Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Ciąża NFZ, wyniki badań poród prywatny.

Polecane posty

Gość Gość

Witam, 

Ciąże prowadzę na NFZ co wiąże się z tym, że prawie wszystkie badania również mam wykonywane na fundusz. Płacę na to ogromne składki. Wyniki badań zostają w placówce do której chodzę na wizyty. Zdecydowałam się rodzic prywatnie i tu moje pytanie jak mogę uzyskać dostęp do moich wszystkich wyników badań. Czy powinnam napisać podanie do dyrektora placówki o odpis tych badań, czy może poprosić o wydanie na czas porodu z ustalonym terminem zwrotu. 

Bardzo proszę o radę, może ktoś był w podobnej sytuacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mali

A nie masz karty ciąży? Tam powinny być wpisane wszystkie wyniki badań i z tym idziesz do porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dziwne ja tez prowadzę ciąże na NFZ i zawsze dostaje kopie wyników badań, oryginały ma lekarz. U mnie opieka na NFZ jest super, lekarze są mega 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
47 minut temu, Gość Mali napisał:

A nie masz karty ciąży? Tam powinny być wpisane wszystkie wyniki badań i z tym idziesz do porodu.

Mam kartę ciąży i owszem są tam wpisy ale klinika wymaga oryginałów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abc

Generalnie wszystkie badania powinnaś dostać do ręki, lekarz nie powinien Ci ich zabierać a jedynie zapisać wyniki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
53 minuty temu, Gość Gość napisał:

Dziwne ja tez prowadzę ciąże na NFZ i zawsze dostaje kopie wyników badań, oryginały ma lekarz. U mnie opieka na NFZ jest super, lekarze są mega 

Mi niestety nic dają, wszystkie badania zostają w kopercie. Ja czytałam ustawę i wiem, że mam możliwość wglądu do swojej dokumentacji a nawet pozyczenia tej dokumentacji na określony czas. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Niech ci przychodnia zrobi ksero i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dziwne, ja chodziłam do lekarza na NFZ i wszystkie badania dostawałam do ręki. Tylko na czas pobyty w szpitalu moje wyniki zabrali, dostałam je z powrotem z kartą szpitalna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jeżeli poradnia robi badania w ramach NFZ,  to wyniki są ich własnością i zostają w dokumentacji którą pacjent może skserować/zrobić zdjęcia. Kiedy prowadziłam ciążę na NFZ miałam wyniki wpisane do karty ciąży,  a oryginały dostałam tylko tych badań które są potrzebne do porodu- grupa krwi, wykaz, chyba jesZcze krzepliwosc czy coś.  Przecież do porodu nikt nie potrzebuje twojej morfologii z 7. tygodnia ciąży i badania ogólnego moczu z 13. Jest raptem kilka takich potrzebnych, majątku to nie kosztuje (zwlaszcza zwłaszcza w porównaniu z prywatnym porodem), więc nie wiem w czym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
37 minut temu, Gość gość napisał:

Jeżeli poradnia robi badania w ramach NFZ,  to wyniki są ich własnością i zostają w dokumentacji którą pacjent może skserować/zrobić zdjęcia. Kiedy prowadziłam ciążę na NFZ miałam wyniki wpisane do karty ciąży,  a oryginały dostałam tylko tych badań które są potrzebne do porodu- grupa krwi, wykaz, chyba jesZcze krzepliwosc czy coś.  Przecież do porodu nikt nie potrzebuje twojej morfologii z 7. tygodnia ciąży i badania ogólnego moczu z 13. Jest raptem kilka takich potrzebnych, majątku to nie kosztuje (zwlaszcza zwłaszcza w porównaniu z prywatnym porodem), więc nie wiem w czym problem.

Problem w tym, że klinika wymaga całej dokumentacji medycznej pacjentki jeśli ciąża była prowadzona w innej placówce. Nie jest problemem dla mnie zrobienia kilku badań przed porodem bo i tak będę je zapewne robiła w klinice. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×