Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość proszę o radę

mój znajomy

Polecane posty

Gość proszę o radę

Mam znajomego, co ma 35 lat i mieszka z rodzicami. Niestety denerwuje mnie fakt, że krytykuje innych ludzi, typu że mają słabe auto, słabe ubrania, że nie nie widać po nich kasy. Sęk w tym, że ludzie których krytykuje, utrzymują się zupełnie sami albo po prostu mają własne rodziny, kredyty, więc siłą rzeczy nie będzie ich stać na odjazdowe rzeczy. Mam ochotę czasem mu coś powiedzieć na ten temat, ale z drugiej nie chce by się obraził. Co myślicie? Jak zaczyna ten temat, to po prostu go zmieniać czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o radę

up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Masz ochotę mu powiedzieć , ale nie chcesz by się obraził 😄 taki mamy naród, krytykują, narzekaja, mocni w gębie tylko jak główny zainteresowany nie słyszy, bo by się obraził. Ą tobie na nim zależy 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frek

Mieszkającego z rodzicami nie jesteś w stanie obrazić -bo słucha się tylko rodziców, jest pod władzą rodzicielską 🐵

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o radę
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Masz ochotę mu powiedzieć , ale nie chcesz by się obraził 😄 taki mamy naród, krytykują, narzekaja, mocni w gębie tylko jak główny zainteresowany nie słyszy, bo by się obraził. Ą tobie na nim zależy 😄

Ogólnie jest spoko, tylko w tym temacie mnie denerwuje. Przecież logiczne, że mieszkając z rodzicami każdy mógłby pozwolić sobie na wypasioną brykę, niż gdyby wynajmował mieszkanie sam. A on udaje, jakby nie widział tej zależności i to mnie wkurza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Gość proszę o radę napisał:

[...] Mam ochotę czasem mu coś powiedzieć na ten temat, ale z drugiej nie chce by się obraził. Co myślicie? [...]

W odpowiedniej formie możesz spokojnie wyrazić swoje zdanie na każdy temat. Nie cenzuruj swoich wypowiedzi tylko dlatego, że ktoś może się wielce ''obrazić''. Często konfrontacja poglądów i konstruktywna krytyka mają swoje pozytywne rezultaty.

Przed chwilą, Gość proszę o radę napisał:

[...]  krytykuje innych ludzi, typu że mają słabe auto, słabe ubrania, że nie nie widać po nich kasy. [...]

Projekcja własnych kompleksów, materialistyczne podejście do życia i ocena wartościowości człowieka przez pryzmat posiadania. Tego typu człowiek zazwyczaj nie będzie miał poszanowania dla nikogo, kto mu nie zaimponuje pieniądzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o radę
1 minutę temu, Gość Frek napisał:

Mieszkającego z rodzicami nie jesteś w stanie obrazić -bo słucha się tylko rodziców, jest pod władzą rodzicielską 🐵

No właśnie potrafi się obrazić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o radę
4 minuty temu, Nenesh napisał:

W odpowiedniej formie możesz spokojnie wyrazić swoje zdanie na każdy temat. Nie cenzuruj swoich wypowiedzi tylko dlatego, że ktoś może się wielce ''obrazić''. Często konfrontacja poglądów i konstruktywna krytyka mają swoje pozytywne rezultaty.

Projekcja własnych kompleksów, materialistyczne podejście do życia i ocena wartościowości człowieka przez pryzmat posiadania. Tego typu człowiek zazwyczaj nie będzie miał poszanowania dla nikogo, kto mu nie zaimponuje pieniądzem.

Widzisz, tylko jak można zaimponować mu kasą, skoro on ma ją tylko dlatego, że mieszka z rodzicami. Co innego, gdyby miał własne mieszkanie, sam się utrzymywał, do tego miał super brykę i inne rzeczy. To jestem w stanie przełknąć, choć toteż jest niegrzeczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o radę
Przed chwilą, Nenesh napisał:

W odpowiedniej formie możesz spokojnie wyrazić swoje zdanie na każdy temat. Nie cenzuruj swoich wypowiedzi tylko dlatego, że ktoś może się wielce ''obrazić''. Często konfrontacja poglądów i konstruktywna krytyka mają swoje pozytywne rezultaty.

Projekcja własnych kompleksów, materialistyczne podejście do życia i ocena wartościowości człowieka przez pryzmat posiadania. Tego typu człowiek zazwyczaj nie będzie miał poszanowania dla nikogo, kto mu nie zaimponuje pieniądzem.

Widzisz, tylko jak można zaimponować mu kasą, skoro on ma ją tylko dlatego, że mieszka z rodzicami. Co innego, gdyby miał własne mieszkanie, sam się utrzymywał, do tego miał super brykę i inne rzeczy. To jestem w stanie przełknąć, choć toteż jest niegrzeczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frek
11 minut temu, Gość proszę o radę napisał:

No właśnie potrafi się obrazić.

Czy chcesz, aby będąc z Tobą wołał do Ciebie, Mamusia! Co na obiad?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o radę
1 minutę temu, Gość Frek napisał:

Czy chcesz, aby będąc z Tobą wołał do Ciebie, Mamusia! Co na obiad?!

Nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę radę

Może wprost mu powiedzieć, że przynajmniej nie żyją na garnuszku rodziców, co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o radę

up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zua Madka

Zdecydowanie powiedz wprost. Jak się obraził i zerwie kontakt to tym lepiej dla Ciebie. Oszalalabym z takim bucem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×