Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Użytkowniczka

Kilka rzeczy które mnie martwią. Czy któraś z was też przez to przechodziła?

Polecane posty

Witam. 

W czwartek urodziłam moją córunie. Zdrowa i szczęśliwa. Karmię piersią. Córcia ostatnią kupę zrobiła wczoraj rano (taką porządną) i dopiero niecałe 10 minut temu taką mniejszą. 

Była u nas położna i powiedziałam jej że córka nie kupciała od wczoraj. Powiedziała że to normalne gdy się karmi piersią. Czy któraś z was też miała tak przy swoich pociechach?

Kolejna sprawa która zaniepokoiła mojego partnera i teściową (oczywiście mnie również) to to że po zrobieniu tej małej, dzisiejszej kupki ulało jej się. Było tego może z dwie łyżeczki (córka jadła do 15 minut wcześniej ) Co mnie zaniepokoilo? A no to że to ulanie było żółte i trochę gęstrze. Teściowa powiedziała że ogólnie kupka była za mała no i to żółte ulanie to może świadczyć o lekkim zaparciu. Co wy o tym sądzicie? Czy to normalne? Ktoś tak miał?

Chciałam tylko dodać że córka je na żądanie, co dwie-trzy godziny. Nie ma problemów ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Widocznie się zatruła, skoro wymiotuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ufam
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Widocznie się zatruła, skoro wymiotuje

nie strasz dziewczyny i przestań gadać głupoty, po prostu jej się ulało mleko to jest normalne u noworodków.Powiem ci że jak mój synek miał dwa tygodnie to nie robił kupki przez 7 dni i pediatra powiedziała że wszystko okej,tak bywa, na ósmy dzień zrobił taką wielką że nigdy czegoś podobnego wcześniej nie widziałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość Ufam napisał:

nie strasz dziewczyny i przestań gadać głupoty, po prostu jej się ulało mleko to jest normalne u noworodków.Powiem ci że jak mój synek miał dwa tygodnie to nie robił kupki przez 7 dni i pediatra powiedziała że wszystko okej,tak bywa, na ósmy dzień zrobił taką wielką że nigdy czegoś podobnego wcześniej nie widziałam.

To znaczy o kupkę się nie martwię ponieważ pediatra powiedział że jeśli się karmi piersią to czasem tak jest. Po prostu mleko jest tak "dobre" że dziecko nie ma nawet co wydalać. Martwię się bardziej tym żółtym, gęstrzym ulaniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama2

Mi na piersi kupę robiła kilka razy na dobę A położna kazała mi zapisywać ile kup A norma była 8-10 na dobę (o ile dobrze pamietam) co przystawialam do piersi to robiła kupki. Mi tak z 6 robiła. Na początku (pierwszy miesiąc po ur)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 minut temu, Gość Ufam napisał:

nie strasz dziewczyny i przestań gadać głupoty, po prostu jej się ulało mleko to jest normalne u noworodków.Powiem ci że jak mój synek miał dwa tygodnie to nie robił kupki przez 7 dni i pediatra powiedziała że wszystko okej,tak bywa, na ósmy dzień zrobił taką wielką że nigdy czegoś podobnego wcześniej nie widziałam.

7 dni nie robił kupy taki maluch i było ok????? Szok. Dorosłego rozwaliloby jakby tydzień nie robił kupy A co mówiąc taka mała dziecina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Zainstaluj sobie słownik do przeglądarki, bo oczy bolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ndnns

Muahahaha ale mi to zmartwienia. Córunia nie może się wys rac. Tozto katastrofa światowa. Lepiej jej daj środki na przeczyszczenie bo świat nie będzie się dalej kręcił dopoki nie walnie klocka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
4 minuty temu, Gość Ndnns napisał:

Muahahaha ale mi to zmartwienia. Córunia nie może się wys rac. Tozto katastrofa światowa. Lepiej jej daj środki na przeczyszczenie bo świat nie będzie się dalej kręcił dopoki nie walnie klocka

a zebys zaparcia dostała !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Babs
Przed chwilą, Gość gosc napisał:

a zebys zaparcia dostała !

