Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy boicie się drugiego Czarnobyla?

Polecane posty

Gość gość

Zastanawiam się jakie kroki podjąć po wybuchu atomowym w Archangielsku. Panuje totalna dezinformacja i my też nie wiemy na ile doniesienia medialne są zgodne z prawdą aby nie wywołać paniki. Pierwotnie utrzymywali, że wybuchł skład rakiet dopiero kilka dni później media rosyjskie podały, że w rzeczywistości był to wybuch testowanej rakiety jądrowej... przyznali dopiero wtedy, gdy nie dało się ukryć chaosu związanego z ewakuacją tysięcy ludzi. Nie wiem, jak uważacie, czy warto już kupić jod?

Strasznie się boje o dzieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Z czego się śmiejesz? Naćpana jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jakieś skażone paliwo się zapaliło. Nie panikuj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek

Prawdopodobnie nawet do Polski nie dotrze. Zbyt mały wybuch żeby tak daleko się rozniosło promieniowanie. W Czarnobylu to był cały reaktor pozwalający zasilić miasto.

Można to porównać do piłki bilardowej, a piłki lekarskiej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek

(bili*) a poza tym jest to kilkukrotnie większy dystans niż do Czarnobyla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
59 minut temu, Gość Marek napisał:

Prawdopodobnie nawet do Polski nie dotrze. Zbyt mały wybuch żeby tak daleko się rozniosło promieniowanie. W Czarnobylu to był cały reaktor pozwalający zasilić miasto.

Można to porównać do piłki bilardowej, a piłki lekarskiej.

 

nie wiadomo co tam się wydarzyło, od kilku dni media solidarnie przemilczały temat a późneij się okazuje, że rakieta jądrowa wybuchła stąd powstrzymałabym się od bagatelizowanie tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Jakieś skażone paliwo się zapaliło. Nie panikuj. 

Rakieta z napędem jądrowym nie ma paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

kolejna histeryczka, weź się kobieto za jakąś pracę a nie problemów na siłę sobie szukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 minut temu, Gość gość napisał:

Rakieta z napędem jądrowym nie ma paliwa.

W popularnym rozumieniu tego słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggg

Wiesz ze co chwilę na świecie testowana jest broń jądrowa? Znacznie większe promieniowanie zagraża nam w życiu codziennym. Poza tym są większe zmartwienia jak np zanieczyszczenia środowiska, globalne ocieplenie, wymierne gatunków. Jakoś jak powolywalas na ten świat dzieci to o tym nie pomyślałaś 😄 a niestety, ale będą żyć w okropny świecie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 godziny temu, Gość gość napisał:

Zastanawiam się jakie kroki podjąć po wybuchu atomowym w Archangielsku. Panuje totalna dezinformacja i my też nie wiemy na ile doniesienia medialne są zgodne z prawdą aby nie wywołać paniki. Pierwotnie utrzymywali, że wybuchł skład rakiet dopiero kilka dni później media rosyjskie podały, że w rzeczywistości był to wybuch testowanej rakiety jądrowej... przyznali dopiero wtedy, gdy nie dało się ukryć chaosu związanego z ewakuacją tysięcy ludzi. Nie wiem, jak uważacie, czy warto już kupić jod?

Strasznie się boje o dzieci...

Jod nie wystarczy, lepiej zbuduj schron nuklearny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Rany.. jak to widac poziom inteligencji i takiej zwyklej wiedzy szkolnej..

Do Pl nic nie dotrze bo za daleko ?

A o wiatrach slyszalyscie ?

I czasie rozpadu pierwiastkow radioaktywnych ?

Wiecie co  naprawde polecam obejrzenie miniserialu Czernobyl..

Pokazano pieknie co by bylo gdyby nie poswiecenie zwyklych ludzi..

A co najlepsze stos w Czernobylu,   dalej przeciez dziala.. ( rozszczepia ) nie zniknal, zostal tylko przykryty tzw. sarkofagiem,ktory nota bene remontuja,bo peka..

Ale co was w sumie to obchodzi..Nie bylo was na swiecie, gdy to sie wydarzylo.

