Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Nenesh

Zarejestrowani
 • Zawartość

  1520
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

98 Excellent

1 obserwujący

Ostatnio na profilu byli

3605 wyświetleń profilu
 1. Może być alergia, choroba (np. wspomniana ospa), pasożyty (np. świerzb, pchły), od środków czystości, proszków czy płynów do prania, od sztucznych materiałów, czy przepocenia (jeśli zbyt ciepło ubierasz dziecko)... różnie, najlepiej jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.
 2. Nenesh

  Wiem, ze go zraniłam

  I miałaś do tego prawo. Zauroczenie ma to do siebie, że przemija. Można być z kimś bardzo blisko, po czym jednak nie odnaleźć się w relacji. Nie zrobiłaś niczego złego, byłaś z facetem szczera, a jego powinnością jest to uszanować. Zaangażował się bardziej i potrzebuje poradzić sobie z własnymi emocjami, także dobrze byłoby, gdybyście urwali kontakt na pewien czas, bądź całkowicie. Określił się wprost - nie chce być kolegą (teraz, czy w ogóle). I również w porządku. Natomiast, nie pozwól się wpędzać w poczucie winy, która na Tobie nie ciąży, nie oszukiwałaś go celowo, ani się nim nie bawiłaś. Ostatecznie okazał się nieodpowiednim wyborem, uczucia minęły i tyle, nie jesteś zobowiązana być z kimś na siłę.
 3. W każdy razie Autorka nie napisała, że zostawia wózek wraz z dzieckiem. Sama parę razy widziałam, jak matki biorą dzieciaka na ręce, a wózek zostaje w określonym miejscu... Co do złodziejstwa - niezależnie od powodów - było, jest i będzie, więc lepiej cennych rzeczy nie zostawiać bez nadzoru.
 4. Najlepiej z kulturą i poszanowaniem rozmówcy. Sposób zakończenia znajomości określi Ciebie, więc zdecyduj się na taki, jaki uważasz za słuszny. Twój wybór. Warto postawić sprawę jasno, podejść do sytuacji dojrzale i wprost się określić. Rozmówca nie czyta w myślach, nie musi rozszyfrowywać aluzji, nie musi się domyślać, jakie masz oczekiwania względem niego i relacji. Równie dobrze to facet mógłby oczekiwać, że zrozumiesz jego sygnały, że nie chce się spotykać i pogłębiać znajomości. Szczególnie, że... Zatem... Bezpośrednia komunikacja jest podstawą i najlepiej stosować ją od samego początku, by zaoszczędzić wszystkim zainteresowanym czasu i nerwów.
 5. Nenesh

  Nienawidze swojej pracy

  Inaczej - każde zajęcie lepsze od siedzenia w domu. Praca ma taki plus, że zawsze można ją zmienić, bądź poszukać opcji indywidualnych.
 6. Nenesh