Ty już masz... stad to napięcie u ciebie Hahaha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość Babs napisał:

Ty już masz... stad to napięcie u ciebie Hahaha 

jakie napiecie,ja sie dobrze bawie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sbbd
1 minutę temu, Gość gosc napisał:

jakie napiecie,ja sie dobrze bawie :D

No to gratulacje ze nawet podczas zaparć potrafisz się dobrze bawić :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Autorko, nie jestem specjalistą, ale mam dwie córki, które karmilam piersią po ponad rok i różne były ulewania i różne kupy. Jeżeli dziecko nie ma innych objawów choroby to nie szukaj nieprawidłowości. Mojabstarsza robiła kupę czasami raz na kilka dni, mlodsza po kilka razy na dobę, czasami ulewaly na bialo, czasami na żółto a przewaznie wcale. Nie martw się, każde dziecko jest inne, każda matka ma inne mleko, przy karmieniu piersią nigdy nie jest jednakowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciek
46 minut temu, Użytkowniczka napisał:

Witam. 

W czwartek urodziłam moją córunie. Zdrowa i szczęśliwa. Karmię piersią. Córcia ostatnią kupę zrobiła wczoraj rano (taką porządną) i dopiero niecałe 10 minut temu taką mniejszą. 

Była u nas położna i powiedziałam jej że córka nie kupciała od wczoraj. Powiedziała że to normalne gdy się karmi piersią. Czy któraś z was też miała tak przy swoich pociechach?

Kolejna sprawa która zaniepokoiła mojego partnera i teściową (oczywiście mnie również) to to że po zrobieniu tej małej, dzisiejszej kupki ulało jej się. Było tego może z dwie łyżeczki (córka jadła do 15 minut wcześniej ) Co mnie zaniepokoilo? A no to że to ulanie było żółte i trochę gęstrze. Teściowa powiedziała że ogólnie kupka była za mała no i to żółte ulanie to może świadczyć o lekkim zaparciu. Co wy o tym sądzicie? Czy to normalne? Ktoś tak miał?

 

Chciałam tylko dodać że córka je na żądanie, co dwie-trzy godziny. Nie ma problemów ..

Chętnie possalbym twoje mleczne cycuszki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beka z madek

Widze że już tu ktoś dostał odpieluszkowego zapalenia mózgu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hel
1 godzinę temu, Użytkowniczka napisał:

To znaczy o kupkę się nie martwię ponieważ pediatra powiedział że jeśli się karmi piersią to czasem tak jest. Po prostu mleko jest tak "dobre" że dziecko nie ma nawet co wydalać. Martwię się bardziej tym żółtym, gęstrzym ulaniem. 

nie martw się,to żółte które  córka ulała to jest siara 🙂urodziłaś przedwczoraj więc dopiero laktacja ci się rozkręca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Najstarszy robił raz na tydzień, prawie, że z zegarkiem w ręku 😂 drugi kilka razy dziennie i zawsze całe plecy brudne 😫 najmłodszy też raz na tydzień, duża wygoda😛 co do ulewania to na początku leci siara, która jest zwykle żółta, stąd może ten kolor, jeśli nie płacze, nie pręży się, ma miękki brzuszek to wszystko jest ok☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Dziecko na piersi powinno robić kupę minimum raz dziennie, po 6 tygodniu to się zmienia. Moje robiło raz na 7-10 dni po 6 tygodniu i to jest prawidłowe. Mowa o dzieciach wyłącznie na piersi. Ulewanie to normalna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gość gość napisał:

Autorko, nie jestem specjalistą, ale mam dwie córki, które karmilam piersią po ponad rok i różne były ulewania i różne kupy. Jeżeli dziecko nie ma innych objawów choroby to nie szukaj nieprawidłowości. Mojabstarsza robiła kupę czasami raz na kilka dni, mlodsza po kilka razy na dobę, czasami ulewaly na bialo, czasami na żółto a przewaznie wcale. Nie martw się, każde dziecko jest inne, każda matka ma inne mleko, przy karmieniu piersią nigdy nie jest jednakowo.

Wiem. I dziękuję. Pewnie nikt tu nie jest specjalistą dlatego pytam osoby które mają/miały dzieci i przeżyły coś podobnego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość may

Moja córka też miała po kilka dni przerwy, a potem robiła bez problemu. Również była karmiona tylko piersią. A co do ulewania, to jw. Siara jest żółta, więc ulewac można na żółto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Babhz
39 minut temu, Użytkowniczka napisał:

Wiem. I dziękuję. Pewnie nikt tu nie jest specjalistą dlatego pytam osoby które mają/miały dzieci i przeżyły coś podobnego 

No właśnie. Nie jesteśmy specjalistami od srannnia wiec daj nam spokoj, bo gufffno twojej córuni obchodzi nas tyle co zeszłoroczny śnieg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×