosc ze psychicznie musialam sie pozbierac, to fizycznie nie było lepiej. 

Psychicznie było dobrze w okolicach 26 tyg, bo juz wiedzialam ze dziecko jest na tyle duze ze ma szanse, ale nadal lezalam.Psychicznie dojde do siebie jak skonczy 18 lat:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama

Ja również mam 36 lat więc może faktycznie to wiek? Zaciskam zęby bo przecież to dopiero początek więc gdzie tam do 9 miesiąca!... W dodatku pracę mam bardzo stresujaca i pod dużą presją, L4 na razie brać nie mogę bo jest sezon urlopowy i zastępuje już koleżankę. Szefowi chce dopiero powiedzieć po 3 miesiącu bo kobieta mimo umowy na czas nieokreślony ponoć do 3 miesiąca nie jest chroniona i może zostać zwolniona... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xyz

Kobieta jest chroniona od 1 dnia ciąży. Mówi się pracodawcy często dopiero po 3 miesiącu, gdy minie największe ryzyko poronienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss
3 godziny temu, Gość Przyszła mama napisał:

Ja również mam 36 lat więc może faktycznie to wiek? Zaciskam zęby bo przecież to dopiero początek więc gdzie tam do 9 miesiąca!... W dodatku pracę mam bardzo stresujaca i pod dużą presją, L4 na razie brać nie mogę bo jest sezon urlopowy i zastępuje już koleżankę. Szefowi chce dopiero powiedzieć po 3 miesiącu bo kobieta mimo umowy na czas nieokreślony ponoć do 3 miesiąca nie jest chroniona i może zostać zwolniona... 

Kolejna niekumata nie znajaca swoich praw. Na umowie o prace jestes chroniona od dnia stwierdzenia ciazy, a nie zadne ...y o 3 miesiacach. Jedyne co ma zwiazek z 3 mcami to duze ryzyko poronienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kokkkp

Ja jestem obecnie w 16tc . Na poczatku czulam sie okropnie. Wszystko mi smierdzialo zwlaszcza moja sypialnia lozka sofa . Mulilo mnie ciagle, ledwo wstawalam zeby syna do szkoly zaprowadzic.  Generalnie nie moglam patrzec na siebie . Nawet prysznica  mi sie nie chcialo brac. Teraz jest o wieeeele lepiej. Wiec trzeba poczekaj. Pozdrawiam     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggg

Oj oj zobaczycie potem tak 8 miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja czułam się jakbym miała kaca mordercę. Mdłości, wymioty od rana do wieczora. Nie miałam siły wyjść po schodach, nie byłam w stanie nic jeść, bo wszystko wracało. Wszystko mi śmierdziało. Błagałam męża, żeby mnie dobił. Trwało to do 16 tygodnia. Nie wyobrażałam sobie, że można się tak czuć. Byłam na zwolnieniu, bo nie byłam w stanie nic zrobić. Jak wstawałam z łóżka, to cała się trzęsłam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja do 17 tc nie mogłam  normalnie funkcjonować. Ciagłe wymioty , mdłości  , omdlenia , Przez 3 tygodnie nie wychodziłam  z domu bo nie miałam sily zeby wstać  , umyć  sie , ubrać . Ciągle spałam ...Okropnie sie czułam . 

Poźniej przytyłam duzo i byłam gruba jak bela hehe aleeee za to mogłam wyjść z domu i normalnie  isc do sklepu jak człowiek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bgthj

Niestety również wymiotowalam do 5 miesiąca. Byłam 2 razy w szpitalu nawet. To było tak straszne, że już się nie zdecyduje na dziecko. Pamiętam doskonale beznadziejnosc tej sytuacji, bezradność, bo nic nie pomagało, to cała wieczność była. Ciąża to okropny okres w moim życiu, jednak cieszę się, że teraz mały cud śpi obok i każdy dzień z nią cieszy, jest nagroda za wszystko co przecierpialam, także spokojnie, dasz radę.. Ciąża nie jest łatwa ani piękna jak na obrazku, ale poród jest kolejną masakra, ale to wszystko jest do przeżycia i w końcu minie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama

Najbardziej martwi mnie ta moja drazliwosc, Wszystko ale dosłownie wszystko mnie irytuje nawet mąż.... I ten dół, jestem tak zdołowana żebym z łóżka nie wychodziła w ogóle... 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja jestem w drugiej ciąży, w pierwszej wymiotowalam kilka razy dziennie i mdlilo mnie 24/h do 6 miesiąca.W drugiej myslalam że będzie lepiej, jest juz  8 miesiac A ja dalej mam mdłości, mam wstręt do wody i jedzenia, od 3 miesiecy jestem na kroplowkach. Jeszcze tylko 4 tygodnie i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×