Za to odczuwacie tego skutki, tylko o tym nie wiecie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
12 minut temu, Gość gosc napisał:

Rany.. jak to widac poziom inteligencji i takiej zwyklej wiedzy szkolnej..

Do Pl nic nie dotrze bo za daleko ?

A o wiatrach slyszalyscie ?

I czasie rozpadu pierwiastkow radioaktywnych ?

Wiecie co  naprawde polecam obejrzenie miniserialu Czernobyl..

Pokazano pieknie co by bylo gdyby nie poswiecenie zwyklych ludzi..

A co najlepsze stos w Czernobylu,   dalej przeciez dziala.. ( rozszczepia ) nie zniknal, zostal tylko przykryty tzw. sarkofagiem,ktory nota bene remontuja,bo peka..

Ale co was w sumie to obchodzi..Nie bylo was na swiecie, gdy to sie wydarzylo.

Za to odczuwacie tego skutki, tylko o tym nie wiecie..

Ja byłam. Ale 1. lepiej nie czytać artykulików na wp czy tam innych ogólnych portalach, tylko grupach fachowych, a 2. serial miał swoje niedoróbki i nieścisłości 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Papryk

Jod? Po co? I tak zginiesz z dziećmi po kilku latach PRZEZ JAKĄŚ RAKIETKE PUTINA KTÓRA WYBUCHŁA KILKASET KILOMETRÓW STĄD.... 

 

A tak poza tym jak się o tym "DOWIEDZIAŁEM"  to o Czarnobylu w ogóle nie ma mowy. Wtedy był ZSRR. PRAWDA była ZAKAZANA. A i przełączyłem po 20 sekundach bo i tak mnie to nie obchodzi. I tak to do Polski nie dotrze.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Papryk
Dnia 14.08.2019 o 13:00, Gość gość napisał:

😄

Popieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 14.08.2019 o 12:54, Gość gość napisał:

Zastanawiam się jakie kroki podjąć po wybuchu atomowym w Archangielsku. Panuje totalna dezinformacja i my też nie wiemy na ile doniesienia medialne są zgodne z prawdą aby nie wywołać paniki. Pierwotnie utrzymywali, że wybuchł skład rakiet dopiero kilka dni później media rosyjskie podały, że w rzeczywistości był to wybuch testowanej rakiety jądrowej... przyznali dopiero wtedy, gdy nie dało się ukryć chaosu związanego z ewakuacją tysięcy ludzi. Nie wiem, jak uważacie, czy warto już kupić jod?

Strasznie się boje o dzieci...

bardziej prawdopodobne że cię samochód na przejściu przejedzie, więc jak musisz sobie wymyślać problemy, to myśl o bardziej realnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Luz. W tym czasie nie wiało ze wschodu więc nic nam nie grozi

 Poza tym reaktor napedzajacy rakietę to w porównaniu z czarnobylem hmm jak maluch w porównaniu z ciągnikiem siodlowym z dwoma naczepami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Dnia 14.08.2019 o 20:17, Gość Gość napisał:

Ja byłam. Ale 1. lepiej nie czytać artykulików na wp czy tam innych ogólnych portalach, tylko grupach fachowych, a 2. serial miał swoje niedoróbki i nieścisłości 🙂

Mial , bo byl serialem, a nie dokumentem naukowym 🙂

Nie fantazjowal jednak podajac fakty o czasie rozszczepu calkowitego pierwiastkow radiaktywnych, ich zasiegu czy wodach gruntowych, rzekach, wiatrach wiejacych itp.

I to, ze w NRD nie pozwalano dzieciom sie bawic w pisakownicy to byl fakt..

A gdzie Czernobyl, a gdzie NRD..

A po co mam czytac artykuliki czy to na wp czy na grupach fachowych ?

Skonczylam biotechnologie,  mialam tyle chemi , ze znam sie na tym w sposob wystarczajacy by  samej wyciagnac wnioski.

Za to dokladnie pamietam klamstwa,polprawdy i zero informacji o sytuacji w Czernobylu w latach osiemdziesiatych.

Nic sie w tym wzgledzie nie zmienilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×