  Zrobilam cos zlego co robic

  A jak sama uważasz? Czy obawiasz się powiedzieć i dlaczego? Tylko Ty masz możliwość przewidzieć, jak zachowałby się Twój partner, znasz go najlepiej. Natomiast, skoro wie, że cierpisz na ChAD przypuszczam, że mógłby okazać nieco zrozumienia dla sytuacji? Szczególnie, że miała miejsce dawno i de facto nie była niczym poważnym. Niestety, wyzwiska i groźby karalne są w społeczeństwie na porządku dziennym, większość jednak nie jest zgłaszana i agresor nie ponosi odpowiedzialności. W każdym razie, wydarzenie będzie miało taką rangę, jaką sama mu nadasz - jeśli podejdziesz do tego żartobliwie, na luzie, przy okazji wspomnisz, druga strona także zazwyczaj uwarunkuje się mniej zasadniczo. Ludzie są ludźmi każdy popełnia błędy, grunt, by to zrozumieć i zaakceptować.
 7. Mnie też emocje biorą, kiedy wszyscy zwracają uwagę na uciążliwą nieprawidłowość w przestrzeni publicznej, ale jakoś nikt się nie poczuwa, by wyrazić to głośno i zaprowadzić porządek. Przykry brak odwagi i poczucia odpowiedzialności obywatelskiej, samoregulacji społeczeństwa. Jeśli ktoś robi coś, co Tobie przeszkadza, poproś o zaprzestanie tego. Jeśli nie chcesz tego robić osobiście, można poprosić np - w opisanym przypadku - kierowcę, który odpowiada za porządek w pojeździe. Również, jeśli jesteś świadkiem w sytuacji, kiedy ktoś inny reaguje na patologię, poprzyj go głośno, bo to wiele daje i jest bardzo potrzebne. Szczególnie w dzisiejszych czasach egoizmu i upadającej kultury osobistej.
 8. Zależy, o który odłam satanizmu chodzi. W gruncie rzeczy z każdej doktryny można wyciągnąć coś pozytywnego, względy indywidualne.
 9. Może po prostu jeszcze nie spotkałaś faceta, który wywołałby u Ciebie większe emocje, może nie dojrzałaś do relacji, może faktycznie jesteś aseksualna, a może problem tkwi w nieprawidłowościach hormonalnych i warto zrobić badania dla pewności. Może chodzi o blokadę psychiczną?... tylko Ty masz możliwość weryfikacji przyczyn. Traktujesz facetów po koleżeńsku, z dziecinną naiwnością, tymczasem większość z nich jest nastawiona na seks, taka męska natura. Niewielu uznaje relację na zasadzie przyjaźni, bez podtekstów, tym bardziej, kiedy kobieta jest urodziwa. Także nawet, gdybyś od samego początku określała się wprost, oczekiwania na pogłębienie znajomości ze strony facetów mogą się pojawiać. Czujesz się ze sobą źle, czy chcesz się zmienić dlatego, że Twoje otoczenie ma odmienne podejście? Jeśli chodzi tylko o to, by się dopasować, to szczerze mówiąc nie warto. Każdy ma prawo żyć tak, jak chce, i grunt, by postarać się o środowisko i ludzi, którzy akceptują Ciebie i Twoje wybory. Jeśli jednak czujesz, że coś jest nie w porządku - j/w. Możesz również skonsultować się z psychologiem, bądź seksuologiem.
 10. Nikt tu chyba nie twierdzi, że nie. Natomiast, to facet daje wyraźne oznaki niezadowolenia w relacji, nie Autorka, dlatego też ujęłam wątek z jego możliwej perspektywy. Jak się kończy? Nieumiejętnością czytania ze zrozumieniem, nieumiejętnością wyciągania przydatnych informacji z przekazu, pomijaniem treści i przytykami osobistymi uchybiającymi kulturze dyskusji?... Nie widzę potrzeby, bym ze swojej strony miała cokolwiek ''poprawiać'', wypowiadam się w formie, która mi odpowiada i taka właśnie pozostanie. Jeśli komuś moje wypowiedzi nie odpowiadają, nie ma przymusu, by czytać ;]
 11. Nenesh

  Zachowanie byłego

  Skąd taki wniosek? Słowa i chęć wybaczenia, to nie emocje i odczucia. Prawdopodobnie jednak nie mógł się pogodzić z tym, co zrobiłaś i uznał, że lepiej będzie relację zakończyć. To na pewno bardziej pozytywne rozwiązanie, niżby miał dusić się w związku żywiąc urazę i pretensje, których skutki mogłabyś odczuwać...
 12. Polecam na przyszłość czytanie ze zrozumieniem moich wypowiedzi i nie manipulowanie nimi, nie godzi się w kulturalnej dyskusji ;p Warto czasem wyłączyć emocje i egoizm, i pomyśleć logicznie.
 13. Właśnie się zastanawiam i zwracam uwagę na to, co w relacji jest najbardziej istotne. W opisanym przypadku problemem jest - jak napisałam - subiektywne poczucie zaniedbania faceta. I nie chodzi wyłącznie wprost o sferę seksualną, ale również o całokształt, również zwyczajną rozmowę i możliwość szczerego wyrażania wprost swoich odczuć. Cała reszta - czyli zwierzanie się znajomej, poszukiwanie wsparcia i zrozumienia poza relacją - to jedynie przykry skutek braków w związku. I jest to wyjaśnienie sytuacji, a nie usprawiedliwianie faceta, czy zrzucanie winy na Autorkę..
 14. W tym właśnie sęk, że kochający się i szanujący ludzie, którym na sobie zależy, zwracają uwagę na potrzeby partnerów i starają się je zaspokajać. I wynika to naturalnie, bez presji, dobrowolnie. Odczuwanie przymusu przez jedną ze stron oznacza, że w relacji nie dzieje się dobrze i trzeba zacząć nad nią zawczasu pracować. Autorka napisała: Natomiast zapewne lubi ją Twój mąż, który teraz - w czasie, kiedy nie możesz się z nim kochać - może czuć się przez Ciebie zaniedbany. Znajoma męża pozbawiona kultury osobistej jest tu najmniej istotna. Najważniejszy jest fakt, że facet może się jej zwierzać, nie znajdując zrozumienia i wsparcia we własnej żonie. A zatem czuje się w związku źle. I na pewno warto na to zwrócić uwagę, nim zacznie szukać poza związkiem tego, czego mu brakuje.
×